Chorwacja online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Splitski Półmaraton 2016

21.02.2016
28 lutego 2016 roku odbędzie się szesnasty Splitski Półmaraton. Na starcie stanie ponad tysiąc dorosłych biegaczy i biegaczek, a dodatkowo około dwieście osób (w tym juniorzy) weźmie udział w towarzyszącym biegu na 5 kilometrów.
Historia półmaratonu w Splicie sięga roku 2001. Do roku 2006 impreza odbywała się wyłącznie w dzielnicy Marjan, natomiast od przeniesienia startu na Rivę w roku 2007 jej ranga znacznie się zwiększyła. Od 2015 roku trasa została znacznie zmodyfikowana i obejmuje w tej chwili właściwie całe stare miasto w Splicie.

Start półmaratonu w roku 2016 będzie miał miejsce na Rivie o godz. 9.00 (9.10 dla biegu na 5 km), natomiast na mecie uczestnicy są spodziewani od godz. 10.05 do 11.30 (dla biegu na 5 km odpowiednio 9.26 – 9.45). Wśród ponad tysiąca zgłoszonych uczestników najwięcej oczywiście pochodzi z Chorwacji, ale sporą reprezentację mają również Słowenia oraz Bośnia i Hercegowina. Na starcie obecni będą także biegacze pochodzący z innych krajów europejskich (w tym jedno zgłoszenie z Polski), a także ze Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Maroka.
Starsze aktualności:
cron
Splitski Półmaraton 2016
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone