Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ile i co do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bunia
Plażowicz
Ile i co do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bunia » 25.07.2003 07:01

Za kilka dni wybieram się na 10 dni do Chorwacji. Mam pytanie? Z jakimi pieniędzmi jechać? Czy kupować kuny w Polsce, czy może w Chorwacji za PLN? A może jeszcze wziąść EUR i tam wymienić na kuny? Proszę o porady bo już sama nie wiem? No i jeszcze może jakieś przykładowe ceny jedzonka, napojów bo nie mam zielonego pojęcia ile kasy wziąść?
Dzięki!
Bebe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bebe » 25.07.2003 07:50

Poszukaj w archiwum. Z tego co tam jest można by książkę napisać na ten temat.
grażka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) grażka » 25.07.2003 08:32

najlepiej euro i tam wymienić na kuny
Grazyna
bunia
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) bunia » 25.07.2003 08:43

grażka napisał(a):najlepiej euro i tam wymienić na kuny
Grazyna

dzieki wielkie
Glusik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Glusik » 25.07.2003 10:53

Z jedzenia wziąłbym przede wszystkim polskie wędliny (te chorwackie dla mnie nie nadają się do jedzenia, albo sa cholernie drogie-byłem na Rabie i wróciłem tydzień temu) :(
atka

Nieprzeczytany postnapisał(a) atka » 25.07.2003 12:00

bunia napisał(a):Za kilka dni wybieram się na 10 dni do Chorwacji. Mam pytanie? Z jakimi pieniędzmi jechać? Czy kupować kuny w Polsce, czy może w Chorwacji za PLN? A może jeszcze wziąść EUR i tam wymienić na kuny? Proszę o porady bo już sama nie wiem? No i jeszcze może jakieś przykładowe ceny jedzonka, napojów bo nie mam zielonego pojęcia ile kasy wziąść?
Dzięki!

Weź tyle Euro ile zapłacisz za apartament i drobne na kawę w Austrii.
Kuny wybieraj z bankomatu (najkorzystniej wyjdzie przelicznik) lub płać kartą tam gdzie jest to możliwe. my mieliśmy tylko trochę euro i zapłaciliśmy za apartament w Kunach po przeliczniku kantorowym, chyba mniej korzystnym dla nas.
Byliśmy w czerwcu, na wydatki wypłaciliśmy 2x1000 kun.
Jedliśmy w knajpach od czasu do czasu, aby poznać ich kuchnię.(150 kn pyszna kolacja dla 2 osób z winem)
Śniadania zawsze robiliśmy sami, kolację czasami też. Z Polski wieźliśmy obkład do chleba, wodę mineralną (trochę przesadziliśmy z ilością połowa wróciła do Polski, na miejscu kupowaliśmy piwo 6,39 kn za o,5 l Karlovacko). Chleb mają dobry 3kn mały 5kn duzy. Lody wspaniałe 4kn kulka (wielkości naszych trzech).
Moja rada odnośnie zabieranego jedzenia
- musi być urozmaicone !
Jak trzeci raz z rzędu jesz gołabki lub klopsiki, bo kupiłaś paletę, to zaczynasz wydawać na kalmary i inne przysmaki, a słoiki wracają do Polski.
bunia
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) bunia » 25.07.2003 12:52

:D straszne dzieki!duzo mi pomoglo

atka napisał(a):
bunia napisał(a):Za kilka dni wybieram się na 10 dni do Chorwacji. Mam pytanie? Z jakimi pieniędzmi jechać? Czy kupować kuny w Polsce, czy może w Chorwacji za PLN? A może jeszcze wziąść EUR i tam wymienić na kuny? Proszę o porady bo już sama nie wiem? No i jeszcze może jakieś przykładowe ceny jedzonka, napojów bo nie mam zielonego pojęcia ile kasy wziąść?
Dzięki!

Kuny wybieraj z bankomatu (najkorzystniej wyjdzie przelicznik) lub płać kartą tam gdzie jest to możliwe. my mieliśmy tylko trochę euro i zapłaciliśmy za apartament w Kunach po przeliczniku kantorowym, chyba mniej korzystnym dla nas.
Jedliśmy w knajpach od czasu do czasu, aby poznać ich kuchnię.(150 kn pyszna kolacja dla 2 osób z winem)
Śniadania zawsze robiliśmy sami, kolację czasami też. Z Polski wieźliśmy obkład do chleba, wodę mineralną (trochę przesadziliśmy z ilością połowa wróciła do Polski, na miejscu kupowaliśmy piwo 6,39 kn za o,5 l Karlovacko). Chleb mają dobry 3kn mały 5kn duzy. Lody wspaniałe 4kn kulka (wielkości naszych trzech).
- musi być urozmaicone !
Jak trzeci raz z rzędu jesz gołabki lub klopsiki, bo kupiłaś paletę, to zaczynasz wydawać na kalmary i inne przysmaki, a słoiki wracają do Polski.
Łukasz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 25.07.2003 13:07

Chyba, że samo wyobrażenie jak kalmar wygląda odbiera apetyt.
SylwiaMM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaMM » 25.07.2003 13:07

Glusik napisał(a):Z jedzenia wziąłbym przede wszystkim polskie wędliny (te chorwackie dla mnie nie nadają się do jedzenia, albo sa cholernie drogie-byłem na Rabie i wróciłem tydzień temu) :(

No coś Ty???!!! Właśnie chorwacki prsut (niestety drogi... mój ulubiony kosztował 194kuny/kg) i coś a'la mortadela (nazwy nie pamiętam) o śr. ok 20 cm krojona w przźroczyste plasteki są pychoooota ...minam...minam...mniam... W Polsce można kupić szynkę parmeńską czyli ...chorwackiego prsuta (no prawie ;)) i włoską mortadelę... pychota :)
Pzdr.
Glusik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Glusik » 25.07.2003 13:38

No ja to za bardzo nie lubię mortadeli dlatego chyba mamy troszeczkę odmienne zdanie :wink: Wszystkie wędliny w rozsądnych cenach i które można dać dziecku na kanapke przypominały mi tyrolską. Oczywiście można kupować z górnej półki, ale ja raczej nie jadam na śniadanie codziennie szynki parmeńskiej :wink: i nie sądzę ażeby to był rarytas dla mojego dziecka (podejrzewam, że odmówiłoby spożycia takiej szyneczki :lol: )
bunia
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) bunia » 25.07.2003 14:08

:D straszne dzieki!duzo mi pomoglo

atka napisał(a):
Dzięki!

- musi być urozmaicone !
Olo100
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo100 » 31.07.2003 16:15

atka napisał(a):
Dzięki!

- musi być urozmaicone !

No to sporo płaciłaś za piwko. Ja kupowałem Karlovacko za 4,20 + 1,5 kaucja!!!!!!!!!!!!!!!!!! No ale wwszystko zależy od tego gdzie sie kupuje, w Getro było jeszcze tańsze 5,10 z kaucja. A na kempingu było za 6 kun bez wzgledu na czy z kaucja czy nie. Ale lody są pyszne!!!

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019