Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Z LPG do Chorwacji!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bzdzilek
Autostopowicz
Z LPG do Chorwacji!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bzdzilek » 02.01.2006 23:43

Witam.
W ostatnie wakacje byłem pierwszy raz w Chorwacji i zakochałem się w niej za pierwszym razem:) Jechałem VW Golf III 1,4 +lpg, samochód pali mi około 10 litrów gazu na 100 km i do tego mam mały bak około 26 litrów. Żeby bylo weselej wlałem w Polsce tylko 25 litrów benzyny a jechałem zupełnie w ciemno, bez żdnych map lpg i tym podobnych. Chce tylko napisać żę w Chorwacji nie miałem żadnych problemów z zatankowaniem gazu. Jechałem trasą Siedlce>Radom>Kraków> Banska bys.>Budapeszt>Siofok>Zagrzeb>Split. Na polskim gazie zatankowanym przed granicą przejchałem Słowacje i zatankowałem dopiero w Budapeszcie zresztą nie potrzebnie bo na Słowacji gaz jest tańszy niż na Węgrzech. Cena 1 l. gazu na Węgrzech to około 2,5 zł a w Chorwacji od 1,7 do 2 zł. Jeśli wybierasz sie samochodem z Lpg i martwisz się żę nie będzie gdzie zatankować to już nie musisz. Ja przejechałem 3800 km z czego może około 200 na benzynie. A byłem w Splicie, na Istrii i na koniec wróciłem do Novi Winodolski:)
Żadnych problemów z LPG!!!!!!!!!!!

A i bardzo przydatny adres strony jeśli planujesz dłuższą podróż
www.viamichelin.com

Jeśli jeszcze nie byłeś w tym cudownym kraju to polecam w 158%!!!;)

Pozdrawiam i chętnie odpowiem na wszytskie pytania
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.01.2006 09:40

my w cro od 2 lat zastajemy cene LPG 3,05kn :)). w te wakacje zrobilismy prawie 5000km z czego na benzynce jakies 300km i to tylko z lenistwa oraz pospiechu - w czechach, chorwacji czy wloszech mapki gazu nie sa potrzebne jednak w austrii czy slowenii przydaly sie

[url]www.rumianki.ao.pl[/url]

pozdro[/url]
Bzdzilek
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bzdzilek » 03.01.2006 13:49

Właśnie w te wakacje wybieram się również do Chorwacji ale tym razem chcę zwiedzić Wiedeń i pojechac tez do Wenecji a później aż do Dubrownika:) Moższ podać mi przykladowe ceny Lpg w Austrii i we Włoszech??
5000 km to już sporo:) Moja przyszła trasa będzie trochę krótsza ale może za dwa lata:):)

P.S super zdjęcia, czekam teraz do lata szkoda że to jeszcze ponad pół roku:)
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.01.2006 18:34

wlochy - 0,55
austria - 0,69
velmo
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) velmo » 16.01.2006 18:21

najwazniejsze jest to, ze na gazie tankowanym od czech do chorwacji jedziesz lepiej i dalej. kiedy pierwszy raz zatankowalem w posedarje kolo zadaru mialem na liczniku mojej obladowanej sieny 230km normalnie musialbym wydac jakies 55-60 zeta wiec wyciagam 100kun i szukam drobnych jakby braklo
maszyna zabczala a chorwat do mnie ze 68kun
pomyslalem ze to pewnie male cisnienie w butli i dlatego malo wlazlo, ale sytuacja powtorzyla sie pieciokrotnie
spalanie okolo 7litrow/100. bylem bardzo szczesliwy do mometu powrotu do kraju. na pierwszej stacji koszmar wrocil 13/100 i tak do tej pory. juz sie nie moge doczekac powrotu do chorwacji odpoczne ja i moje auto :?
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.01.2006 19:55

ja w tym roku zrobilem na wyjezdzie prawie 5000km z czego na benzynce nieco ponad 200 i to tylko z lenistwa

chorwacja jest warta nawet 10000km na benzynie
yarod77
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 17.01.2006 11:48

No właśnie - czyli można dojśc do wniosku że mają o niebo lepszy i przez to wydajniejszy LPG. Tak się własnie zastanawiam ile mi spali moje auticzko. Mam w planach trasę do Dubrovnika plus pewnie po okolicy - jak nic ok 4000 km bedzie dodatkowo na liczniku.
Mag
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mag » 17.01.2006 13:13

Witam

Potwierdzam lepszą jakość gazu na Chorwacji. Na każdym tankowniu fabii przejeżdżałem 100km więcej niż w Polsce. Ciekawe, prawda...
_Leszek_
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Leszek_ » 17.01.2006 13:18

Mag napisał(a):Witam

Potwierdzam lepszą jakość gazu na Chorwacji. Na każdym tankowniu fabii przejeżdżałem 100km więcej niż w Polsce. Ciekawe, prawda...

A może po prostu auto mniej pali jadąc "prawdziwą trasą" nie pociętą skrzyżowaniami i innymi przeszkodami ?
pozdr.
yarod77
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 17.01.2006 14:07

Mam więc zapytanie odnośnie kosztów transportu. Ile wydajecie na transport podczas wakacji w CRO? Czy kwota ok. 800 zł jest realna ? Naturalnie chodzi mi o samochody z LPG.
salkos
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) salkos » 17.01.2006 15:07

yarod77 napisał(a):Mam więc zapytanie odnośnie kosztów transportu. Ile wydajecie na transport podczas wakacji w CRO? Czy kwota ok. 800 zł jest realna ? Naturalnie chodzi mi o samochody z LPG.

To oczywiście zależy od tego jaki masz samochód i ile pali.

Ja ubiegłego lata wydałem na gaz (i troszkę benzyny) właśnie 800 zł, mam spalanie 9l gazu/100 km (wakacje prawie 2 tygodnie, w CRO dojechałem do Dubrownika)

Do tego dochodzą jeszcze ewentualne koszty winietek czy autostrad.
_Leszek_
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Leszek_ » 17.01.2006 15:10

yarod77 napisał(a):Mam więc zapytanie odnośnie kosztów transportu. Ile wydajecie na transport podczas wakacji w CRO? Czy kwota ok. 800 zł jest realna ? Naturalnie chodzi mi o samochody z LPG.

Zależy jak daleko i czym jedziesz - autostrady nieco podniosły koszt przejazdu.
Ale tak ogólnie to 800 zł w zupełności wystarcza ( mam na myśli trasę w obie strony, opłaty, winiety itd.).
pozdr.
yarod77
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 17.01.2006 15:27

Do CRO wybieram się golfem III 1.8, spalanie tak ok. 9 litrów LPG, no i z moich obliczeń wynika właśnie, że całkowity koszt podróży to własnie ok. 800 - 900 zł razem z opłatami na autostradach itp. Tylko własnie intryguje mnie to czy przy małym dość zbiorniku 28 L bedę mógł bez problemu dojechac od stacji do stacji. Na trasie krajowej robię średnio na jednym tankowaniu ok. 280 km. Ciekawi mnie czy ta sieć stacji z gazem jest na tyle gęsta, że pozwala na bezstresową jazde.
Pozdrawiam wszystkich
salkos
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) salkos » 17.01.2006 16:36

yarod77 napisał(a):Do CRO wybieram się golfem III 1.8, spalanie tak ok. 9 litrów LPG, no i z moich obliczeń wynika właśnie, że całkowity koszt podróży to własnie ok. 800 - 900 zł razem z opłatami na autostradach itp. Tylko własnie intryguje mnie to czy przy małym dość zbiorniku 28 L bedę mógł bez problemu dojechac od stacji do stacji. Na trasie krajowej robię średnio na jednym tankowaniu ok. 280 km. Ciekawi mnie czy ta sieć stacji z gazem jest na tyle gęsta, że pozwala na bezstresową jazde.
Pozdrawiam wszystkich

Ja na trasie krajowej robię ok. 330 km.
Ale jadąc autostradami (oczywiście bez szaleństw) + na "zachodnim" gazie dystans ten wydłuża się do ok. 400 km.

Co do gęstości stacji lpg, to zależy to od trasy którą obierzesz. Jadąc przez Austrię i Słowenię może się zdażyć tak, że trochę będziesz musiał przejechać na benzynie. W samej CRO stacji lpg troszkę jest, więc o jakimś stresie trudno mówić.
Przejrzyj forum - ktos kiedyś podawał stronę z mapkami lpg w CRO (bardzo pomocna w planowaniu podróży)
morfeusz_kr
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) morfeusz_kr » 17.01.2006 16:37

Trase z Krakowa przez Slowacje , Austrie , Slowenie , na wyspe Rab przejechalem spokojnie na gazie . Co do powrotu zabraklo mi w Chorwacji 80 km ale to tylko dlatego ze wracalismy przez Plitwickie Jeziora.Zbiornik miesci 35l gazu , auto fiat siena 1.2.Tylko trzeba przestrzegac jednej zasady.Tankujemy na kazdej napodkanej stacji w Chorwacji , nie jezdzimy do rezerwy.Chyba ze stacje sa oddalone od siebie o mniej niz 100km :) .Mozna sie zblaznic jak po zatankowaniu okaze sie ze zmiescilo sie 5 litrow i obsluga stacji dziwnie sie przyglada.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019