Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Karnawał w Polsce i w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3533
Dołączył(a): 04.09.2006
Karnawał w Polsce i w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 14.01.2007 01:13

Karnawał, jak wszyscy wiemy to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw, ściśle powiązany z tańcami. Najbardziej znane karnawały odbywają się obecnie w Rio de Janeiro, w Wenecji oraz na Wyspach Kanaryjskich i w Niemczech.
Jak spędzamy go w Polsce, jak w Chorwacji? Jakie obyczaje karnawałowe przeżyliście np. w Rijece? Wszak wg chorwackiego kalendarza wydarzeń:
w styczniu /lutym odbywa się - Karnawał w Rijece,
w lutym (ostatki) - bal maskowy w Kraljevicy i innych miasteczkach na wybrzeżu, natomiast 2 lutego - Dzień św. Błażeja w Dubrowniku; najważniejsze święto miasta, procesja ku czci patrona miasta. Czym się różni karnawł u nas i u nich? :hearts:
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 14.01.2007 14:12

ciekawe czy ktos bywal w cro w karnawale :)

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylkoKarnawał w Polsce i w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018