Chorwacja Online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Karnawał 2016 w chorwackich miastach

20.01.2016
Tradycja imprez karnawałowych wrosła już w tradycję chorwackich miast. W tym roku przybliżymy nieco program obchodów zakończenia karnawału w trzech z nich – Puli, Rijece oraz Splicie.
W Puli uczestnicy maskarady odebrali symboliczny klucz do miasta już 16 stycznia, po czym dokonali zawieszenia Pusta – kukły symbolizującej wszystkie nieszczęścia minionego roku. Pochód grup karnawałowych odbędzie się w niedzielę 30 stycznia, a główne pokazy będą miały miejsce około godziny 11.30 pod Areną, natomiast na godzinę 14 zaplanowano bal maskowy. Kukła Pusta zostanie spalona 9 lutego na ulicy Veli Vrh.
W Rijece cały miesiąc będzie upływał pod znakiem imprez karnawałowych. Spektakle teatralne, koncerty, zabawy dla dzieci, maraton, a nawet karnawałowy rajd samochodowy „Paryż – Bakar” (Bakar to miejscowość niedaleko Rijeki, a samochody uczestniczące w rajdzie mają być przystrojone) odbywają się od 8 stycznia aż do 10 lutego, kiedy to nastąpi spalenie rijećkiego Pusta (szczegółowy harmonogram wszystkich imprez na stronie organizatora). Główna parada, międzynarodowy pochód grup karnawałowych, odbędzie się w niedzielę 7 lutego w centrum Rijeki. Weźmie w nim udział kilka tysięcy osób w 112 grupach.

Split także zaprasza na swój karnawał. Oficjalne rozpoczęcie i symboliczne przekazanie kluczy do miasta, a także zabawa Zumba Love Carnival, odbędą się na Rivie w sobotę 30 stycznia. Finał karnawału przypadnie na 6-9 lutego (sobota-wtorek), kiedy to w centrum miasta odbędą się koncerty i zabawy taneczne, a w sobotę także pochód grup karnawałowy. Więcej informacji na oficjalnej stronie.
Starsze aktualności:
cron
Karnawał 2016 w chorwackich miastach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022