Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tunele na Hvarze - pytanie szczegółowe

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wedrowycz
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.07.2005
Tunele na Hvarze - pytanie szczegółowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) wedrowycz » 17.07.2005 08:18

Witam,
Po dogłębnej lekturze forum chciałbym uściślić ten niewątpliwie emocjonujący 8O temat .
Rozumiem że jest taka atrakcja w Pitve, ale czy jadąc ze Starego Gradu na południe do Zavali, Ivan Dolaca czy Sv. Nedjelji również się na nie natknę?
W takim wypadku musiałbym się na to mentalnie przygotować ...

PS Czy w Starym Gradzie jest jakaś informacja turystyczna, w której mógłbym dostać szczegółową mapę Hvaru?

Pozdrawiam,
Tomasz
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 17.07.2005 08:56

Pitve to miejscowość poprzedzająca wjaz do tunelu.
Aby dojechać do Zawali czy np. Ivan Dolac musisz przejechać właśnie ten tunel.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 17.07.2005 09:07

wedrowycz napisał(a):PS Czy w Starym Gradzie jest jakaś informacja turystyczna, w której mógłbym dostać szczegółową mapę Hvaru?

Pozdrawiam,
Tomasz

Tak jest informacja turystyczna przy końcu portu. Za małą drogową mapę Hvaru chcieli 15 kun, ale Ci oświadczam, że nie była tego warta bo mając mapę Chorwacji zobaczysz to samo tylko w mniejszej skali.
Ja jej nie kupiłem.

Pozdrawiam
wedrowycz
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wedrowycz » 17.07.2005 09:51

ally napisał(a):Pitve to miejscowość poprzedzająca wjaz do tunelu.
Aby dojechać do Zawali czy np. Ivan Dolac musisz przejechać właśnie ten tunel.


To dobrze, że zapytałem. Jakoś mi z tej mapki:
http://www.hvar.hr/Default.aspx?tabid=320
wyglądało, że jadąc z promu ze Starego Gradu do np. I.Dolac mogę go ominąć.

Pozdrawiam,
T
Finestra
Croentuzjasta
Posty: 470
Dołączył(a): 11.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Finestra » 17.07.2005 13:51

wedrowycz napisał(a):Witam,
Po dogłębnej lekturze forum chciałbym uściślić ten niewątpliwie emocjonujący 8O temat .
Rozumiem że jest taka atrakcja w Pitve, ale czy jadąc ze Starego Gradu na południe do Zavali, Ivan Dolaca czy Sv. Nedjelji również się na nie natknę?
W takim wypadku musiałbym się na to mentalnie przygotować ...

PS Czy w Starym Gradzie jest jakaś informacja turystyczna, w której mógłbym dostać szczegółową mapę Hvaru?

Pozdrawiam,
Tomasz


W starim gradzie jest info turystyczne, ale obok 15 m jest kiosk, i tam są mapy w doskonałej skali, ok 35 kn. Ale warto. Gdzie indziej nie widziałem.
Są przynajmniej dwa rodzaje, jedna to drogowa (ok) drugą jaką widziałem to typowo turystyczna. Bardzo stresująca, bo jeden wyjazd na hvar to zdecydowanie za mało, aby zobaczyć (i skonsumować) wszystko co jest na mapie.

Nie wiem Krakus na czym polega koniec portu, ale to info, ktore ja znam jest racze w centrum miasta. 2 m od warzywnego targu i 10 m od rybnego.

Marcin
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 17.07.2005 22:38

wedrowycz napisał(a):
ally napisał(a):Pitve to miejscowość poprzedzająca wjaz do tunelu.
Aby dojechać do Zawali czy np. Ivan Dolac musisz przejechać właśnie ten tunel.


To dobrze, że zapytałem. Jakoś mi z tej mapki:
http://www.hvar.hr/Default.aspx?tabid=320
wyglądało, że jadąc z promu ze Starego Gradu do np. I.Dolac mogę go ominąć.

Pozdrawiam,
T


Można go jedynie omina jadąc nad nim szutrową drogą. Widziałam kilku zapaleńców - sama nie próbowałam :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 17.07.2005 23:53

Finestra napisał(a):
wedrowycz napisał(a):Witam,
Po dogłębnej lekturze forum chciałbym uściślić ten niewątpliwie emocjonujący 8O temat .
Rozumiem że jest taka atrakcja w Pitve, ale czy jadąc ze Starego Gradu na południe do Zavali, Ivan Dolaca czy Sv. Nedjelji również się na nie natknę?
W takim wypadku musiałbym się na to mentalnie przygotować ...

PS Czy w Starym Gradzie jest jakaś informacja turystyczna, w której mógłbym dostać szczegółową mapę Hvaru?

Pozdrawiam,
Tomasz


W starim gradzie jest info turystyczne, ale obok 15 m jest kiosk, i tam są mapy w doskonałej skali, ok 35 kn. Ale warto. Gdzie indziej nie widziałem.
Są przynajmniej dwa rodzaje, jedna to drogowa (ok) drugą jaką widziałem to typowo turystyczna. Bardzo stresująca, bo jeden wyjazd na hvar to zdecydowanie za mało, aby zobaczyć (i skonsumować) wszystko co jest na mapie.

Nie wiem Krakus na czym polega koniec portu, ale to info, ktore ja znam jest racze w centrum miasta. 2 m od warzywnego targu i 10 m od rybnego.

Marcin

Finestra no to początek portu :lol: , rzeczywiście jest on w centrum a w okolicy widziałem plac targowy . Byłem tam tylko 2 godziny więc mogło mi się po.................mylić. Zresztą miejsce dokładnie opisałeś i sprawę wyprostowałeś. :wink:

Pozdrawiam
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 18.07.2005 00:36

ally napisał(a):Można go jedynie omina jadąc nad nim szutrową drogą. Widziałam kilku zapaleńców - sama nie próbowałam :D

Ano ja też się skusiłem w zeszłym roku. Jak wolno jechać to nic się nie stanie. Typ gdzieś zapodał parę fotek z tej drogi z tego roku.
roj29
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 18.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) roj29 » 18.07.2005 02:05

wedrowycz napisał(a):
ally napisał(a):Pitve to miejscowość poprzedzająca wjaz do tunelu.
Aby dojechać do Zawali czy np. Ivan Dolac musisz przejechać właśnie ten tunel.


To dobrze, że zapytałem. Jakoś mi z tej mapki:
http://www.hvar.hr/Default.aspx?tabid=320
wyglądało, że jadąc z promu ze Starego Gradu do np. I.Dolac mogę go ominąć.

Pozdrawiam,
T

Bo na tej mapie nie zaznaczyli Pitve z tunelem tylko jakieś Pitve po drodze z Suczuraja do Jelsy, którego szczerze mówiąc nie pamiętam.
SylwiaMM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 22.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaMM » 22.07.2005 15:51

zawodowiec napisał(a):
ally napisał(a):Można go jedynie omina jadąc nad nim szutrową drogą. Widziałam kilku zapaleńców - sama nie próbowałam :D

Ano ja też się skusiłem w zeszłym roku. Jak wolno jechać to nic się nie stanie. Typ gdzieś zapodał parę fotek z tej drogi z tego roku.



znaczy się ....jak to nad tunelem?
wiecie, ja blondynka jestem, mógłby mi to ktoś opisać bardziej obrazowo?
widziałam wiele tuneli, jechałam tez nie jednym, ale uwierzcie mi, żaden nie nadawał sie do przejechania górą, nad nim :lol:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 22.07.2005 16:53

Obrazek

Wjazd do tunelu od strony Jelsy
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 22.07.2005 16:57

Obrazek
wyjazd z tunelu widok na wyspe
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 22.07.2005 17:04

[/img]http://img320.imageshack.us/img320/4067/imgp2978tunel32ne.jpg
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 22.07.2005 17:07

petris napisał(a):[/img]http://img320.imageshack.us/img320/4067/imgp2978tunel32ne.jpg

Obrazek
informacja o tunelu.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 22.07.2005 17:10

Obrazek
wyjezdzamy z Ivav Dolac ,Zawali za tym zakretem znajduje sie tunel.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Tunele na Hvarze - pytanie szczegółowe
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone