Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2015: Garda-2xWeronaWenecja-Ciovo i Vir (+okolice)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
2015: Garda-2xWeronaWenecja-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 21.07.2015 16:58

Wszystko co dobre szybko się kończy. Ta prawda szczególnie dotyczy wakacji. W tym roku udało się wyjechać na 3 tygodnie, to chyba jeden z najdłuższych naszych pobytów.
Na początek największy problem to tytuł tej relacji, bo jak ująć te wszystkie miejsca, aby Was zachęcić? Ale może się uda. W kwietniu męczyłam część z Was, którzy byli już we Włoszech o wskazówki odnośnie wyjazdu. Wszystko się powiodło i postaram się pokazać co ciekawego widzieliśmy we Włoszech i Chorwacji.

Trochę statystyki, aby było wiadomo czego się spodziewać. W tamtym roku były Nieudane zdrady, czyli jak wyjechać do Czarnogóry a i tak skończyło się w Chorwacji.
W tym roku zdrada zaplanowana i zrealizowana - 5 dni - Italia, potem powrót w znane i nieznane rejony Chorwacji.

Trasa : Krosno - Barwinek - męczące objazdy w Słowacji - Miszkolc- Budapeszt - Gorican - Słowenia - Włochy - Peschiera del Garda
Wyjazd 24 czerwca 2015, godz 6.00, przejechane 1243 km (LPG), na miejscu ok. 21.20.
Uczestnicy - samozwańczy kierownik czyli ja, mąż i córka (12 lat).
Trasa przez Słowację :
droga1.JPG

Nie lubimy jazdy przez Słowację, a jeszcze teraz to już delikatnie mówiąc masakra. Droga do Stropkova bardzo średnia, połatana. Jeszcze przed Preszowem mieliśmy przymusowy postój i tabletki na chorobę lokomocyjną nie pomogły 8O . Na szczęście był to jednorazowy przypadek i do końca wakacji był już spokój.
Do Budapesztu dotarliśmy przed 12, a więc na moje oko mieliśmy lekkie opóźnienie. Przejazd z nową nawigacją bez problemu. Tankowanie na starym przejściu w Gorican i przejazd na Słowenię.
Na autostradzie węgierskiej trafiliśmy na akcję policyjną na jednej ze stacji benzynowych. Każde auto było sprawdzane, jeden policjant czytał nr rej, a drugi sprawdzał. Być może chodziło o winiety, ale coś za dużo tych policjantów było na tym terenie. Oczywiście miałam okazję wtedy kierować.
Ostatnio edytowano 12.08.2015 11:54 przez beagm, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2015 17:14

Zasiadam do czytania :lol:
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 21.07.2015 18:33

Fajne połączenie.
Poczytam, może kiedyś Garda i Cro??
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 21.07.2015 18:47

Witam serdecznie.

Na początek Budapeszt widziany z samochodu, jakość oczywiście taaaaka sobie.
IMG_2121.JPG

IMG_2133.JPG

IMG_2141.JPG


Potem już do granicy chorwackiej, tankowanie na przejściu. LPG na Węgrzech ponad 3 zł :(
Pierwsza nasza wizyta w Słowenii. Jak pisaliście, nie było żadnego problemu z winietą, zakup na stacji, miła obsługa, szybko i bez komplikacji. I jazda , jazda ..... jazda. Kilometry dłużyły się bardzo, koło Lublany korek i prędkość 10 km/h. Był wypadek, oczywiście znowu ja jechałam. Najważniejsze, że posuwaliśmy się do przodu. Wjazd do Włoch - teraz to śmieszne, ale wtedy nie było mi do śmiechu. Zanim zdążyłam powiedzieć słowo mąż elegancko przejechał przez bramkę na autostradzie z napisem Telepass. Oczywiście nie była to "nasza" bramka. Mój wrzask na szczęście skutecznie go zatrzymał niedaleko bramek. Osobiście pofatygowałam się po bilet i po wyrażeniu mojego niezadowolenia mogliśmy jechać dalej.
Byliśmy umówieni z naszą gospodynią, że jeśli uda nam się dojechać do godz 23 to przenocujemy na miejscu, jeśli nie to po drodze. Ok. godz 19 rozpoczęłam procedurę sygnalizowania: dojedziemy na nocleg. Najpierw sms. Brak odpowiedzi. ok. Może nie zauważyła. Kolejny, nic, kolejny, nic. Ok. Czas na telefon. W słuchawce słyszę miły, mówiący po włosku kobiecy głos, który informuje mnie, że tej rozmowy nie będzie. Powód, trzeba by znać włoski. ok, kolejna próba, to samo. Lekkie zdenerwowanie. Sięgam do notatek po drugi telefon. Ten sam miły głos oczywiście po włosku mówi, że nic z tego, nie porozmawiam z gospodynią. Co jest ??? Godz 20 , okolice Wenecji, a tu masz. Dzwoni mój tel, hmmm nr prywatny? Nasza gospodyni: gdzie jesteście? Czemu nie dzwonicie?
No jak nie dzwonimy. No tak, zmiana nr tel i brak informacji to jednak jest mała przeszkoda. Umawiamy się na bramkach po zjeździe z autostrady, mamy zadzwonić. Co z tego, że dzwonie, jak znowu ta sama historia, bo nr prywatny się "nie ujawnił". Czekamy 10 min na parkingu, gospodyni przyjeżdża po nas. Ok 22 docieramy do naszej kwatery. Zmęczeni, ale szczęśliwi.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 21.07.2015 18:54

Po raz pierwszy pierwszy. Już wiem, że będzie fajnie. Nie każ tylko długo czekać. A na priv poproszę o namiary, opinię i ceny kwater. Dziękuję. Zasiadam.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.07.2015 19:17

Chętnie poczytam i pooglądam. W Peschiera del Garda spędziliśmy część ubiegłorocznych wakacji. :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.07.2015 19:43

No dobra. Znaczę obecność skoro makarony.
:mrgreen:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 21.07.2015 20:04

Poczytam i ja.
Nie mam na razie natchnienia by skończyć swoją relację. :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2015 20:54

kadetdudi napisał(a):Po raz pierwszy pierwszy.

Gdzie pierwszy :wink: :?:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.07.2015 07:45

Będzie Garda! :) Super!
W takim razie opuszczam gardę i czekam na ciąg dalszy ;)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 22.07.2015 07:53

Peschiera del Garda

peschiera mapa.JPG

Nasza kilkudniowa baza wypadowa we Włoszech nad jeziorem Garda to Peschiera del Garda. Wybór tego miejsca padł ze wzgl. na pozytywne opinie o miasteczku, bliskość Gardalandu, Werony, Wenecji.
Pomimo lekkiego zdenerwowania z powodu braku kontaktu tel. z naszą gospodynią, pokochaliśmy miasteczko jak tylko wyruszyliśmy z parkingu. Pierwsze wrażenia podczas nocnego przejazdu – bezcenne. Po prostu pięknie !
Te zdjęcia zostały zrobione następnego wieczoru, ale obrazują widok jaki ujrzeliśmy po przybyciu.
1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG


Nasze lokum zostało znalezione dzięki opiniom na naszym forum i jeszcze drugim poświęconym Włochom.
*to drugie to raczej nie forum, tylko opinie osób, które były we Włoszech, do naszego forum to im daleko :mrgreen:
Mieszkaliśmy u Pani Danusi, Polki, która ma pozytywne opinie. Potwierdziło się to w 100 %. Pani Danusia to sympatyczna, gościnna osoba, bardzo chętna do pomocy. Mieszkanie to jednopokojowe studio z aneksem kuchennym, łazienką i balkonem, znajduje się w bloku niedaleko od centrum i jeziora. Teren ogrodzony, więc parkowanie bezpieczne. Obok bloku są tory kolejowe, ale w nocy pociągi praktycznie nie jeżdżą, a w dzień nas nie było :lol: Mogę polecić mieszkanie dla 2-3 osób. Cena przyzwoita jak na ten rejon. (Jak znajdę jakieś fotki mieszkania to dorzucę)
Ostatnio edytowano 18.08.2015 10:00 przez beagm, łącznie edytowano 2 razy
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 22.07.2015 07:56

Włochy - marzenie mojej drugiej połowy - heh - może się skuszę .....
Jestem z Wami :wink:
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 22.07.2015 09:10

Peschiera del Garda - miasto ufortyfikowane zostało już w czasach rzymskich, a w okresie panowania Republiki Weneckiej miało ogromne znaczenie militarne.
Ze względu na swoją pozycję geograficzną, Peschiera del Garda była miejscem wielu gorących wydarzeń również podczas I wojny światowej, co także wpłynęło na jej obecny wygląd. Ze względu na ograniczenia czasowe nie zobaczyliśmy wszystkiego, ale trzeba było pogodzić zwiedzanie i wypoczynek.
Nie przedłużając tak to wygląda:
5-1.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 22.07.2015 10:56

Jeszcze w pierwszym rzędzie.
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 22.07.2015 11:06

Pozwolę na obecność, czekam na Ciovo.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
2015: Garda-2xWeronaWenecja-Ciovo i Vir (+okolice)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone