Chorwacja online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Figowe dni w Krku

01.09.2014
W dniach 5-7 września 2014, w głównym mieście wyspy Krk, odbędą się dni fig. Figi, od stuleci obecne w śródziemnomorskim jadłospisie, wracają obecnie do łask i wydarzenie w postaci trzydniowych targów oraz imprez towarzyszących na jednej z największych chorwackich wysp jest tego dowodem.
Na rynku (Vela Placa) w mieście Krk przez 3 wrześniowe dni, w godzinach od 10 do 22, otwarte będą stoiska, na których będzie można nabyć wyroby zawierające figi, a dodatkowo w piątkowy i sobotni wieczór (godz. 19.00) wystąpią zespoły muzyczne, natomiast w niedzielę na bulwarze – orkiestra dęta Tennenbronn ze Szwarcwaldu. Oprócz tego, kilkanaście lokali gastronomicznych zaserwuje specjalne figowe menu. Organizatorzy zapewniają, że nie chodzi tu bynajmniej o figę z makiem.

figa
By Tortie tude (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

Starsze aktualności:
cron
Figowe dni w Krku
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

© Copyright: cro.pl 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.