Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile i co do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bunia
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2003
Ile i co do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bunia » 25.07.2003 06:01

Za kilka dni wybieram się na 10 dni do Chorwacji. Mam pytanie? Z jakimi pieniędzmi jechać? Czy kupować kuny w Polsce, czy może w Chorwacji za PLN? A może jeszcze wziąść EUR i tam wymienić na kuny? Proszę o porady bo już sama nie wiem? No i jeszcze może jakieś przykładowe ceny jedzonka, napojów bo nie mam zielonego pojęcia ile kasy wziąść?
Dzięki!
Bebe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bebe » 25.07.2003 06:50

Poszukaj w archiwum. Z tego co tam jest można by książkę napisać na ten temat.
grażka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 10.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) grażka » 25.07.2003 07:32

najlepiej euro i tam wymienić na kuny
Grazyna
bunia
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) bunia » 25.07.2003 07:43

grażka napisał(a):najlepiej euro i tam wymienić na kuny
Grazyna


dzieki wielkie
Glusik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Glusik » 25.07.2003 09:53

Z jedzenia wziąłbym przede wszystkim polskie wędliny (te chorwackie dla mnie nie nadają się do jedzenia, albo sa cholernie drogie-byłem na Rabie i wróciłem tydzień temu) :(
atka

Nieprzeczytany postnapisał(a) atka » 25.07.2003 11:00

bunia napisał(a):Za kilka dni wybieram się na 10 dni do Chorwacji. Mam pytanie? Z jakimi pieniędzmi jechać? Czy kupować kuny w Polsce, czy może w Chorwacji za PLN? A może jeszcze wziąść EUR i tam wymienić na kuny? Proszę o porady bo już sama nie wiem? No i jeszcze może jakieś przykładowe ceny jedzonka, napojów bo nie mam zielonego pojęcia ile kasy wziąść?
Dzięki!


Weź tyle Euro ile zapłacisz za apartament i drobne na kawę w Austrii.
Kuny wybieraj z bankomatu (najkorzystniej wyjdzie przelicznik) lub płać kartą tam gdzie jest to możliwe. my mieliśmy tylko trochę euro i zapłaciliśmy za apartament w Kunach po przeliczniku kantorowym, chyba mniej korzystnym dla nas.
Byliśmy w czerwcu, na wydatki wypłaciliśmy 2x1000 kun.
Jedliśmy w knajpach od czasu do czasu, aby poznać ich kuchnię.(150 kn pyszna kolacja dla 2 osób z winem)
Śniadania zawsze robiliśmy sami, kolację czasami też. Z Polski wieźliśmy obkład do chleba, wodę mineralną (trochę przesadziliśmy z ilością połowa wróciła do Polski, na miejscu kupowaliśmy piwo 6,39 kn za o,5 l Karlovacko). Chleb mają dobry 3kn mały 5kn duzy. Lody wspaniałe 4kn kulka (wielkości naszych trzech).
Moja rada odnośnie zabieranego jedzenia
- musi być urozmaicone !
Jak trzeci raz z rzędu jesz gołabki lub klopsiki, bo kupiłaś paletę, to zaczynasz wydawać na kalmary i inne przysmaki, a słoiki wracają do Polski.
bunia
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) bunia » 25.07.2003 11:52

:D straszne dzieki!duzo mi pomoglo


atka napisał(a):
bunia napisał(a):Za kilka dni wybieram się na 10 dni do Chorwacji. Mam pytanie? Z jakimi pieniędzmi jechać? Czy kupować kuny w Polsce, czy może w Chorwacji za PLN? A może jeszcze wziąść EUR i tam wymienić na kuny? Proszę o porady bo już sama nie wiem? No i jeszcze może jakieś przykładowe ceny jedzonka, napojów bo nie mam zielonego pojęcia ile kasy wziąść?
Dzięki!


Weź tyle Euro ile zapłacisz za apartament i drobne na kawę w Austrii.
Kuny wybieraj z bankomatu (najkorzystniej wyjdzie przelicznik) lub płać kartą tam gdzie jest to możliwe. my mieliśmy tylko trochę euro i zapłaciliśmy za apartament w Kunach po przeliczniku kantorowym, chyba mniej korzystnym dla nas.
Byliśmy w czerwcu, na wydatki wypłaciliśmy 2x1000 kun.
Jedliśmy w knajpach od czasu do czasu, aby poznać ich kuchnię.(150 kn pyszna kolacja dla 2 osób z winem)
Śniadania zawsze robiliśmy sami, kolację czasami też. Z Polski wieźliśmy obkład do chleba, wodę mineralną (trochę przesadziliśmy z ilością połowa wróciła do Polski, na miejscu kupowaliśmy piwo 6,39 kn za o,5 l Karlovacko). Chleb mają dobry 3kn mały 5kn duzy. Lody wspaniałe 4kn kulka (wielkości naszych trzech).
Moja rada odnośnie zabieranego jedzenia
- musi być urozmaicone !
Jak trzeci raz z rzędu jesz gołabki lub klopsiki, bo kupiłaś paletę, to zaczynasz wydawać na kalmary i inne przysmaki, a słoiki wracają do Polski.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 25.07.2003 12:07

Chyba, że samo wyobrażenie jak kalmar wygląda odbiera apetyt.
SylwiaMM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 22.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaMM » 25.07.2003 12:07

Glusik napisał(a):Z jedzenia wziąłbym przede wszystkim polskie wędliny (te chorwackie dla mnie nie nadają się do jedzenia, albo sa cholernie drogie-byłem na Rabie i wróciłem tydzień temu) :(


No coś Ty???!!! Właśnie chorwacki prsut (niestety drogi... mój ulubiony kosztował 194kuny/kg) i coś a'la mortadela (nazwy nie pamiętam) o śr. ok 20 cm krojona w przźroczyste plasteki są pychoooota ...minam...minam...mniam... W Polsce można kupić szynkę parmeńską czyli ...chorwackiego prsuta (no prawie ;)) i włoską mortadelę... pychota :)
Pzdr.
Glusik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Glusik » 25.07.2003 12:38

No ja to za bardzo nie lubię mortadeli dlatego chyba mamy troszeczkę odmienne zdanie :wink: Wszystkie wędliny w rozsądnych cenach i które można dać dziecku na kanapke przypominały mi tyrolską. Oczywiście można kupować z górnej półki, ale ja raczej nie jadam na śniadanie codziennie szynki parmeńskiej :wink: i nie sądzę ażeby to był rarytas dla mojego dziecka (podejrzewam, że odmówiłoby spożycia takiej szyneczki :lol: )
bunia
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) bunia » 25.07.2003 13:08

:D straszne dzieki!duzo mi pomoglo


atka napisał(a):
bunia napisał(a):Za kilka dni wybieram się na 10 dni do Chorwacji. Mam pytanie? Z jakimi pieniędzmi jechać? Czy kupować kuny w Polsce, czy może w Chorwacji za PLN? A może jeszcze wziąść EUR i tam wymienić na kuny? Proszę o porady bo już sama nie wiem? No i jeszcze może jakieś przykładowe ceny jedzonka, napojów bo nie mam zielonego pojęcia ile kasy wziąść?
Dzięki!


Weź tyle Euro ile zapłacisz za apartament i drobne na kawę w Austrii.
Kuny wybieraj z bankomatu (najkorzystniej wyjdzie przelicznik) lub płać kartą tam gdzie jest to możliwe. my mieliśmy tylko trochę euro i zapłaciliśmy za apartament w Kunach po przeliczniku kantorowym, chyba mniej korzystnym dla nas.
Byliśmy w czerwcu, na wydatki wypłaciliśmy 2x1000 kun.
Jedliśmy w knajpach od czasu do czasu, aby poznać ich kuchnię.(150 kn pyszna kolacja dla 2 osób z winem)
Śniadania zawsze robiliśmy sami, kolację czasami też. Z Polski wieźliśmy obkład do chleba, wodę mineralną (trochę przesadziliśmy z ilością połowa wróciła do Polski, na miejscu kupowaliśmy piwo 6,39 kn za o,5 l Karlovacko). Chleb mają dobry 3kn mały 5kn duzy. Lody wspaniałe 4kn kulka (wielkości naszych trzech).
Moja rada odnośnie zabieranego jedzenia
- musi być urozmaicone !
Jak trzeci raz z rzędu jesz gołabki lub klopsiki, bo kupiłaś paletę, to zaczynasz wydawać na kalmary i inne przysmaki, a słoiki wracają do Polski.
Olo100
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 17.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo100 » 31.07.2003 15:15

atka napisał(a):
bunia napisał(a):Za kilka dni wybieram się na 10 dni do Chorwacji. Mam pytanie? Z jakimi pieniędzmi jechać? Czy kupować kuny w Polsce, czy może w Chorwacji za PLN? A może jeszcze wziąść EUR i tam wymienić na kuny? Proszę o porady bo już sama nie wiem? No i jeszcze może jakieś przykładowe ceny jedzonka, napojów bo nie mam zielonego pojęcia ile kasy wziąść?
Dzięki!


Weź tyle Euro ile zapłacisz za apartament i drobne na kawę w Austrii.
Kuny wybieraj z bankomatu (najkorzystniej wyjdzie przelicznik) lub płać kartą tam gdzie jest to możliwe. my mieliśmy tylko trochę euro i zapłaciliśmy za apartament w Kunach po przeliczniku kantorowym, chyba mniej korzystnym dla nas.
Byliśmy w czerwcu, na wydatki wypłaciliśmy 2x1000 kun.
Jedliśmy w knajpach od czasu do czasu, aby poznać ich kuchnię.(150 kn pyszna kolacja dla 2 osób z winem)
Śniadania zawsze robiliśmy sami, kolację czasami też. Z Polski wieźliśmy obkład do chleba, wodę mineralną (trochę przesadziliśmy z ilością połowa wróciła do Polski, na miejscu kupowaliśmy piwo 6,39 kn za o,5 l Karlovacko). Chleb mają dobry 3kn mały 5kn duzy. Lody wspaniałe 4kn kulka (wielkości naszych trzech).
Moja rada odnośnie zabieranego jedzenia
- musi być urozmaicone !
Jak trzeci raz z rzędu jesz gołabki lub klopsiki, bo kupiłaś paletę, to zaczynasz wydawać na kalmary i inne przysmaki, a słoiki wracają do Polski.


No to sporo płaciłaś za piwko. Ja kupowałem Karlovacko za 4,20 + 1,5 kaucja!!!!!!!!!!!!!!!!!! No ale wwszystko zależy od tego gdzie sie kupuje, w Getro było jeszcze tańsze 5,10 z kaucja. A na kempingu było za 6 kun bez wzgledu na czy z kaucja czy nie. Ale lody są pyszne!!!

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone