Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z LPG do Chorwacji!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bzdzilek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.01.2006
Z LPG do Chorwacji!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bzdzilek » 02.01.2006 23:43

Witam.
W ostatnie wakacje byłem pierwszy raz w Chorwacji i zakochałem się w niej za pierwszym razem:) Jechałem VW Golf III 1,4 +lpg, samochód pali mi około 10 litrów gazu na 100 km i do tego mam mały bak około 26 litrów. Żeby bylo weselej wlałem w Polsce tylko 25 litrów benzyny a jechałem zupełnie w ciemno, bez żdnych map lpg i tym podobnych. Chce tylko napisać żę w Chorwacji nie miałem żadnych problemów z zatankowaniem gazu. Jechałem trasą Siedlce>Radom>Kraków> Banska bys.>Budapeszt>Siofok>Zagrzeb>Split. Na polskim gazie zatankowanym przed granicą przejchałem Słowacje i zatankowałem dopiero w Budapeszcie zresztą nie potrzebnie bo na Słowacji gaz jest tańszy niż na Węgrzech. Cena 1 l. gazu na Węgrzech to około 2,5 zł a w Chorwacji od 1,7 do 2 zł. Jeśli wybierasz sie samochodem z Lpg i martwisz się żę nie będzie gdzie zatankować to już nie musisz. Ja przejechałem 3800 km z czego może około 200 na benzynie. A byłem w Splicie, na Istrii i na koniec wróciłem do Novi Winodolski:)
Żadnych problemów z LPG!!!!!!!!!!!

A i bardzo przydatny adres strony jeśli planujesz dłuższą podróż
www.viamichelin.com

Jeśli jeszcze nie byłeś w tym cudownym kraju to polecam w 158%!!!;)

Pozdrawiam i chętnie odpowiem na wszytskie pytania
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.01.2006 09:40

my w cro od 2 lat zastajemy cene LPG 3,05kn :)). w te wakacje zrobilismy prawie 5000km z czego na benzynce jakies 300km i to tylko z lenistwa oraz pospiechu - w czechach, chorwacji czy wloszech mapki gazu nie sa potrzebne jednak w austrii czy slowenii przydaly sie


[url]www.rumianki.ao.pl[/url]



pozdro[/url]
Bzdzilek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bzdzilek » 03.01.2006 13:49

Właśnie w te wakacje wybieram się również do Chorwacji ale tym razem chcę zwiedzić Wiedeń i pojechac tez do Wenecji a później aż do Dubrownika:) Moższ podać mi przykladowe ceny Lpg w Austrii i we Włoszech??
5000 km to już sporo:) Moja przyszła trasa będzie trochę krótsza ale może za dwa lata:):)

P.S super zdjęcia, czekam teraz do lata szkoda że to jeszcze ponad pół roku:)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.01.2006 18:34

wlochy - 0,55
austria - 0,69
velmo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 16.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velmo » 16.01.2006 18:21

najwazniejsze jest to, ze na gazie tankowanym od czech do chorwacji jedziesz lepiej i dalej. kiedy pierwszy raz zatankowalem w posedarje kolo zadaru mialem na liczniku mojej obladowanej sieny 230km normalnie musialbym wydac jakies 55-60 zeta wiec wyciagam 100kun i szukam drobnych jakby braklo
maszyna zabczala a chorwat do mnie ze 68kun
pomyslalem ze to pewnie male cisnienie w butli i dlatego malo wlazlo, ale sytuacja powtorzyla sie pieciokrotnie
spalanie okolo 7litrow/100. bylem bardzo szczesliwy do mometu powrotu do kraju. na pierwszej stacji koszmar wrocil 13/100 i tak do tej pory. juz sie nie moge doczekac powrotu do chorwacji odpoczne ja i moje auto :?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.01.2006 19:55

ja w tym roku zrobilem na wyjezdzie prawie 5000km z czego na benzynce nieco ponad 200 i to tylko z lenistwa

chorwacja jest warta nawet 10000km na benzynie
yarod77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 17.01.2006 11:48

No właśnie - czyli można dojśc do wniosku że mają o niebo lepszy i przez to wydajniejszy LPG. Tak się własnie zastanawiam ile mi spali moje auticzko. Mam w planach trasę do Dubrovnika plus pewnie po okolicy - jak nic ok 4000 km bedzie dodatkowo na liczniku.
Mag
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 17.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mag » 17.01.2006 13:13

Witam

Potwierdzam lepszą jakość gazu na Chorwacji. Na każdym tankowniu fabii przejeżdżałem 100km więcej niż w Polsce. Ciekawe, prawda...
_Leszek_
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 09.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Leszek_ » 17.01.2006 13:18

Mag napisał(a):Witam

Potwierdzam lepszą jakość gazu na Chorwacji. Na każdym tankowniu fabii przejeżdżałem 100km więcej niż w Polsce. Ciekawe, prawda...


A może po prostu auto mniej pali jadąc "prawdziwą trasą" nie pociętą skrzyżowaniami i innymi przeszkodami ?
pozdr.
yarod77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 17.01.2006 14:07

Mam więc zapytanie odnośnie kosztów transportu. Ile wydajecie na transport podczas wakacji w CRO? Czy kwota ok. 800 zł jest realna ? Naturalnie chodzi mi o samochody z LPG.
salkos
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 21.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) salkos » 17.01.2006 15:07

yarod77 napisał(a):Mam więc zapytanie odnośnie kosztów transportu. Ile wydajecie na transport podczas wakacji w CRO? Czy kwota ok. 800 zł jest realna ? Naturalnie chodzi mi o samochody z LPG.


To oczywiście zależy od tego jaki masz samochód i ile pali.

Ja ubiegłego lata wydałem na gaz (i troszkę benzyny) właśnie 800 zł, mam spalanie 9l gazu/100 km (wakacje prawie 2 tygodnie, w CRO dojechałem do Dubrownika)

Do tego dochodzą jeszcze ewentualne koszty winietek czy autostrad.
_Leszek_
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 09.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Leszek_ » 17.01.2006 15:10

yarod77 napisał(a):Mam więc zapytanie odnośnie kosztów transportu. Ile wydajecie na transport podczas wakacji w CRO? Czy kwota ok. 800 zł jest realna ? Naturalnie chodzi mi o samochody z LPG.


Zależy jak daleko i czym jedziesz - autostrady nieco podniosły koszt przejazdu.
Ale tak ogólnie to 800 zł w zupełności wystarcza ( mam na myśli trasę w obie strony, opłaty, winiety itd.).
pozdr.
yarod77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 17.01.2006 15:27

Do CRO wybieram się golfem III 1.8, spalanie tak ok. 9 litrów LPG, no i z moich obliczeń wynika właśnie, że całkowity koszt podróży to własnie ok. 800 - 900 zł razem z opłatami na autostradach itp. Tylko własnie intryguje mnie to czy przy małym dość zbiorniku 28 L bedę mógł bez problemu dojechac od stacji do stacji. Na trasie krajowej robię średnio na jednym tankowaniu ok. 280 km. Ciekawi mnie czy ta sieć stacji z gazem jest na tyle gęsta, że pozwala na bezstresową jazde.
Pozdrawiam wszystkich
salkos
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 21.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) salkos » 17.01.2006 16:36

yarod77 napisał(a):Do CRO wybieram się golfem III 1.8, spalanie tak ok. 9 litrów LPG, no i z moich obliczeń wynika właśnie, że całkowity koszt podróży to własnie ok. 800 - 900 zł razem z opłatami na autostradach itp. Tylko własnie intryguje mnie to czy przy małym dość zbiorniku 28 L bedę mógł bez problemu dojechac od stacji do stacji. Na trasie krajowej robię średnio na jednym tankowaniu ok. 280 km. Ciekawi mnie czy ta sieć stacji z gazem jest na tyle gęsta, że pozwala na bezstresową jazde.
Pozdrawiam wszystkich


Ja na trasie krajowej robię ok. 330 km.
Ale jadąc autostradami (oczywiście bez szaleństw) + na "zachodnim" gazie dystans ten wydłuża się do ok. 400 km.

Co do gęstości stacji lpg, to zależy to od trasy którą obierzesz. Jadąc przez Austrię i Słowenię może się zdażyć tak, że trochę będziesz musiał przejechać na benzynie. W samej CRO stacji lpg troszkę jest, więc o jakimś stresie trudno mówić.
Przejrzyj forum - ktos kiedyś podawał stronę z mapkami lpg w CRO (bardzo pomocna w planowaniu podróży)
morfeusz_kr
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 20.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) morfeusz_kr » 17.01.2006 16:37

Trase z Krakowa przez Slowacje , Austrie , Slowenie , na wyspe Rab przejechalem spokojnie na gazie . Co do powrotu zabraklo mi w Chorwacji 80 km ale to tylko dlatego ze wracalismy przez Plitwickie Jeziora.Zbiornik miesci 35l gazu , auto fiat siena 1.2.Tylko trzeba przestrzegac jednej zasady.Tankujemy na kazdej napodkanej stacji w Chorwacji , nie jezdzimy do rezerwy.Chyba ze stacje sa oddalone od siebie o mniej niz 100km :) .Mozna sie zblaznic jak po zatankowaniu okaze sie ze zmiescilo sie 5 litrow i obsluga stacji dziwnie sie przyglada.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone