Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Garda maj 2016

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Garda maj 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 06.06.2016 22:26

... i po urlopie :(
W maju w terminie 21-28 udaliśmy się na krótki urlop nad włoskie jez. Garda. Przeglądając forum można znaleźć relacje z tego rejonu Włoch. Opatrzone pięknymi, kwiecistymi opisami oraz urozmaicone rewelacyjnymi fotografiami. Tu tego nie będzie. Nudaaa i suche fakty. Ok, po tak zachęcającym wstępie zapraszam na krótką relację z pobytu w Italii.

Sobota 21.05.2016 godzina 3.00 parking Bogen, Bawaria, Niemcy - ekipa: 4 dorosłych, 2 podrostków płci męskiej, jeden czworonożny rudzielec i 2 samochody. Trasa: Bogen - Portese ok. 640 km. Koszty przejazdu: winieta Austria 8,8 Eur; tunel Brenner 18 Eur (w 2 strony); autostrada we Włoszech ok 19 Eur. Podróż minęła bez najmniejszych problemów, choć ruch na drodze w Niemczech i Austrii olbrzymi ze względu na 2 tydzień ferii szkolnych. Na miejscu byliśmy ok godz 10.00 i tu mała niespodzianka. Nikt nie doczytał, że nasz domek mobilny będzie dostępny od godz. 15.00. No cóż, mieliśmy czas na zwiedzanie okolicy i obiad. Z campingu w Portese wybraliśmy się do miasteczka Salo. Pierwsze wrażenia - supeeeeeeeeeeer - pogoda, warunki na campingu no i oczywiście widoki. Poniżej jedna fotka z zajawki pstryknięta gdzieś na nabrzeżu w Salo

Obrazek

Pozdrawiam i cdn...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.06.2016 22:30

Widzę, że w maju sporo Polaków nad Gardę się wyprało w tym roku. Popatrzę, co Wy zobaczyliście :papa: ...
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.06.2016 22:39

no ta fotka nudna raczej nie jest.
Intrygująca...

Garda rządzi w tym roku, spocznę zatem i tu, bo również mam w planie zawitać tam na chwilę

pozdrawiam,
Michał
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 06.06.2016 23:06

Zgadzam się, że fotka intrygująca, będę czekać na ciąg dalszy. PS. Mam nadzieję, że rudzielec na zdjęciach też się pojawi
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.06.2016 07:32

Bo górskie jeziora fajne są...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.06.2016 08:46

FUX napisał(a):Bo górskie jeziora fajne są...

Wyjątkowo zgodzę się z FUX-em :smo: , więc będę zaglądać :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.06.2016 09:09

Ja również się zgodzę i będę zaglądać. :smo:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.06.2016 11:55

mysza73 napisał(a):
FUX napisał(a):Bo górskie jeziora fajne są...

Wyjątkowo zgodzę się z FUX-em :smo: , więc będę zaglądać :D

Se grabisz... :mrgreen:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.06.2016 13:24

Majowa Garda , chętnie popatrzę :)


Pozdrawiam
Piotr
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 07.06.2016 13:39

zasiadam w pierwszym rzędzie
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 07.06.2016 15:38

Nad majową Gardą nie może mnie zabraknąć :D Popatrzę, może widzieliście coś, co ja przegapiłam :roll: :wink:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 12.06.2016 22:27

Przynęta została rzucona, a gdzie ciąg dalszy? Ja się pytam...
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 13.06.2016 14:39

Nadawaj, nadawaj bo już za chwil kilka będziemy mieć przystanek nad jeziorem Garda :)
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 13.06.2016 17:07

Witam wszystkich w mojej skromnej relacyjce, bo i relacją tego nazwać nie można. Jeżeli chodzi o rodaków nad majowym jez. Garda, faktycznie sporo rejestracji można było zauważyć z najróżniejszych zakątków:od Szczecina, po Słupsk, Kraków, Łódź czy Białystok. Część zakamuflowanych z Niemiec ;) czy Holandii. Garda i nie tylko jest bardzo popularnym kierunkiem letnich wypraw. .... i tu się właśnie narobiło. Gdyby nie majowa Garda plan był obmyślony w najdrobniejszych szczegółach - latem Chorwacja, ale nie, nie może być tak lekko, łatwo i przyjemnie. Po powrocie się zaczęło. Ochom i achom nie było końca. Ładniejsza moja połowa i tu nóż w plecy - mój syn, stwierdzili jednoznacznie - my do Chorwacji w tym roku nie jedziemy. CHCEMY DO WŁOCH - może być GARDA. To sobie zdrajców wychowałem ;) A żeby było ciekawiej prawie pół minionego weekendu spędziłem szukając jakiejś ciekawej opcji nad jeziorami włoskimi i nic. No bo normalni ludzie rezerwują wczasy z dużym wyprzedzeniem. Ok znalazłem coś na 3, 4 dni, ale my chcemy na 12 i wytłumacz małżonce że nie ma. Kto zgadnie jaka była jej reakcja?????? Tak właśnie tak powiedziała, że robię wszystko żeby nie pojechać do Włoch a znowu do Chorwacji. Spytałem tylko czy może być Czarnogóra. Spojrzenie było bezcenne :) Kolejny weekend będzie znowu stracony na szukaniu czegoś we Włoszech;)
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 13.06.2016 17:31

Tak jak gdzieś wyżej pisałem przybyliśmy w sobotę. Niedziela plażing. Jednak nie przypadła nam do gustu wydzielona plaża campingu i postanowiliśmy poszukać czegoś bardziej odosobnionego, żeby również pies mógł trochę skorzystać z wolnego :) Udało nam się znaleźć fajną dziką plażyczkę z dala od tłumów turystów. Poniżej kilka pstryków z campingu oraz tejże właśnie plaży:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to nasz rudzielec korzystający z uroków wakacji :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W poniedziałek nastąpiło delikatne pogorszenie pogody, więc plażowanie wypadło z grafika, ale panie szybko zastąpiły to odwiedzeniem pobliskiego centrum handlowego. Zdjęć z zakupów brak. Ale zapewniam, że można je było zrobić w kilka godzin szybciej :evil: Poniedziałkowe jezioro Garda także miało swój urok:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... kolejny dzień to Gardaland...

Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Garda maj 2016
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone