Chorwacja Online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Athene festival 2014 – lato w antycznych teatrach

08.09.2014
Od 9 do 12 września 2014 roku Muzeum Archeologiczne Istrii i Miasto Pula zapraszają na festiwal „Lato w antycznych teatrach”, który przez 4 dni będzie gościł na Arenie oraz w Małym teatrze rzymskim.
Pierwszego dnia Athene Festiwalu odbędzie się Spectacvla Antiqva, historyczny spektakl przedstawiający walki gladiatorów w starożytnym amfiteatrze. Atrakcyjną rekonstrukcję bitwy i innych wydarzeń, które były kiedyś odbywały się w Arenie, przedstawią aktorzy szkoły "Spectacvla Gladiatoria". Spectacvla Antiqua przesuwa granice czasu i powrót do czasów cesarzy i gladiatorów.

10 września, również w Arenie, odbędzie się przedstawienie hiszpańskiej grupy Senza Tempo „ Lazurd, el Viaje a través  del agua”. Teatralny spektakl taneczny porusza temat kontrastów między kulturami północnymi i południowymi.

Czwartek będzie dniem miłośników baletu. Z programem Dal'Italia con amore przybędzie włoska grupa Balletto del Sud, która przedstawi nową wersję baletu „Carosello italiano”.

W piątek ożyje ponownie Mały teatr rzymski, przed wiekami ulubione miejsce z mieszkańców Puli. Program 12 września przewiduje koncert muzyka Dario Marušicia i etnogrupy Veja.

Początek wszystkich imprez – o godz. 20.00 każdego dnia. Bilety do nabycia przy wejściu do Pula Arena. Cena wejścia na Spectacvla Antiqva wynosi 70 kun dla dorosłych i 30 dla dzieci. Bilety dla programów na arenie, które odbędą się w środę i czwartek wynosi odpowiednio 50 kun. Bilet do Małego teatru rzymskiego będzie kosztować 20 kun (liczba miejsc jest ograniczona). Dostępne są również karnety w cenie 90 (środa-piątek) oraz 150 kun (wtorek-piątek).

Athene Festival
Starsze aktualności:
cron
Athene festival 2014 – lato w antycznych teatrach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022