Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skuter- dostępność i wynajem

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009
Skuter- dostępność i wynajem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 16.05.2010 11:53

Witam, w tym roku moje plany ulegały już 3 krotnej zmianie. Teraz stanęło już ostatecznie na wyjazdem autokarem ponieważ jedziemy tylko we dwójkę. Wybieramy się na PAG i w związku z tym mam pytanie jak wygląda wynajem skutera? Czy jest to kosztowne? Mam na myśli bujanie się skuterkiem przez 10 dni bo przecież duża wyspa i czymś trzeba się poruszać. A moja Pani marzyła o zwiedzaniu wyspy we 2kę na skuterku.
Czy ktoś już wynajmował skuter na tak długo?
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.05.2010 12:23

Bez problemu znajdziesz wypożyczalnie skuterów w każdej większej miejscowości (na pewno w Pagu i w Novalji). Ceny i zasady przeważnie wszędzie podobne (akurat nie wykopałam żadnej sensownej strony wypożyczalni na Pagu - nie mają cennika, ale wrzuć w net hasło "rent a scooter/skuter cjenik - zorientujesz się mniej więcej). Ogólna zasada: im dłuższy okres wynanjmu, tym niższa cena za dzień...
tu przykład z miasta Hvar (na Pagu pewnie będzie jednak nieco taniej, ale ponad 150 kn /dzień za okres 7 dni trzeba liczyć jeśli mowa o sezonie).
Przejrzyj też "skuterowe tematy na forum:
forum/viewtopic.php?t=19723&highlight=skuter
forum/viewtopic.php?t=24661
forum/viewtopic.php?t=19084&highlight=skuter
forum/viewtopic.php?t=26181&highlight=skuter
forum/viewtopic.php?t=22440&highlight=skuter
Pozdrawiam
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 16.05.2010 12:35

Dziękuję bardzo i pozdrawiam :wink:

OU czy ja dobrze widze?
140 EURO za 7 dni? Kurde to lepiej jechać autem w 2 osoby do Chorwacji niż autobusem i na miejscu wypożyczać skuter. Szkoda że te ceny takie high.
Fiedia643
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 28.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fiedia643 » 17.05.2010 00:10

Witam Wszystkich cromaniaków :) Co do skuterów na Pag,to na pewno wypożyczalnia jest też w Povljanie.Cen niestety nie znam.Mieści się na tzw Małym Dubrowniku.W tym roku się tym zainteresuje.
Czy ktoś może wie jak przedostać się promem na Pag i jakie są ceny?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2010 01:27

edit
Ostatnio edytowano 08.06.2010 17:01 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.05.2010 10:40

Fiedia643 napisał(a):Witam Wszystkich cromaniaków :) Co do skuterów na Pag,to na pewno wypożyczalnia jest też w Povljanie.Cen niestety nie znam.Mieści się na tzw Małym Dubrowniku.W tym roku się tym zainteresuje.
Czy ktoś może wie jak przedostać się promem na Pag i jakie są ceny?


A naprawdę tak trudno znaleźć tę informację w necie???? Chyba najlepiej zacząć od strony przewoźnika...
rozkład

cennnik
Pozdrawiam
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 20.05.2010 09:24

Pani Kasiu
mamy zamiar wynająć skuter na dzień w Sucuraj i pojechać nim do Starego Gradu i Hvaru i tak się zastanawiam jaki jest stan dróg w tym rejonie, wąskie i kręte :? i czy duży ruch, dodam że wybieram się we wrześniu :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.05.2010 20:24

Nie wiem, czy w Sućurju jest możliwość wynajmu skutera... Najbliższą stację benzynową mają w Jelsie (odległość 70 km) lub na lądzie.. Tych 70 km z Sućurja do Jelsy to minimum 2 h jazdy (autem liczy się zawsze 60 min minimum...a najlepiej 90min); od Jelsy do Hvaru kolejnych 25 km.. Trzeba się liczyć z tym, że skuter (jesli mowa o 50 cm3; by proeadzić skuter o większej pojemnosci potrzebna jest kategoria A1 lub A) z dwoma osobami pali nieco więcej niż podczas jazdy samego kierowcy.. zatem istnieje możliwość, że paliwo skończy się przed Jelsą... (dobrze zatem zabrać paliwa w butelkę na wszelki wypadek)...

...a jak wygląda droga Sućuraj - Jelsa? na forum jest kilka opisów ekstermalnie różnych - jedni opisują ją jako ekstremalną, a inni twierdzą, że całkiem normalna... nie wiem, co powiedzieć i jak ocenić.
Pozdrawiam
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 21.05.2010 14:47

to trochę zmienia postać rzeczy, może zatem lepiej zabrać samochód na prom albo płynąć od razu do Starego Gradu i stamtąd do Hvaru ?
w każdym razie dziękuję za odpowiedź mam jeszcze troche czasu żeby coś zaplanować :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2010 16:30

zadie napisał(a):to trochę zmienia postać rzeczy, może zatem lepiej zabrać samochód na prom albo płynąć od razu do Starego Gradu i stamtąd do Hvaru ?
w każdym razie dziękuję za odpowiedź mam jeszcze troche czasu żeby coś zaplanować :)


Nie bardzo wiem, jak sprawa wygląda... najważniejsze jest, gdzie będziesz stacjonował..to kluczowe dla rozganizowania całej "wycieczki". Bez tej info nie bardzo wiem, co poradzić...
Pozdrawiam
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 23.05.2010 13:42

planuję stacjonować gdzieś na Riwierze Makarskiej - Brela, BV, lub Podgora to jeszcze nie sprecyzowane 8) i tak sobie wymyśliłam że promem na Hvar i tam pozwiedzać trochę głównie Hvar i Stary Grad mnie interesuje.
A ten Sucuraj z którym jest połączenie z Dvernika wybrałam tylko ze względu na tanie bilety na prom, ale jak to jest aż 70km - z mapy wynika że jest 49 km z Sucuraj do Jelsy a z Jeslsy do Starego Gradu 9km
to chyba sobie daruję i zapłacę więcej za prom bodajże z Makarskiej do Starego Gradu
a jak ze skuterami w Starym Gradzie ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.05.2010 14:33

zadie napisał(a):planuję stacjonować gdzieś na Riwierze Makarskiej - Brela, BV, lub Podgora to jeszcze nie sprecyzowane 8) i tak sobie wymyśliłam że promem na Hvar i tam pozwiedzać trochę głównie Hvar i Stary Grad mnie interesuje.
A ten Sucuraj z którym jest połączenie z Dvernika wybrałam tylko ze względu na tanie bilety na prom, ale jak to jest aż 70km - z mapy wynika że jest 49 km z Sucuraj do Jelsy a z Jeslsy do Starego Gradu 9km
to chyba sobie daruję i zapłacę więcej za prom bodajże z Makarskiej do Starego Gradu
a jak ze skuterami w Starym Gradzie ?

Trzeba było tak od razu...
Nie ma promu z Makarskiej na Hvar (są tylko fish pickniki...ale ja bym nie radziła). Z Makarskiej jest na Brač do Sumartinu. Na Hvar tylko Drvenik - Sućuraj lub Split - St.Grad (i katamarany Split- Jelsa po południu i Split - Hvar). Skoro stacjonujesz tak blisko Drvenika, to płyń autem na wyspę. To optymalne rozwiązanie. Cena promu z Drvenika jest niewielka ; wypożyczenie skutera to mniej więcej ten sam koszt, albo i większy, co przeprawa z własnym autem...musisz liczyć lekko 200 kn wypożyczenie (w szczycie sezonu nawet 250kn) plus paliwo, a "wycieczkując" własnym autem nie musisz myśleć, o tym, że wypożyczyłeś sprzęt (i jesteś za niego finansowo odpowiedzialny w wypadku uszkodzeń), że masz w skuterze mały zbiornik paliwa, a i prędkość inna na skuterze.. Masz rację, chyba przesadziłam z tymi kilometrami.. Sućuraj - Jelsa to jakieś 50 kilka...do St.Gradu z Jelsy jakieś 10 (z małym hakiem). A dlaczego to interesuje Cię tylko St.GHrad i Hvar? W tym temacie dałam prozpozycję jednodniowej wycieczki własnym autem na Hvar (to była propozycja z priorytetem - lawenda, ale mozesz to nieco zmodyfikowac i dorzucić St.Grad jakoś na początku wycieczki, poniewaz Tvrdalj jest czynny tylko do 12.30 lub 13.00, podobnie muzem miejskie i muzem przy klaszotrze Ojców Dominikanów)....Z Makarskiej Rivijery nie będziesz przecież jechał do Splitu, by stamtąd płynąć 2 h na wyspę...
Pozdrawiam
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 23.05.2010 17:28

tak racja prom jest ze Splitu do Starego Gradu a nie z Makarskiej to sensu jechać do Splitu nie ma żadnego

:oops:

Te dwa miasta wybrałam ze względu na czas jaki mogę poświęcić na zwiedzanie czyli tylko jeden dzień
:cry:
i chyba faktycznie wybiorę opcję z własnym autem a czy we wrześniu korki duże na wyspie :?:
Twoja propozycja wycieczki jest super :) szkoda tylko że lawendy już nie będzie :cry:
markinn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 30.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) markinn » 08.06.2010 16:47

zadie napisał(a):Pani Kasiu
mamy zamiar wynająć skuter na dzień w Sucuraj i pojechać nim do Starego Gradu i Hvaru i tak się zastanawiam jaki jest stan dróg w tym rejonie, wąskie i kręte :? i czy duży ruch, dodam że wybieram się we wrześniu :)


No właśnie też mam zbliżony plan do kolegi zadie. Wynająć w skutery w Starim Gradzie i śmignąć do Sucuraju tam i z powrotem. No i nie pozostanie mi nic innego jak wynająć skutery u pani Kasi :-)

I tu pytanie: jakie są ceny w firmie dla której pani pracuje?
Na ile wystarcza paliwa w takim skuterze? A dokładnie czy objedzie taki skuter 2x70km plus coś tam jeszcze na miejscu?
Co robić w przypadku gdy się stanie na drodze? Czy jest jakaś skuterowa pomoc drogowa?
Jakie są formalności potrzebne do wynajmu skutera?


Pozdrawiam,
markinn
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.06.2010 22:16

Ceny zależą od momentu w sezonie (naturalnie w sierpniu czyli w szczycie ceny najwyższe); obecnie cena za 24 h (skuter 50cm3) to 200 kn, pół dnia czyli 6h to koszt 150 kn. W sierpniu najprawdopodobniej 24 h będą kosztować 250 kn.
Paliwa w baku wystarcza na ok 100 km.. naturalnie wszystko zależy od konkretnego egzemplarza, od sposobu jazdy, od tego czy na skuterze jedzie tylko kierowca czy też kierowca wraz z pasażerem (większe obciążenie - większe zużycie paliwa). Co robić w przypadku, kiedy się tanie na drodze.. cóż, kiedy mowa o awarii, dzwoni się do wypożyczalni i zgłasza problem (interwencja w przypadku problemu technicznego naturalnie jest bezpłatna).. kiedy mowa o przypadku, że brakło paliwa, to też można zadzwonić do wypożyczalni, ale należy się liczyć z tym, że dojazd obsługi technicznej w tym wypadku będzie kosztował (ponieważ to sytuacja, w której za "kłopot" ewidentnie winę ponosi użytkownik... każdy skuter ma wskaźnik zużycia paliwa...). Skuterem 50 cm3 nie ma najmniejszej szansy dojechać ze St.Gradu do Sućurja i wrócić na jednym baku paliwa (w Sućurju nie ma stacji benzynowej).
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Skuter- dostępność i wynajem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone