Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Makarska - mój raj na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adi_tiger
Odkrywca
Makarska - mój raj na ziemi

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 11.08.2013 14:36

Witam wszystkich CRO maniaków :papa:

Jako, że nie udzielam się bardzo na forum przedstawię się bliżej. Jestem Adrian, mam 22 lata. Pochodzę w Jastrzębia - Zdroju, ale aktualnie ze względów na studia mieszkam w Gliwicach.
Jest to 5 podróż do Chorwacji, w tym po raz 3 do Makarskiej.
Wszystko wcześniej zaplanowane, z racji tego że wakacje dość ciasne poprzez staż pojechaliśmy w pięciu. Moja familia (4os) + moja dziewczyna. Z racji tego, że terminy spasowały z urlopami rodziców itp. Pomyśleliśmy, że będą mniejsze koszty podróży itp.

No ale tydzień przez wyjazdem zrobiliśmy "próbę" :lol: zapakowania się do Accorda... " Kurde, ciasno, nie ruszymy nogami nic, jesteśmy na granicy ładowności bez bagaży , cholerka jest problem :D "
No i oszczędności się nie udały, trzeba było jechać w 2 auta. Przynajmniej nikt nie musiał się martwić o miejsce, miejsce na bagaże itp. Przebolałem te 1500 zł.

Zawsze jeździmy w niedziele i zawsze za dnia i tak było i tym razem 04.08 :)
Dzień wcześniej (sobota 3.08) jechali sąsiedzi, który stali w korkach razem 6 godzin!! Nam się udało i de facto najdłuższy postój jaki mieliśmy to był na granicy w Macelij okolo 10 min, więc trasa super.
Wyjechaliśmy około 6:00. Z racji miejsca zamieszkania droga przez Czechy - 5 min do A1 w Mszanej, potem Ostrava, Brno, Wien, Graz, Słowenia i dalej do Makarskiej.
Zawsze było nas kierowców 2 w aucie i było fajnie. Tym razem kierowca na auto i już w Chorwacji bolały kości i dla wygody i bezpieczeństwa co 100-150 km robiłem krótkie przerwy na rozprostowanie kości, więc i czasowo przejazd nie wyszedł najlepiej bo okolo 13 godzin 30 min podróży z Jastrzębia do Makarskiej.

Po przyjeździe wielki szok. Mieliśmy rezerwację w hotelu Biokovka. Sprawdzony hotel bo juz byliśmy 2 lata temu. Po wejściu do pokoji szok co jest grane. Wszystko wyremontowane, wygląda super. W katalogu, internecie nie ma jeszcze ani jednej fotki po remoncie pokoji hotelu! Ceny były te same także bardzo na plus.

Obrazek
Gdzieś na A5 przed Wiedniem
Obrazek
Sytuacja w kabinie
Obrazek
Ulubione miejsce na rozprostowanie kości
Obrazek
Nasza samochodowa ekipa
Obrazek
Jako dodatek - rzecz, która mnie zabiła. SPALANIE! Nie spodziewałem się, ze Civic 1.8 jest w stanie spalić w trasie przy 120-140 km/h 6,0 l/100 km. Nigdy w Polsce takiego wyniku nie osiągnąłem.

Jeśli będą chętni na czytanie - ciąg dalszy nastąpi live z Makarskiej :) UWAGA UWAGA: Wczoraj byłem na mrożącej krew w żyłach wycieczce na Sv. Jure. Będą fotki :)
Ostatnio edytowano 16.08.2013 14:03 przez adi_tiger, łącznie edytowano 1 raz
Aneta.K
Cromaniak
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 11.08.2013 14:47

Na sv Jure mnie jeszcze nie widzieli , więc sobie pooglądam :wink:
Rychu-007
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rychu-007 » 11.08.2013 15:12

I ja się dosiadam, czekamy na relację...
kasiunia126
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 11.08.2013 15:25

Ja rownież czekam na relację ze sw. Jure. Byłam w tym roku w Tucepi, ale niestety nie dotarłam na tą górę z powodu nie do końca sprawnego ręcznego:/
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 11.08.2013 15:42

adi_tiger napisał(a):
Jeśli będą chętni na czytanie - ciąg dalszy nastąpi live z Makarskiej :) UWAGA UWAGA: Wczoraj byłem na mrożącej krew w żyłach wycieczce na Sv. Jure. Będą fotki :)

relacja ze Sv.Jure baardzo mnie interesuje bo w tamtym roku planowałem podjazd ale nie wyszło :x czekam z niecierpliwością... na Makarską mniej bo jakoś mnie nie pociągaja takie skupiska turystów... :papa:
rapez
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 11.08.2013 16:02

Będę czytał.
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 11.08.2013 20:57

Też się dosiadam :)
Pauletta
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 12.08.2013 07:32

I ja! I ja! Lubię Makarską. :)
Jacekp
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacekp » 12.08.2013 08:23

Jak Św.Jurek to i ja. Dawaj zdjęcia. Byłem 2 razy, widoki super - polecam
banankochan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 12.08.2013 09:50

Jak wjeżdźałeś na Jurę to trzeba było w drodze powrotnej wejść na VOSAC, widok taki, że brak słów aby to opisać! :)
banankochan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 12.08.2013 09:51

kasiunia126 napisał(a):Ja rownież czekam na relację ze sw. Jure. Byłam w tym roku w Tucepi, ale niestety nie dotarłam na tą górę z powodu nie do końca sprawnego ręcznego:/

Na Jurę nie potrzebujesz w ogólę ręcznego, tam nie ma jakiś stromych podjazdów. Z resztą dobry kierowca poradzi sobie bez ręcznego :D
kasiunia126
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 12.08.2013 09:54

eh... wydawało mi się, że są, niewiem czemu:) ale poza tym to był troszkę pretekst żeby w tym roku tam nie wjeżdżać hehe naczytałam się, że tak tam stromo, wąskie dróżki itp... :)
banankochan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 12.08.2013 10:07

kasiunia126 napisał(a):eh... wydawało mi się, że są, niewiem czemu:) ale poza tym to był troszkę pretekst żeby w tym roku tam nie wjeżdżać hehe naczytałam się, że tak tam stromo, wąskie dróżki itp... :)

Wąskie dróżki to nie problem,są co kawałek zatoczki do mijania. Jak byś się wybrała w przyszłości to polecam przy drodze powrotnej skręcić w prawo na VOSAC (będzie tam znak) jedziesz kawałek do parkingu i potem z 15 - 20 minut śmigasz w górę na szczyt i podziwiasz Rivierę Makarską z lotu ptaka :D
adi_tiger
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 12.08.2013 20:20

Witam Was po przerwie, nadal walcze ze słońcem w Makarskiej :D

Po przyjeździe przez pare dni wiadomo. Plaża, piwo, słońce.
Jestem w Makarskiej 3 raz i nie ukrywam, że czasem lekko mam już dość tego tłoku na plaży. Wszędzie miliony ludzi. Rok temu tłumy Włochów tym razem tłumy Austryjaków.
Wstajemy koło 8:30, śniadanko i potem na plażę. Plaża 1 minuta od hotelu - co było decydujące przy wyborze hotelu. Siedziemy tak do 12-13 potem idziemy gdzies coś przekąsić kebab/ pizza cut / palacinki. Potem powrót na plażę i tak do 17. Potem ekipa już wymięka :D trzeba się oganąć bo o 19 kolacja. Po kolacji w zależnośći od sytuacji. Albo piwko albo gdzies sie przejść :)
Super miejscem na spacerek jest półwysep sv Petra. Szczególnie z dziewczyną lubimy usiąść pod Sv. Piotrem i pooglądać sobie Makarską z drugiej strony nocą :)
Kolejnym super spokojnym miejscem są skałki za plażą nudystów. Można troche oderwać się od tego Makarskiego szumu i widoczki super.
Tak nam mijały dni podczas pierwszego tygodnia w Makarskiej ;) Ogromny luz - w końcu na ten luz czeka się cały rok.
Co do wieczorów to na piwko czy drinki polecam Chivas (1 min od rynku w kier. Osejavy) duże Ozusko 15 KN, drinki po 30 KN - dobre, dobre :)
Jeśli chodzi o kluby to jedynie byliśmy w Deep`ie. Problemem są imprezy zaczynające się koło 12-1. Czasem ciężko wytrzymać do tej pory :P

Obrazek
Obrazek
na plaży jak zwykle full
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cichsza strona Makarskiej - zaraz za plażą nudystów
Obrazek
akurat załapaliśmy się na imprezę Jägermeister
Obrazek
Obrazek
Widoczek z pokoju
magdach7
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 12.08.2013 20:43

super- czekam na dalszą relacje i fotki. Bawcie się dobrze :D My niestety od tygodnia w Polsce :cry:
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży