Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Medici 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016
Medici 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 13.07.2016 22:03

Witam

TO i ja napiszę pierwszą relację :) Po przestudiowaniu forum wybór padł na Medici ap. Mira. Rezerwacja jakoś luty/marzec o ile pamiętam. Pojechaliśmy we dwie rodziny 2+1 i w drodze do Cro zarezerwowaliśmy nocleg w Austrii "u Józefa" :)
Wyjazd ok godziny 07:00 trasa zaplanowana i wklepana w AM :) Przed Brnem mały korek (tam gdzie roboty drogowe), ale to nic w porównaniu z tym co działo się w przeciwnym kierunku. Na jedynym pasie wypadek i korek jakieś 9km, bez możliwości wyjechania, bo tylko jeden pas :(. Jakoś popołudniu dojechaliśmy do Mönichkirchen na nocleg. Miejscówka jak i sama miejscowość bardzo przyjemne i można odsapnąć po podróży. (niektóre zdjęcia wyciągnięte z filmów, więc sorki za jakość)
Obrazek

Po śniadanku czyli ok 07:00 wyjazd w dalsza drogę - zaplanowana trasa z objazdem autostrady SLO (też wpisane punkty pośrednie w AM i prowadziła jak po sznurku). Droga Ptju - Cro oczywiście w remoncie i na całym tym odcinku ograniczenie do 50k/h.
Minęliśmy kilka tuneli :)
Obrazek

i wreszcie przedarliśmy się na drugą stronę gór, a naszym oczom ukazał się widok :)
Obrazek

Jeszcze kilka kilometrów super dróżką i ukazuje się tablica:
Obrazek

cdn...
Max Power
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 13.07.2016 22:06

Pierwszy :)
Zajmuję zatem najlepsze miejsce w rzędzie:)
robert39
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert39 » 13.07.2016 22:08

siadam jako drugi :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.07.2016 22:44

Uuuaaa tegoroczna? To zasiadam :!: :wink:
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 13.07.2016 23:05

Za półtora miesiąca będę w Mimicach więc poczytam, może się czegoś ciekawego dowiem o riwierze Omiskiej
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2016 23:08

Również się przysiądę gdzieś z boku...
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 14.07.2016 10:22

Chętnie poczytam :)
szypkilopez
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szypkilopez » 14.07.2016 10:39

My w tym roku tez do Medici - apartamenty Cikes, chętnie się nakręcimy ;-) pozdrawiam
izka823
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 03.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) izka823 » 14.07.2016 11:21

Ja również z chęcią poczytam i pooglądam... Zasiadam więc i czekam na cd.. :D
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 14.07.2016 12:48

Byłem kiedyś w Mimicach, z chęcią też sobie przypomnę te okolice, bo było tam fajnie :) :) :)
Madziulka2112
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 06.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka2112 » 14.07.2016 13:40

Załapałam się :) :D Czekam z nicierpliwością na ciąg dalszy :)
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 14.07.2016 18:57

no i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów za znakiem Medici, pojawił się zjazd do Miry. Żona piszczała jak zjeżdżaliśmy na dół :) (znaczy się stromo).
Jak widać na poniższym foto jest to zjazd do Miry, Lucicy, RA i będzie do nowego apartamentowca.
Po zaparkowaniu przyszła pora aby jakoś się zakwaterować, ale gdzie tu kogoś szukać??? W końcu trafiłem na samą górę i znalazłem Mirę :), która zaprowadziła mnie do ap. Rozpakowaliśmy się i kilka pierwszych fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

zejście na plażę:
Obrazek

Obrazek

sama plaża:
Obrazek

Obrazek

i widok z tarasu:
Obrazek

Obrazek

Po ochłonięciu z pierwszego wrażenia i chwilowym wypoczynku pojawiło się pytanie: w czym zagotować wodę? Po przeszukaniu kuchni okazało się, że jest wszystko oprócz czajnika :( No to wycieczka na górę do Właścicieli i na drugi dzień rano dostaliśmy nowiutki czajnik elektryczny :).


Po całym dniu plażowania, wypadałoby zwiedzić okolicę i zobaczyć co i gdzie. Więc wybraliśmy się do Mimici niestety, ku wielkiemu niezadowoleniu drugiej połówki okazało się, że praktycznie nie ma się gdzie stołować :(
Zawineliśmy więc do Val, aby napełnić brzuszki. Zjedliśmy i niestety szału nie było (talerz z rybkami, langustynkami i jakimś mięskiem + winko i do tego jeszcze dodatkowo langustynki dla Młodego). Zapłaciliśmy za to coś ok 450kn więc też nie mało :(.
W "centrum" :) jest jeszcze jedna miejscówka ale czynna od 19:00 i restauracja w hotelu. Do zlokalizowania została zatem jeszcze miejscówka przy kościele, ale z drogi widziałem tylko wieżę kościoła, i chwilowo brak pomysłu jak się tam dostać :)

Jako, że kuny na wykończeniu to trzeba by wymienić pozostałe Euro, ale okazuje się, że jest to praktycznie niemożliwe, bo "kantor" przy Studencacu zamknięty, w Sydney też nie mogą, więc zakupy z użyciem VISA, a na drugi dzień zaplanowana wycieczka do Omisa :)

Obrazek

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2016 22:44

Medici to "mała wioska" :wink: więc z obiadami kiepsko :idea:

Melduję się w pierwszym rzędzie i czekam na CD :lol:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.07.2016 23:32

Widzę, że są jeszcze wolne miejsca w pierwszym rzędzie, to i ja przycupnę. :lol:
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 17.07.2016 20:14

Dołączam i ja.
To co przeczytam zweryfikuję z tym, co zobaczę na własne oczy za 6 dni :-)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone