Chorwacja online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Karnawał 2016 w chorwackich miastach

20.01.2016
Tradycja imprez karnawałowych wrosła już w tradycję chorwackich miast. W tym roku przybliżymy nieco program obchodów zakończenia karnawału w trzech z nich – Puli, Rijece oraz Splicie.
W Puli uczestnicy maskarady odebrali symboliczny klucz do miasta już 16 stycznia, po czym dokonali zawieszenia Pusta – kukły symbolizującej wszystkie nieszczęścia minionego roku. Pochód grup karnawałowych odbędzie się w niedzielę 30 stycznia, a główne pokazy będą miały miejsce około godziny 11.30 pod Areną, natomiast na godzinę 14 zaplanowano bal maskowy. Kukła Pusta zostanie spalona 9 lutego na ulicy Veli Vrh.
W Rijece cały miesiąc będzie upływał pod znakiem imprez karnawałowych. Spektakle teatralne, koncerty, zabawy dla dzieci, maraton, a nawet karnawałowy rajd samochodowy „Paryż – Bakar” (Bakar to miejscowość niedaleko Rijeki, a samochody uczestniczące w rajdzie mają być przystrojone) odbywają się od 8 stycznia aż do 10 lutego, kiedy to nastąpi spalenie rijećkiego Pusta (szczegółowy harmonogram wszystkich imprez na stronie organizatora). Główna parada, międzynarodowy pochód grup karnawałowych, odbędzie się w niedzielę 7 lutego w centrum Rijeki. Weźmie w nim udział kilka tysięcy osób w 112 grupach.

Split także zaprasza na swój karnawał. Oficjalne rozpoczęcie i symboliczne przekazanie kluczy do miasta, a także zabawa Zumba Love Carnival, odbędą się na Rivie w sobotę 30 stycznia. Finał karnawału przypadnie na 6-9 lutego (sobota-wtorek), kiedy to w centrum miasta odbędą się koncerty i zabawy taneczne, a w sobotę także pochód grup karnawałowy. Więcej informacji na oficjalnej stronie.
Starsze aktualności:
cron
Karnawał 2016 w chorwackich miastach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

© Copyright: cro.pl 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.