Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Festival DORA 2002

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
Festival DORA 2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 15.05.2002 18:57

:?: Ahoj przygodo,czy ktokolwiek będący na TEJ stronie mógłby coś wiecej powiedzieć mi na temat Festivalu DORA, który ma się odbyć 25 maja 2002 roku.Dowiedziałem się, że ze strony chorwackiej ma śpiewać Vesna Pisarović. Chetnie nawiążę kontakt z osobą lubiącą chorwacką muzykę współczesną. Z tratwy pisał Waldemar .
Vaald
Re:Wspólczesna muzyka chorwacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vaald » 22.05.2002 20:00

Właśnie słucham nowej płyty Marko Perkovica "E moj narode",ale numerem 1 i tak zawsze będzie "Vjetar s Dinare" z przepięknym "Zaustavi se,vjetre".Przed wyjazdem w zeszłym roku (okolice Sibenika) nie miałem pojęcia o chorwackiej muzyce (w tym rejonie tylko Bijelo Dugme i Bregovic :lol: ).Potem odkryłem że jest też Karan,Balasevic,Tiho,Vuco,Prljavo Kazaliste,tak więc jak widzisz bliżej mi trochę do "narodne" niż "zabavne".A kogo Ty preferujesz?Jestem ciekaw,bo jakby niewielu nas "lubiących te klimaty".
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
Dora 2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 22.05.2002 22:57

:D Nareszcie, myślałem (gratulacje- to dla mnie czasami mi się to udaje ),że już nic z tego tematu nie będzie.
Dzięki Ci Vall.Pytasz kogo preferuję, mam dużo ulubieńców są nimi miedzy innymi:DORIS DRAGOVIĆ, VESNA PISAROVIĆ, VANNA, DANIJELA ostatnio podoba mi sie pisenka BORISA & SEVERINY -"TKO JE KRIV".
Słyszałem też utwór "LIBAR" spiewany przez GIBEONNI jest super mam go z tym tylko,że jakościowo jest na "6".Mam nadzieję, że będąc w ttym roku w Chorwacji coś nowego nabędę.Dziękuję CI za nawiązanie do chorwackiej muzyki. Aha, przypomniał mi się dobry kawałek PETARA GRAŚO tytuł krótki jednak wymowny "92". Jakość muzyki z interku nie zadowala mnie dlatego też byłoby ciekawie gdyby jak za dawnych czasów można kupić nagrania kapel obecnie chorwackich.Namiastką tego były nagrania "JUGOTON" po polsku.Wydano również Płyte JUGOTON W ORYGINALE" nie mogę nigdzie go znależć.(zbyt mały nakład? ) Możliwe,że ktoś ma w swoich zbiorach muzykę Chorwacką i nawiąże znami "supełki"
Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich kochających Chorwację i JeJ muzykę.
Vaś sam veliki dużnik Waldek.Laku noć.
Vaald
"Yugoton w orginale"

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vaald » 23.05.2002 14:35

http://www.stereo.pl/php/tytul.php3?idt=82056
-tu znalazłem tę płytę wysyłkowo (nie kupowałem,nic nie wiem o firmie)
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 23.05.2002 16:23

:) A hoy, z tratwy mówi Waldek, Dziękuję Ci Vaald. Nie wchodziłem jeszcze do sklepu. Jak pochodzę a bedzie coś ciekawego dam znać. teraz idę coś zjeść dopiero co przyjechałem z pracy.Upał straszny, sporo ludzików ( uczniowie ) na plaży. Vidimo se.Waldek.
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
Dora

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 26.05.2002 11:04

:D Ahoy z tratwy pisze Waldek.Drogi Vaald podję CI stroniczki, które znalazłem w otmętach mego morza muzyki chorwackiej. Wszystkim, którzy ogladali Interwizję (25.05.02) i nie oglądali dedykuję te strony : www.croart.com
www.skopactel.com
Mam nadzieję, że pobyt w Chorwacji dużej rzeszy polskich turystów przyczyni się do lepszego poznania tej jakże interesującej muzyki (glazba).Pozdrawiam wszystkich odwiedzających CRO.PL.Ahoy.

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone