Witamy wszystkich podróżników na platformie cro.pl© Chorwacja online™ – Witamy wszystkich podróżników na słonecznej stronie Chorwacji

Sylwester i Nowy Rok 2015 w Dubrowniku

25.12.2014
Tradycyjnie w Dubrowniku zabawa sylwestrowa odbędzie się na głównej ulicy miasta. Stradun, jak co roku skąpany w blasku świateł, zaprasza wszystkich chętnych na powitanie nowego roku wraz z gwiazdami muzyki rozrywkowej.
sylwester w Dubrowniku
(fot. TZ Dubrownik)

W tym roku koncerty rozpoczynają się już w poniedziałek 29 grudnia, kiedy to na scenie na Stradunie zagrają rockowy zespół chorwacki Prljavo kazalište wraz z lokalnym supportem – grupą Valetudo z Dubrownika. We wtorek natomiast wystąpi Željko Bebek i grupa DARiva.

Ostatni dzień grudnia będzie przepełniony muzyką. Na pożegnanie starego roku lokalni muzycy przez cały dzień będą kolędować, dając tym samym wstęp do głównego koncertu sylwestrowego. Gwiazda wieczoru, Tony Cetinski, przed głównym występem będzie dodatkowo śpiewał dla dzieci na specjalnie zorganizowanym spotkaniu. Podczas głównego koncertu sylwestrowego, Tony Cetinski wystąpi wraz z lokalnym zespołem Silente oraz Petarem Dragojeviciem wraz z zespołem. Prawdopodobnie Stradun po raz kolejny wypełni się po brzegi gośćmi z całego świata, którzy w blasku efektów świetlnych i huku korków szampana powitają nowy rok.

W Nowy Rok na scenie odbędzie się koncert dubrownickiej orkiestry symfonicznej, podczas którego będzie można posłuchać utworów operowych. Wieczorem natomiast będzie można posłuchać muzyki a capella, wystąpią Klapa sv. Juraj i Klapa Cambi.

Imprezowy maraton zakończy się w pierwszą niedzielę nowego roku, kiedy spod kościoła św. Błażeja o godz. 11 wyruszy pochód przedstawiający tradycyjne zwyczaje weselne ze wsi z okolic Dubrownika, a o godz. 13.30 rozpocznie się pierwszy bieg uliczny DuRun10K.Starsze aktualności:
cron
Sylwester i Nowy Rok 2015 w Dubrowniku
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone