Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tunele na Hvarze - pytanie szczegółowe

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 22.07.2005 17:16

Obrazek

Widok na Vis i wysepki , jedna z latarnia.
gripen
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) gripen » 22.07.2005 18:55

Przez dwa tygodnie w maju śmigałem tym tunelem, przynajmniej dwa razy dziennie. Największe przeżycie było przejechać pierwszy raz tym tunelem.
Zawsze mnie kusiło przejechać szutrową drogą nad tunelem.

Szkoda że już po urlopie.

pzdr

gripen
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 22.07.2005 19:09

Tylko 604 m.sv.Jakov ,zaraz za tunelem od strony morza mozna wejeśc pieszo.bardzo ładny widok prawie taki sam jak ze Sv.Nikoli.Nie probowalam wejsc od strony Jelsy moze łagodniejszy :?: W kazdym badz razie mozna isc droga szutrowa albo starac sie skracac :twisted:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 22.07.2005 19:13

gripen napisał(a):Przez dwa tygodnie w maju śmigałem tym tunelem, przynajmniej dwa razy dziennie. Największe przeżycie było przejechać pierwszy raz tym tunelem.
Zawsze mnie kusiło przejechać szutrową drogą nad tunelem.

Szkoda że już po urlopie.

pzdr

gripen


Lubimy takie drogi ,lecz mielismy sliczna pogode i zwiedzalismy zatoczki , plaze od Zawali do za Sv.Niedjelji.Przejezdzalismy tylko 8 razy.
Petris
SylwiaMM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 22.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaMM » 25.07.2005 15:19

czy ta szutrowa droga po lewej stonie zdjęcia, to TO co prowadzi nad tunelem?

Taki dziwny (aczkolwiek szerokości dwóch samochodów) jest na Teneryfie, w porze deszczowej kompletnie nieprzejezdny, spadają w nim kawałki skał, jakieś kamienie... poziom adrenaliny dawno mi tak nie skoczył...troszke sie obawiam tego na Hvarze 8O
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.07.2005 15:40

jesssssssssssu petris, normalnie łza mi się w oku zakręciła... Ivan Dolac, to były czasy...
fajne zdjęcia :)
mamrotek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamrotek » 25.07.2005 16:06

TUNEL NA HVARZE BY NIGHT (AD2003)
:D
Obrazek[/img]
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 25.07.2005 16:14

mamrotek napisał(a):TUNEL NA HVARZE BY NIGHT (AD2003)
:D
Obrazek[/img]




Swietne zdjecie-zrobiłes w nocy,jechalismy w dzień,nawet nie probowaliśmy :) :)
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 25.07.2005 16:21

SylwiaMM napisał(a):czy ta szutrowa droga po lewej stonie zdjęcia, to TO co prowadzi nad tunelem?

Taki dziwny (aczkolwiek szerokości dwóch samochodów) jest na Teneryfie, w porze deszczowej kompletnie nieprzejezdny, spadają w nim kawałki skał, jakieś kamienie... poziom adrenaliny dawno mi tak nie skoczył...troszke sie obawiam tego na Hvarze 8O

:)
Nie ma sie czego obawiac,po prostu przejechac na zielonym swietle.Jak nie ma swiateł,spojrzec w tunel ,jak nic nie jedzie,to Ty startujesz.Z ta adrenalina to przesada :twisted: Ta szutrowa droga na pewno gdzies prowadzi.Ja wchodzilam droga i na przelaj,przedłuzeniem na prawo tego zakretu z szmochodem. :)
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 25.07.2005 16:22

petris napisał(a):
SylwiaMM napisał(a):czy ta szutrowa droga po lewej stonie zdjęcia, to TO co prowadzi nad tunelem?

Taki dziwny (aczkolwiek szerokości dwóch samochodów) jest na Teneryfie, w porze deszczowej kompletnie nieprzejezdny, spadają w nim kawałki skał, jakieś kamienie... poziom adrenaliny dawno mi tak nie skoczył...troszke sie obawiam tego na Hvarze 8O

:)
Nie ma sie czego obawiac,po prostu przejechac na zielonym swietle.Jak nie ma swiateł,spojrzec w tunel ,jak nic nie jedzie,to Ty startujesz.Z ta adrenalina to przesada :twisted: Ta szutrowa droga na pewno gdzies prowadzi.Ja wchodzilam droga i na przelaj,przedłuzeniem na prawo tego zakretu z samochodem. :)
mamrotek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamrotek » 25.07.2005 17:03

w nocy nikt nie jeździł więc można się było zatrzymać i cyknąć ... :D
śwaitła ustawili? jak ja byłem to gostkowie z krótkofalówką kierowali ruchem a od 1 września kto pierwszy ten lepszy ....
było wesoło :D
Florcia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 23.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Florcia » 25.07.2005 17:42

Niby światła działają, ale zdarzyło mi się 2 razy, że nie działały. Zresztą jeden z tych razy to był nasz pierwszy przejazd przez tunel.
Wrażenie jest!!! Mi w ogóle wydawało się, że tam jest stanowczo za wąsko.
SylwiaMM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 22.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaMM » 26.07.2005 10:04

Florcia napisał(a):Niby światła działają, ale zdarzyło mi się 2 razy, że nie działały. Zresztą jeden z tych razy to był nasz pierwszy przejazd przez tunel.
Wrażenie jest!!! Mi w ogóle wydawało się, że tam jest stanowczo za wąsko.


dobrze, że są światła i ruch jest jakos kierowany...bo ja do tej pory myślałam, że tam tak zawsze, cały rok, kto pierwszy ten lepszy :oops: :lool:
no i faktycznie wyglada dosc wąsko...
mamrotek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamrotek » 26.07.2005 15:20

bo tam jest wąsko, a wrażenie potęguje ciemność z boku. no i w nocy gdy ne ma innych aut wrażenie jest większe
SylwiaMM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 22.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaMM » 26.07.2005 15:53

mamrotek napisał(a):bo tam jest wąsko, a wrażenie potęguje ciemność z boku. no i w nocy gdy ne ma innych aut wrażenie jest większe


klaustrofobia :?: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Tunele na Hvarze - pytanie szczegółowe - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone