Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Medici 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MrOwA
Odkrywca
Medici 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 13.07.2016 21:03

Witam

TO i ja napiszę pierwszą relację :) Po przestudiowaniu forum wybór padł na Medici ap. Mira. Rezerwacja jakoś luty/marzec o ile pamiętam. Pojechaliśmy we dwie rodziny 2+1 i w drodze do Cro zarezerwowaliśmy nocleg w Austrii "u Józefa" :)
Wyjazd ok godziny 07:00 trasa zaplanowana i wklepana w AM :) Przed Brnem mały korek (tam gdzie roboty drogowe), ale to nic w porównaniu z tym co działo się w przeciwnym kierunku. Na jedynym pasie wypadek i korek jakieś 9km, bez możliwości wyjechania, bo tylko jeden pas :(. Jakoś popołudniu dojechaliśmy do Mönichkirchen na nocleg. Miejscówka jak i sama miejscowość bardzo przyjemne i można odsapnąć po podróży. (niektóre zdjęcia wyciągnięte z filmów, więc sorki za jakość)
Obrazek

Po śniadanku czyli ok 07:00 wyjazd w dalsza drogę - zaplanowana trasa z objazdem autostrady SLO (też wpisane punkty pośrednie w AM i prowadziła jak po sznurku). Droga Ptju - Cro oczywiście w remoncie i na całym tym odcinku ograniczenie do 50k/h.
Minęliśmy kilka tuneli :)
Obrazek

i wreszcie przedarliśmy się na drugą stronę gór, a naszym oczom ukazał się widok :)
Obrazek

Jeszcze kilka kilometrów super dróżką i ukazuje się tablica:
Obrazek

cdn...
Max Power
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 13.07.2016 21:06

Pierwszy :)
Zajmuję zatem najlepsze miejsce w rzędzie:)
robert39
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert39 » 13.07.2016 21:08

siadam jako drugi :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.07.2016 21:44

Uuuaaa tegoroczna? To zasiadam :!: :wink:
Jackar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 13.07.2016 22:05

Za półtora miesiąca będę w Mimicach więc poczytam, może się czegoś ciekawego dowiem o riwierze Omiskiej
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2016 22:08

Również się przysiądę gdzieś z boku...
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 14.07.2016 09:22

Chętnie poczytam :)
szypkilopez
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) szypkilopez » 14.07.2016 09:39

My w tym roku tez do Medici - apartamenty Cikes, chętnie się nakręcimy ;-) pozdrawiam
izka823
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) izka823 » 14.07.2016 10:21

Ja również z chęcią poczytam i pooglądam... Zasiadam więc i czekam na cd.. :D
kit
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 14.07.2016 11:48

Byłem kiedyś w Mimicach, z chęcią też sobie przypomnę te okolice, bo było tam fajnie :) :) :)
Madziulka2112
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka2112 » 14.07.2016 12:40

Załapałam się :) :D Czekam z nicierpliwością na ciąg dalszy :)
MrOwA
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 14.07.2016 17:57

no i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów za znakiem Medici, pojawił się zjazd do Miry. Żona piszczała jak zjeżdżaliśmy na dół :) (znaczy się stromo).
Jak widać na poniższym foto jest to zjazd do Miry, Lucicy, RA i będzie do nowego apartamentowca.
Po zaparkowaniu przyszła pora aby jakoś się zakwaterować, ale gdzie tu kogoś szukać??? W końcu trafiłem na samą górę i znalazłem Mirę :), która zaprowadziła mnie do ap. Rozpakowaliśmy się i kilka pierwszych fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

zejście na plażę:
Obrazek

Obrazek

sama plaża:
Obrazek

Obrazek

i widok z tarasu:
Obrazek

Obrazek

Po ochłonięciu z pierwszego wrażenia i chwilowym wypoczynku pojawiło się pytanie: w czym zagotować wodę? Po przeszukaniu kuchni okazało się, że jest wszystko oprócz czajnika :( No to wycieczka na górę do Właścicieli i na drugi dzień rano dostaliśmy nowiutki czajnik elektryczny :).

Po całym dniu plażowania, wypadałoby zwiedzić okolicę i zobaczyć co i gdzie. Więc wybraliśmy się do Mimici niestety, ku wielkiemu niezadowoleniu drugiej połówki okazało się, że praktycznie nie ma się gdzie stołować :(
Zawineliśmy więc do Val, aby napełnić brzuszki. Zjedliśmy i niestety szału nie było (talerz z rybkami, langustynkami i jakimś mięskiem + winko i do tego jeszcze dodatkowo langustynki dla Młodego). Zapłaciliśmy za to coś ok 450kn więc też nie mało :(.
W "centrum" :) jest jeszcze jedna miejscówka ale czynna od 19:00 i restauracja w hotelu. Do zlokalizowania została zatem jeszcze miejscówka przy kościele, ale z drogi widziałem tylko wieżę kościoła, i chwilowo brak pomysłu jak się tam dostać :)

Jako, że kuny na wykończeniu to trzeba by wymienić pozostałe Euro, ale okazuje się, że jest to praktycznie niemożliwe, bo "kantor" przy Studencacu zamknięty, w Sydney też nie mogą, więc zakupy z użyciem VISA, a na drugi dzień zaplanowana wycieczka do Omisa :)

Obrazek

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2016 21:44

Medici to "mała wioska" :wink: więc z obiadami kiepsko :idea:

Melduję się w pierwszym rzędzie i czekam na CD :lol:
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.07.2016 22:32

Widzę, że są jeszcze wolne miejsca w pierwszym rzędzie, to i ja przycupnę. :lol:
andy_n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 17.07.2016 19:14

Dołączam i ja.
To co przeczytam zweryfikuję z tym, co zobaczę na własne oczy za 6 dni :-)
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022