Chorwacja Online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Trzęsienie ziemi w okolicach Rijeki

22.04.2014
Do stosunkowo silnego trzęsienia ziemi doszło dzisiaj, 22 kwietnia 2014 roku około godziny 11, tuż przy chorwackiej granicy. Epicentrum trzęsienia znajdowało się w Słowenii, w okolicy miejscowości Pivka, około 40 kilometrów na północny zachód od chorwackiej Rijeki. Wstrząs o sile 4,7 stopnia w skali Richtera był odczuwalny wzdłuż stukilometrowego uskoku tektonicznego biegnącego od Ilirskiej Bistricy w Słowenii do miejscowości Senj w Chorwacji – m.in. w Rijece, a także na całej Istrii, w Trieście oraz Lublanie.
Na szczęście, nie ma zanotowanych ofiar w ludziach ani większych strat materialnych. Było to najsilniejsze trzęsienie ziemi w tym rejonie od 10 lat. Przypomnijmy, że jest to region o stosunkowo wysokiej aktywności sejsmicznej; do najsilniejszego zanotowanego trzęsienia, o sile 6 stopni w skali Richtera, doszło w 1870 roku. Większe wstrząsy, jak ten dzisiejszy, zdarzają się na uskoku Ilisrka Bistrica – Senj raz na około 10 lat.
Starsze aktualności:
cron
Trzęsienie ziemi w okolicach Rijeki
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019