Chorwacja Online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Athene festival 2014 – lato w antycznych teatrach

08.09.2014
Od 9 do 12 września 2014 roku Muzeum Archeologiczne Istrii i Miasto Pula zapraszają na festiwal „Lato w antycznych teatrach”, który przez 4 dni będzie gościł na Arenie oraz w Małym teatrze rzymskim.
Pierwszego dnia Athene Festiwalu odbędzie się Spectacvla Antiqva, historyczny spektakl przedstawiający walki gladiatorów w starożytnym amfiteatrze. Atrakcyjną rekonstrukcję bitwy i innych wydarzeń, które były kiedyś odbywały się w Arenie, przedstawią aktorzy szkoły "Spectacvla Gladiatoria". Spectacvla Antiqua przesuwa granice czasu i powrót do czasów cesarzy i gladiatorów.

10 września, również w Arenie, odbędzie się przedstawienie hiszpańskiej grupy Senza Tempo „ Lazurd, el Viaje a través  del agua”. Teatralny spektakl taneczny porusza temat kontrastów między kulturami północnymi i południowymi.

Czwartek będzie dniem miłośników baletu. Z programem Dal'Italia con amore przybędzie włoska grupa Balletto del Sud, która przedstawi nową wersję baletu „Carosello italiano”.

W piątek ożyje ponownie Mały teatr rzymski, przed wiekami ulubione miejsce z mieszkańców Puli. Program 12 września przewiduje koncert muzyka Dario Marušicia i etnogrupy Veja.

Początek wszystkich imprez – o godz. 20.00 każdego dnia. Bilety do nabycia przy wejściu do Pula Arena. Cena wejścia na Spectacvla Antiqva wynosi 70 kun dla dorosłych i 30 dla dzieci. Bilety dla programów na arenie, które odbędą się w środę i czwartek wynosi odpowiednio 50 kun. Bilet do Małego teatru rzymskiego będzie kosztować 20 kun (liczba miejsc jest ograniczona). Dostępne są również karnety w cenie 90 (środa-piątek) oraz 150 kun (wtorek-piątek).

Athene Festival
Starsze aktualności:
Athene festival 2014 – lato w antycznych teatrach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018