Chorwacja Online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Figowe dni w Krku

01.09.2014
W dniach 5-7 września 2014, w głównym mieście wyspy Krk, odbędą się dni fig. Figi, od stuleci obecne w śródziemnomorskim jadłospisie, wracają obecnie do łask i wydarzenie w postaci trzydniowych targów oraz imprez towarzyszących na jednej z największych chorwackich wysp jest tego dowodem.
Na rynku (Vela Placa) w mieście Krk przez 3 wrześniowe dni, w godzinach od 10 do 22, otwarte będą stoiska, na których będzie można nabyć wyroby zawierające figi, a dodatkowo w piątkowy i sobotni wieczór (godz. 19.00) wystąpią zespoły muzyczne, natomiast w niedzielę na bulwarze – orkiestra dęta Tennenbronn ze Szwarcwaldu. Oprócz tego, kilkanaście lokali gastronomicznych zaserwuje specjalne figowe menu. Organizatorzy zapewniają, że nie chodzi tu bynajmniej o figę z makiem.

figa
By Tortie tude (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

Starsze aktualności:
cron
Figowe dni w Krku
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022