Chorwacja Online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Splitski Półmaraton 2016

21.02.2016
28 lutego 2016 roku odbędzie się szesnasty Splitski Półmaraton. Na starcie stanie ponad tysiąc dorosłych biegaczy i biegaczek, a dodatkowo około dwieście osób (w tym juniorzy) weźmie udział w towarzyszącym biegu na 5 kilometrów.
Historia półmaratonu w Splicie sięga roku 2001. Do roku 2006 impreza odbywała się wyłącznie w dzielnicy Marjan, natomiast od przeniesienia startu na Rivę w roku 2007 jej ranga znacznie się zwiększyła. Od 2015 roku trasa została znacznie zmodyfikowana i obejmuje w tej chwili właściwie całe stare miasto w Splicie.

Start półmaratonu w roku 2016 będzie miał miejsce na Rivie o godz. 9.00 (9.10 dla biegu na 5 km), natomiast na mecie uczestnicy są spodziewani od godz. 10.05 do 11.30 (dla biegu na 5 km odpowiednio 9.26 – 9.45). Wśród ponad tysiąca zgłoszonych uczestników najwięcej oczywiście pochodzi z Chorwacji, ale sporą reprezentację mają również Słowenia oraz Bośnia i Hercegowina. Na starcie obecni będą także biegacze pochodzący z innych krajów europejskich (w tym jedno zgłoszenie z Polski), a także ze Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Maroka.
Starsze aktualności:
cron
Splitski Półmaraton 2016
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022