Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2015: Garda-2xWeronaWenecja-Ciovo i Vir (+okolice)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 22.07.2015 11:13

To i ja zaznaczę swoją obecność...
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 22.07.2015 11:20

Witam serdecznie, jeszcze troszkę "zabawimy" we Włoszech :D
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 22.07.2015 11:36

Peschiera del Garda znajduje się nad samym brzegiem jeziora Garda. Plaże znajdujące się w okolicach miasteczka są zadbane i wysypane małymi kamykami. Spacery promenadą lub wypoczynek na jednej z ławeczek to codzienny bardzo MIŁY obowiązek.
Podczas pierwszego spaceru wyszło parę chmurek, więc zdjęcia nie oddają w pełni piękna tego miejsca. Potem było już tylko cieplej i słoneczniej.
p1.JPG

p2.JPG

p3.JPG

p4.JPG

p5.JPG

p6.JPG

p6-1.JPG

p7.JPG
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 22.07.2015 18:50

Janusz Bajcer napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Po raz pierwszy pierwszy.

Gdzie pierwszy :wink: :?:

No widzę, że nigdzie.
meblik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 03.11.2014
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) meblik » 22.07.2015 20:40

czekam na Ciovo.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.07.2015 20:51

beagm napisał(a):Nasze lokum zostało znalezione dzięki opiniom na naszym forum i jeszcze drugim poświęconym Włochom. Mieszkaliśmy u Pani Danusi, Polki, która ma pozytywne opinie. Potwierdziło się to w 100 %. Pani Danusia to sympatyczna, gościnna osoba, bardzo chętna do pomocy. Mieszkanie to jednopokojowe studio z aneksem kuchennym, łazienką i balkonem, znajduje się w bloku niedaleko od centrum i jeziora. Teren ogrodzony, więc parkowanie bezpieczne. Obok bloku są tory kolejowe, ale w nocy pociągi praktycznie nie jeżdżą, a w dzień nas nie było :lol: Mogę polecić mieszkanie dla 2-3 osób. Cena przyzwoita jak na ten rejon. (Jak znajdę jakieś fotki mieszkania to dorzucę)

Również mieszkaliśmy u Pani Danuty. Kontakt znalazłem na innym forum, gdzie była bardzo wychwalana.
Wszystko się potwierdziło.

Nasze lokum było w innej części miasta. Zamieniłem się na prośbę Pani Danuty i wyszło nam to na dobre,
bo daleko od torów, a bliżej plaży. Ogólnie tak jak piszesz, wszystko OK.

Cena była naprawdę niska, aż obawiałem się, co zastaniemy na miejscu.
To wynikało z porównania z innymi kwaterami. :wink:
Użytkownik usunięty
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2015 21:13

Jezioro Garda za mną chodzi 8)

W tym roku byliśmy bardziej na północ, nad innym jeziorem, koło Bolzano, Lago di Caldaro
Obrazek
Ostatnio edytowano 23.07.2015 20:37 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 23.07.2015 08:29

Peschiera – część dalsza – nad jeziorem

Peschiera del Garda znajduje się nad samym brzegiem jeziora Garda.
Spacery promenadą wzdłuż jeziora to sama przyjemność. Łabędzie i kaczki przybywające, gdy tylko ktoś rzuci choć kawałek chleba. Za promenadą plaża, kamyki i dużo muszelek. Czysto, zadbany teren. I te piękne widoki, jezioro, w tle góry. Człowiek zapomina o wszystkim.
r4.JPG

Dopóki nie usłyszy: mamo chodźmy na rowerek.
Poszliśmy. 3 godz. = 12 E, wrażenia – bezcenne, zmęczenie – duże :D
r1.JPG

r11.JPG

Widoki na plażę i jezioro
r2.JPG

r3.JPG

r5.JPG

r6.JPG

Podczas 3 godz. pływania miałam sporo czasu na podziwianie, coś przyciągnęło moją uwagę, duży zoom i :
r7.JPG

troszkę mi koparka opadła, bo wizyta w tym miejscu zaplanowana była na następny dzień.
Ale póki co czas na oddech
r8.JPG


P.S. wkrótce filmiki, które już są w trakcie montażu.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 23.07.2015 11:17

Pierwszy film gotowy:

Peschiera del Garda
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 23.07.2015 19:50

Gardaland

Nie będę ściemniać, od dawna, bardzo dawna chciałam przejechać się na rollercoaster. W końcu dotarłam o informacji o Gardalandzie i nie ukrywam, że był to poważny argument na +, aby dokonać małej zdrady na rzecz Włoch. Ponieważ jestem w głównej mierze organizatorem naszych wakacji, więc plan już był, nie trzeba było nikogo zbytnio przekonywać i tak wyprawa włosko-chorwacka została ostatecznie zaakceptowana.
Od razu uprzedzam - na samą myśl o Gardalandzie micha śmieje mi się od ucha do ucha, więc będzie dużo o tym dniu i o parku. Dużo zdjęć i pewnie z małym opóźnieniem filmy.

Gardaland - czyli ósmy co do liczby odwiedzających park w Europie. W tym roku park obchodzi 40 urodziny. Składa się z 3 części temetycznych:
- Fantasy,
-Adventure,
-Adrenaline ( :) )
Bilety można kupić w kasach oraz punktach w miejscowościach nad jeziorem. My otrzymaliśmy kupon zniżkowy od naszej gospodyni i udało się kupić je w dobrej cenie.
Maskotka parku smok Pietruszka
IMG_2553.JPG

IMG_2586.JPG

Przy wejściu
IMG_2611.JPG

IMG_2599.JPG

IMG_2575.JPG

IMG_2570.JPG

IMG_2566.JPG

Nasze bilety
IMG_2594.JPG
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 24.07.2015 09:01

Zapraszam na kolejny odcinek o Gardalandzie.
Na początek coś „na spokojnie” czyli dla najmłodszych.
g1.JPG

g1-1.JPG

g1-3.JPG

g1-4.JPG

g1-5.JPG

g1-6.JPG

g1-7.JPG
Boskkoooooo


Jak już pisałam moje marzenie to kolejka górska, do której zmierzamy. Na początek
Oblivion – The Black Hole, pierwszy „nurkujący” roller coaster w pionie we Włoszech, wys. 42 m, prędkosć 100 km/h. Wraz z córką stałyśmy w kolejce ok. 45 min, ale WARTO było.
go1.JPG
Widok z góry

Wrażenia niesamowite. Nie sądziłam, że można mieć tyle myśli na raz, gdy się wyjeżdża i przede wszystkim, gdy się „zawisa” nad dziurą. Film lepiej to pokaże, ale zdjęcia też pokazują jak to wygląda.
go2.JPG

go3.JPG

Nie wiem czy więcej było myśli pozytywnych czy negatywnych podczas przejazdu, ale nasze uśmiechy były niezrozumiałe dla męża. A zaraz potem: chcemy jeszcze.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 24.07.2015 09:34

Następnie poszliśmy na Flying Island- czyli Latającą wyspę, która unosi się na wysokość 50 metrów.
flying.jpg

Niezapomniane widoki na park i jezioro Garda.
gw1.JPG

gw2.JPG

gw3.JPG

gw4.JPG

gw5.JPG
widok na park

gw6.JPG

gw7.JPG


Czas na ochłodę, bo pogoda nie odpuszczała i na pewno było ponad 30stopni.
FUGA DA ATLANTIDE –czyli Ucieczka z Atlantydy to nazwa zjeżdżalni wodnej. Tematem tej atrakcji jest mit zaginionego miasta Atlantydy. Cały teren jest pełen rzeźb i budynków inspirowanych mitologią miasta, tutaj znajduje się jeden z najpiękniejszych krajobrazów w parku. Dł – 700 m.
atlantyda01.JPG
przed wejściem

atlantyda1.jpg

atlantyda2.jpg

atlantyda3.jpg

Było coś dla córki (uwielbia wodę i te wszystkie zjeżdżalnie), teraz coś dla mnie
Blue Tornado – kolejka górska
odwrócony coaster, 80 km/h , długość 765 m, czas min. 1:30, wys. 33 m :lol:
blue1.JPG
widok na kolejkę z Flying island

blue2.JPG

blue3.JPG

Wrażenia niesamowite, po zakończeniu wspólna decyzja: JEDZIEMY JESZCZE RAZ. Oczywiście zdziwienie w oczach męża. Kolejki były już krótsze, więc po ok. 15 min zasiadamy ponownie w fotelikach. Po zakończeniu córka troszkę zielona, ale nadal twierdzi, że fajnie było, choć na razie tyle. Czas poszukać zjeżdżalni wodnych.
Załączniki:
blue4.JPG
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.07.2015 21:08

Jeszcze we wtorek moczyłam nogi (i nie tylko :wink: ) w Gardzie, więc i mnie nie może zabraknąć...
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 25.07.2015 08:21

Garda i okolice bardzo mi się podobają, popatrzę 8)

Ale te kolejki....no nie, nawet za dopłatą bym nie wsiadła, jestem zielona na samą myśl :oops:
Czy dla takich jak ja też coś się znajdzie w Gardalandzie?
W jakiej cenie były bilety ze zniżką o której wspomniałaś?

Przy okazji: możesz przesłać na PW namiary na panią Danusię? Z góry dziękuję :D
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 25.07.2015 16:39

Witam.

Za 3 osoby zapłaciliśmy 77 E (26 E/osoba), czyli 330 zł. Ceny na miejscu w kasie są droższe ok 38 E, a w Peschiera można kupić po 31 E, np . w punktach turystycznych.
Jak pisałam, każdy kto lubi tego typu rozrywkę znajdzie coś dla siebie. Choćby wszelkie zjeżdżalnie wodne na pewno przypadłyby ci do gustu, jeśli tylko lubisz wodę. Są też mniej ekstremalne kolejki niż te, które pokazałam. Też się bałam, było to moje marzenie, aby spróbować, ale jest ale. Kilka lat temu odkryłam lęk wysokości, który pojawił się na KOLEJCE w Szczawnicy Zdroju. Pierwszy raz w życiu. Potem jeszcze kilka razy odczuwałam go w Zakopanem. Jak się pojawił tak zniknął, ale też nie wiedziałam, że nie spanikuję w ostatniej chwili. Okazało się, że dla mnie to strzał w 10 :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
2015: Garda-2xWeronaWenecja-Ciovo i Vir (+okolice) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone