Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska - mój raj na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 12.08.2013 20:49

Czytam czytam.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.08.2013 22:01

Witam. Ja również chętnie poczytam i pooglądam :D
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 14.08.2013 22:08

Też sobie usiądę adi, tym bardziej że również jesteśmy z Jastrzębia i jedziemy za 2 tyg, ale nasze okolice to raczej pomiędzy Splitem a Szybenikiem. Nie byliśmy na Makarskiej jeszcze, ale kiedyś na pewno :mrgreen:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 14.08.2013 22:40

Też się dosiadam, bo za miedzą mieszkam, a za 17 dni ruszam w tamte rejony :D
adi_tiger
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 14.08.2013 22:52

Juz niestety pakuje manatki i jutro rano wracam do domu :( ma-ka-bra. Czemu tak to szybko leci. Reszta relacji: czyli sv Jure, split oraz Brač po raz drugi po powrocie do domu 16.08. Pozdrawiam z Makarskiej :)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 15.08.2013 09:17

ooooo ukochana Makarska :D Czekamy, szerokiej drogi w powrocie ;)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 15.08.2013 12:11

Uwielbiam Makarską. Pisz i wrzucaj zdjęcia :)
mandzia
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 17.08.2010
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mandzia » 15.08.2013 15:39

Także poczytam, z co najmniej 2 powodów:
Witam kolegę z mojego miasta :papa:
Poza tym prawie że minęliśmy się na trasie - w niedzielny poranek, kiedy wy smigaliście do cro - my kładliśmy się do łóżek, żeby odespać podróż z Baśki Vody. Jestem ciekawa, czy i tam zajechaliście :)
woldox
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) woldox » 15.08.2013 21:06

Makarska fajne miasteczko, czekam na relacje i już za tydzień może znowu tam wyladuje :)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 15.08.2013 23:11

Zachęcam do spaceru , a najlepiej na całodniowy wypad na plażę w kierunku Krvavicy( z klapka ok. 10 min.)
Za laskiem (w lasku FKK) kapitalne mini zatoczki u podnóża wysokiego klifu i bajeczne krajobrazy (to co najlepsze mam na taśmie)


Widok z lasku
Obrazek


Za tym zagajnikiem widać Makarską

Obrazek

Warto :!:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012
Re: Makarska - mój raj na ziemi [live]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 15.08.2013 23:45

Zasiadam i ja. Jestem z Gliwic.
Mój krótki w tym roku pobyt w Chorwacji w Rogoznicy już się skończył ( skończył się wcześniej niż planowano ). W tamtym roku byłem w Ruskamen i pewnego jednego popołudnia podjechaliśmy do Makarskiej i bardzo nam się tam podobało. Muszę tam jeszcze kiedyś zawitać na dłużej. Czekam na dalszą relację i foty. W szczególności z Sv. Jure.
adi_tiger
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 16.08.2013 14:18

hehe, tak myśle, że fajne będzie mi się czytało to gdzies w grudniu czy styczniu. Może się ciepło zrobi :D

a wiec, dzień 09.08 niedziela :) Na fish - picknicu już byliśmy 2 lata temu i troche szkoda bulić po raz kolejny 50 E x 5. A wg. mnie szału tam nie było. Duzo ludzi, sporo zamieszania. No ale że jako byliśmy w Makarskiej i jest tu port to uderzyliśmy na Jadrolinjie.
Przepłynęliśmy się z Makarskiej na Brać do miejscowości Sumartin. Tam troche połaziliśmy, pooglądaliśmy i wróciliśmy.
Cena z Makarskiej na Brać to 33 KN na osobę. Prom fajny, można usiąść albo w klimatyzowanym pomieszczeniu albo na powierzu.
W Sumartinie jak wszędzie w CRO była plaża, która bardzo się nam spodobała i de faco były tam 2-3 rodziny, więc pustki. Woda przepięknie czysta - o niebo lepiej niż w Makarskiej. Dlatego zdecydowaliśmy, że jak będzie się nam chciało to popłyniemy tam na plażę, bo fajnie, ładnie, cichutko.

Obrazek
Półwysep sv Piotra
Obrazek
Masyw Biokovo i Makarska
Obrazek

Obrazek
Sumartin, w tle Jadrolinjia
Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 16.08.2013 14:53 przez adi_tiger, łącznie edytowano 1 raz
adi_tiger
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 16.08.2013 14:50

Dzień 10.08. sv Jure

Nie ukrywam, że trochę strachu o tym pomyśle było. Wjazd na masyw Biokovo na Sv. Jure. Trochę lektury internetu było apropo wskazówek i rad.
Ze "stajni" która stała pod hotelem wzięliśmy Civica, ze względu, że choć ciut mniejszy silnik, ale o wiele mniejszy i łatwiej się nim manewruje niż Accordem.

Wycieczka rozpoczęła się około 9:00.
Jechaliśmy w kierunku Tucepi i skręciliśmy na wysokości Konzuma w lewo. Tam trochę pod górę i jest wjazd do Parku Narodowego Biokovo. Na wejściu płaci się 40 KN za osobę.
No i się zaczęła zabawa. Przed nami 23 km (w jedną stronę) adrenaliny. Na początku jest ok, bez problemu zmieszczą się 2 autka.
Dojeżdża się do pierwszego tarasu widokowego. Tam miejsce, żeby zaparkować autko i pooglądać Makarską z góry. Lecimy dalej do punktu widokowego nr 2. Po drodze nic nas nie mija - na szczęście.
Ale uważać trzeba bardzo, bo często zza zakrętu nic nie widać. Trzeba rozglądać się trochę w górę i obserwować czy nic nie nadjeżdża.
Jak wjeżdżałem w piątek o 9:00 rano to miałem jedną mijankę. Z czego stało się to cudem na wysokości właśnie zatoczki.
Na drugim punkcie widokowym można kupić mapę gór oraz skorzystać z WC.
No i potem się zaczyna największy hard core. Dość stromo, ciasno przed samym wjazdem na Sv. Jure.
No ale jesteśmy. Widok obłędny - z jednej strony widać jak wije się autostrada A1, z drugiej strony morze i wyspy Hvar i Brać.
Ogólnie pogoda na dole była fajna, bez chmur. Na górze niestety widoczność nie była rewelacyjna - szczególnie w kierunku morza.
Na szczycie sv Jure znajduje się radiostacja oraz malutki kościółek, który był zamknięty. De facto sv. Jure z Makarskiej nie widać. Widać ją jak się płynie np Sumartin - Makarska.
Podczas zajadu z góry zahaczyliśmy o wejście na szczyt Vosac. Był oznaczony skręt, a tam parking, toj-toje. Szło się w górę z 20-30 min. Widok - dla mnie jeszcze lepszy niż na sv Jure...
Nie ma co gadać, patrzcie na fotki :)
Niestety widoczność nie była rewelacyjna, także Jardanu nie widać super.

Fotki w ogóle nie oddają tego co zobaczyłem na żywo... POLECAM tam wjechać...

Obrazek
Pierwszy punkt widokowy
Obrazek
Na początku - szeroko i przyjemnie :)
Obrazek
Pierwszy punkt widokowy
Obrazek
Pierwszy punkt widokowy
Obrazek
Pierwszy punkt widokowy
Obrazek
Drugi punkt widokowy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Drugi punkt widokowy
Obrazek
Drugi punkt widokowy
Obrazek
Drugi punkt widokowy
Obrazek

Obrazek
Sv. Jure
Obrazek
Sv. Jure
Obrazek
Sv. Jure
Obrazek
Sv. Jure - ta serpentyna to droga na szczyt :D
Obrazek
Sv. Jure
Obrazek
Sv. Jure
Obrazek
Sv. Jure
Obrazek
Sv. Jure
Obrazek
Sv. Jure
Obrazek
Sv. Jure
Obrazek
Wejście na Vosac
Obrazek
Wejście na Vosac
Obrazek
Wejście na Vosac
Obrazek
Widok z Vosac
Obrazek
Widok z Vosac
Obrazek
Widok z Vosac
Obrazek
Widok z Vosac
Obrazek
Widok z Vosac
Obrazek
Widok z Vosac
Obrazek
Widok z Vosac
Obrazek
Widok z Vosac
Obrazek
Widok z Vosac
Obrazek
Widok z Vosac - ten domek jak się przyjrzeć to widać z Makarskiej
Obrazek
Widok z Vosac
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 16.08.2013 21:13

A jak to jest z tymi mijankami na tak wąskiej i stromej drodze? Ustępuje , chowa w te zatoczki ten samochód co zjeżdża w dół temu co wjeżdża pod górę. ? Czy na odwrót ? Pozdrawiam.
adi_tiger
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 16.08.2013 21:53

de facto kto pierwszy coś wymyśli. jeśli wiesz że za 100-200 m w tył była zatoczka cofasz się uważając żeby z tyłu nic nie nadjechało.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Makarska - mój raj na ziemi - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone