Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem samochodu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 15:03

Calapula napisał(a):Jakim cudem można wynająć auto za 110zł/tydzień jeśli wypożyczenie roweru kosztuje 50zł/dziennie? W

Wystarczy wyjechać z Polski do cywilizacji :)

Jakim cudem wynajem roweru kosztuje 50zł/dziennie, gdzie w większości są to marketowe szroty po 200 zł, nieserwisowane od lat?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 25.05.2017 15:07

pawel496 napisał(a):
Calapula napisał(a):Jakim cudem można wynająć auto za 110zł/tydzień jeśli wypożyczenie roweru kosztuje 50zł/dziennie? W

Wystarczy wyjechać z Polski do cywilizacji :)

Jakim cudem wynajem roweru kosztuje 50zł/dziennie, gdzie w większości są to marketowe szroty po 200 zł, nieserwisowane od lat?

W Puli znajome wypożyczyły rowery po 80 kuna za dzień. Widocznie nie wiedziały że mogły wynająć samochód za 110zł na cały tydzień? Wypożyczenie roweru w Chorwacji, w Puli kosztowało 80 kuna za dzień czyli jakieś 50zł.
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 15:17

Calapula napisał(a):W Puli znajome wypożyczyły rowery po 80 kuna za dzień. Widocznie nie wiedziały że mogły wynająć samochód za 110zł na cały tydzień? Wypożyczenie roweru w Chorwacji, w Puli kosztowało 80 kuna za dzień czyli jakieś 50zł.

Capture.PNG

Wyliczenie dla Puli w tym samy terminie co Split powyżej.
262,08/7dni = 37,44zł/dzień
Taniej niż rower :)

Weź oczywiście poprawkę na to, że jakbyś pojechał bez rezerwacji i chciał wynająć auto na już, to cena jest kilka-kilkanaście razy wyższa.
esterfire
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 17:23

Witajcie :D

Na początku lipca lecimy z mężem do Medulin. Szukamy auta do wypożyczenia na 7 dni.Na chwilę obecną znaleźliśmy kilka,ale niestety od 803zł w górę :evil:
Posiadacie jakieś namiary na wypożyczalnie ,które mają w ofercie autka za rozsądną cenę? 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 18:11

esterfire napisał(a):Witajcie :D

Na początku lipca lecimy z mężem do Medulin. Szukamy auta do wypożyczenia na 7 dni.Na chwilę obecną znaleźliśmy kilka,ale niestety od 803zł w górę :evil:
Posiadacie jakieś namiary na wypożyczalnie ,które mają w ofercie autka za rozsądną cenę? 8)


Parę postów wyżej kolega pawel496 pokazywał samochód za coś ok. 240 zł w Puli. Zerknij.

I faktycznie już jestem w stanie uwierzyć w takie ceny...Na szybko znalazłem na początku czerwca Pandę za 105 zł/tydz.
Ostatni raz wynajmowałem rok temu (nie w HR) i takich cen nie widziałem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 18:22

1-7 Lipca na Istrii 688 zł. W Splicie ok. 480.
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 18:22

esterfire napisał(a):Witajcie :D

Na początku lipca lecimy z mężem do Medulin. Szukamy auta do wypożyczenia na 7 dni.Na chwilę obecną znaleźliśmy kilka,ale niestety od 803zł w górę :evil:
Posiadacie jakieś namiary na wypożyczalnie ,które mają w ofercie autka za rozsądną cenę? 8)

jesli dobrze rozumiem, to szukasz w wypożyczalniach, to już jest błąd, bo tam zawsze drogo.
Szukaj w porównywarkach - economycarrentals.com holidaycars.com rentalcars.com i wiele innych.
Jeśli chcesz jeszcze urwać dodatkowe kilka procent:
qassa.pl/sklep-online/szukaj/Holidaycars.com
qassa.pl/sklep-online/rental-cars
planetplus.pl/sklep/holidaycarscom
esterfire
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 18:23

bigredone napisał(a):
esterfire napisał(a):Witajcie :D

Na początku lipca lecimy z mężem do Medulin. Szukamy auta do wypożyczenia na 7 dni.Na chwilę obecną znaleźliśmy kilka,ale niestety od 803zł w górę :evil:
Posiadacie jakieś namiary na wypożyczalnie ,które mają w ofercie autka za rozsądną cenę? 8)


Parę postów wyżej kolega pawel496 pokazywał samochód za coś ok. 240 zł w Puli. Zerknij.

I faktycznie już jestem w stanie uwierzyć w takie ceny...Na szybko znalazłem na początku czerwca Pandę za 105 zł/tydz.
Ostatni raz wynajmowałem rok temu (nie w HR) i takich cen nie widziałem.


Dzięki pawel496 odkryłam te 3 porównywarki.Zgodzę się z Tobą bigredone ,że tak niskie ceny obowiązują za wynajem autka,
ale wystarczy zmienić datę na lipiec i zrobić symulację :cry: Tragedia,cena wzrasta prawie potrójnie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 18:25

Dodam:
RentalCarGroup

Taniwynajemaut
esterfire
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 18:29

bigredone napisał(a):Dodam:
RentalCarGroup

Taniwynajemaut



Dziękuję :D
Może coś się znajdzie.
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 18:30

esterfire napisał(a):
Dzięki pawel496 odkryłam te 3 porównywarki.Zgodzę się z Tobą bigredone ,że tak niskie ceny obowiązują za wynajem autka,
ale wystarczy zmienić datę na lipiec i zrobić symulację :cry: Tragedia,cena wzrasta prawie potrójnie...

nie wiem czy już macie resztę rzeczy zorganizowane, ale te wyceny były dla 29 czerwca - 6 lipca, jeśli możecie zachaczyć o końcówkę czerwca to jest b. tanio. Niestety na tani wynajem w lipcu jest już grubo za późno :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 18:35

esterfire napisał(a):
bigredone napisał(a):Dodam:
RentalCarGroup

Taniwynajemaut



Dziękuję :D
Może coś się znajdzie.


Trzeba pamiętać, że te ceny są dla odważnych i bogatych.
Za każdą minimalną usterkę np. na lakierze ściągną pieniądze z kaucji. No i trzeba mieć te 4- 5 tys. zł do zablokowania na czas wakacji.
esterfire
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 18:37

pawel496 napisał(a):
esterfire napisał(a):
Dzięki pawel496 odkryłam te 3 porównywarki.Zgodzę się z Tobą bigredone ,że tak niskie ceny obowiązują za wynajem autka,
ale wystarczy zmienić datę na lipiec i zrobić symulację :cry: Tragedia,cena wzrasta prawie potrójnie...

nie wiem czy już macie resztę rzeczy zorganizowane, ale te wyceny były dla 29 czerwca - 6 lipca, jeśli możecie zachaczyć o końcówkę czerwca to jest b. tanio. Niestety na tani wynajem w lipcu jest już grubo za późno :(


Lecimy samolotem,więc jesteśmy zobowiązani co do daty:(
Gdybyśmy jechali autem to z noclegiem nie byłoby problemu.Mamy bezpłatne odwołanie rezerwacji.
Jesteśmy lekko podłamani tym faktem,że kilka dni przed naszym pobytem ceny za autka będą bardzo atrakcyjne a na nasz wyjazd ciężkie do zaakceptowania.
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 18:39

bigredone napisał(a):Trzeba pamiętać, że te ceny są dla odważnych i bogatych.
Za każdą minimalną usterkę np. na lakierze ściągną pieniądze z kaucji. No i trzeba mieć te 4- 5 tys. zł do zablokowania na czas wakacji.

pozwolę sobie zacytować samego siebie:
Jeśli ktoś jest skłonny zaryzykować udział własny w kradzieży/wypadku/uszkodzeniu w okolicach 10 000 HRK, to na tym koszty się kończą.
Żeby nie mieć udziału własnego są 3 opcje:
1. kupno dodatkowego ubezpieczenia w wypożyczalni - opcja najdroższa (jedyna, która powoduje, że nie będzie blokady na karcie kredytowej w wysokości udziału własnego) - zależnie od wypożyczalni jest to koszt nawet w okolicach 100 zł/dzień, więc wielokrotnie większy niż sam koszt wynajmu auta
2. kupno dodatkowego ubezpieczenia na stronie, gdzie rezerwujemy auto - w większości jest to 20-40 zł/dzień
3. kupno dodatkowego ubezpieczenia z firmy ubezpieczniowej - np. icarhireinsurance.com - około 20 GBP/tydzień lub około 35GBP/rok

czyli w najtańszej opcji dochodzi około 100 zł za tydzień ubezpieczenia lub nie wiele więcej za cały rok ubezpieczenia :)

Jesteśmy lekko podłamani tym faktem,że kilka dni przed naszym pobytem ceny za autka będą bardzo atrakcyjne a na nasz wyjazd ciężkie do zaakceptowania.
w większości porównywarek masz darmową anulację do 48 godzin przed wynajmem, pozostaje śledzić i jak tylko coś się pojawić to rezerwować i anulować starą rezerwację :)
esterfire
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 18:41

bigredone napisał(a):
esterfire napisał(a):
bigredone napisał(a):Dodam:
RentalCarGroup

Taniwynajemaut



Dziękuję :D
Może coś się znajdzie.


Trzeba pamiętać, że te ceny są dla odważnych i bogatych.
Za każdą minimalną usterkę np. na lakierze ściągną pieniądze z kaucji. No i trzeba mieć te 4- 5 tys. zł do zablokowania na czas wakacji.


Wiem i przeraża mnie to.Odważni jesteśmy,ale do Carringtonów wiele nam brakuje :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone