Witamy wszystkich podróżników na platformie cro.pl© Chorwacja online™ – Witamy wszystkich podróżników na słonecznej stronie Chorwacji

Trzęsienie ziemi w okolicach Rijeki

22.04.2014
Do stosunkowo silnego trzęsienia ziemi doszło dzisiaj, 22 kwietnia 2014 roku około godziny 11, tuż przy chorwackiej granicy. Epicentrum trzęsienia znajdowało się w Słowenii, w okolicy miejscowości Pivka, około 40 kilometrów na północny zachód od chorwackiej Rijeki. Wstrząs o sile 4,7 stopnia w skali Richtera był odczuwalny wzdłuż stukilometrowego uskoku tektonicznego biegnącego od Ilirskiej Bistricy w Słowenii do miejscowości Senj w Chorwacji – m.in. w Rijece, a także na całej Istrii, w Trieście oraz Lublanie.
Na szczęście, nie ma zanotowanych ofiar w ludziach ani większych strat materialnych. Było to najsilniejsze trzęsienie ziemi w tym rejonie od 10 lat. Przypomnijmy, że jest to region o stosunkowo wysokiej aktywności sejsmicznej; do najsilniejszego zanotowanego trzęsienia, o sile 6 stopni w skali Richtera, doszło w 1870 roku. Większe wstrząsy, jak ten dzisiejszy, zdarzają się na uskoku Ilisrka Bistrica – Senj raz na około 10 lat.
Starsze aktualności:
cron
Trzęsienie ziemi w okolicach Rijeki
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone