Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Skuter- dostępność i wynajem

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nosekdomin
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 16.05.2010 11:53

Witam, w tym roku moje plany ulegały już 3 krotnej zmianie. Teraz stanęło już ostatecznie na wyjazdem autokarem ponieważ jedziemy tylko we dwójkę. Wybieramy się na PAG i w związku z tym mam pytanie jak wygląda wynajem skutera? Czy jest to kosztowne? Mam na myśli bujanie się skuterkiem przez 10 dni bo przecież duża wyspa i czymś trzeba się poruszać. A moja Pani marzyła o zwiedzaniu wyspy we 2kę na skuterku.
Czy ktoś już wynajmował skuter na tak długo?
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.05.2010 12:23

Bez problemu znajdziesz wypożyczalnie skuterów w każdej większej miejscowości (na pewno w Pagu i w Novalji). Ceny i zasady przeważnie wszędzie podobne (akurat nie wykopałam żadnej sensownej strony wypożyczalni na Pagu - nie mają cennika, ale wrzuć w net hasło "rent a scooter/skuter cjenik - zorientujesz się mniej więcej). Ogólna zasada: im dłuższy okres wynanjmu, tym niższa cena za dzień...
tu przykład z miasta Hvar (na Pagu pewnie będzie jednak nieco taniej, ale ponad 150 kn /dzień za okres 7 dni trzeba liczyć jeśli mowa o sezonie).
Przejrzyj też "skuterowe tematy na forum:
forum/viewtopic.php?t=19723&highlight=skuter
forum/viewtopic.php?t=24661
forum/viewtopic.php?t=19084&highlight=skuter
forum/viewtopic.php?t=26181&highlight=skuter
forum/viewtopic.php?t=22440&highlight=skuter
Pozdrawiam
nosekdomin
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 16.05.2010 12:35

Dziękuję bardzo i pozdrawiam :wink:

OU czy ja dobrze widze?
140 EURO za 7 dni? Kurde to lepiej jechać autem w 2 osoby do Chorwacji niż autobusem i na miejscu wypożyczać skuter. Szkoda że te ceny takie high.
Fiedia643
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fiedia643 » 17.05.2010 00:10

Witam Wszystkich cromaniaków :) Co do skuterów na Pag,to na pewno wypożyczalnia jest też w Povljanie.Cen niestety nie znam.Mieści się na tzw Małym Dubrowniku.W tym roku się tym zainteresuje.
Czy ktoś może wie jak przedostać się promem na Pag i jakie są ceny?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2010 01:27

edit
Ostatnio edytowano 08.06.2010 17:01 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.05.2010 10:40

Fiedia643 napisał(a):Witam Wszystkich cromaniaków :) Co do skuterów na Pag,to na pewno wypożyczalnia jest też w Povljanie.Cen niestety nie znam.Mieści się na tzw Małym Dubrowniku.W tym roku się tym zainteresuje.
Czy ktoś może wie jak przedostać się promem na Pag i jakie są ceny?

A naprawdę tak trudno znaleźć tę informację w necie???? Chyba najlepiej zacząć od strony przewoźnika...
rozkład

cennnik
Pozdrawiam
zadie
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 20.05.2010 09:24

Pani Kasiu
mamy zamiar wynająć skuter na dzień w Sucuraj i pojechać nim do Starego Gradu i Hvaru i tak się zastanawiam jaki jest stan dróg w tym rejonie, wąskie i kręte :? i czy duży ruch, dodam że wybieram się we wrześniu :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.05.2010 20:24

Nie wiem, czy w Sućurju jest możliwość wynajmu skutera... Najbliższą stację benzynową mają w Jelsie (odległość 70 km) lub na lądzie.. Tych 70 km z Sućurja do Jelsy to minimum 2 h jazdy (autem liczy się zawsze 60 min minimum...a najlepiej 90min); od Jelsy do Hvaru kolejnych 25 km.. Trzeba się liczyć z tym, że skuter (jesli mowa o 50 cm3; by proeadzić skuter o większej pojemnosci potrzebna jest kategoria A1 lub A) z dwoma osobami pali nieco więcej niż podczas jazdy samego kierowcy.. zatem istnieje możliwość, że paliwo skończy się przed Jelsą... (dobrze zatem zabrać paliwa w butelkę na wszelki wypadek)...

...a jak wygląda droga Sućuraj - Jelsa? na forum jest kilka opisów ekstermalnie różnych - jedni opisują ją jako ekstremalną, a inni twierdzą, że całkiem normalna... nie wiem, co powiedzieć i jak ocenić.
Pozdrawiam
zadie
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 21.05.2010 14:47

to trochę zmienia postać rzeczy, może zatem lepiej zabrać samochód na prom albo płynąć od razu do Starego Gradu i stamtąd do Hvaru ?
w każdym razie dziękuję za odpowiedź mam jeszcze troche czasu żeby coś zaplanować :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2010 16:30

zadie napisał(a):to trochę zmienia postać rzeczy, może zatem lepiej zabrać samochód na prom albo płynąć od razu do Starego Gradu i stamtąd do Hvaru ?
w każdym razie dziękuję za odpowiedź mam jeszcze troche czasu żeby coś zaplanować :)

Nie bardzo wiem, jak sprawa wygląda... najważniejsze jest, gdzie będziesz stacjonował..to kluczowe dla rozganizowania całej "wycieczki". Bez tej info nie bardzo wiem, co poradzić...
Pozdrawiam
zadie
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 23.05.2010 13:42

planuję stacjonować gdzieś na Riwierze Makarskiej - Brela, BV, lub Podgora to jeszcze nie sprecyzowane 8) i tak sobie wymyśliłam że promem na Hvar i tam pozwiedzać trochę głównie Hvar i Stary Grad mnie interesuje.
A ten Sucuraj z którym jest połączenie z Dvernika wybrałam tylko ze względu na tanie bilety na prom, ale jak to jest aż 70km - z mapy wynika że jest 49 km z Sucuraj do Jelsy a z Jeslsy do Starego Gradu 9km
to chyba sobie daruję i zapłacę więcej za prom bodajże z Makarskiej do Starego Gradu
a jak ze skuterami w Starym Gradzie ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.05.2010 14:33

zadie napisał(a):planuję stacjonować gdzieś na Riwierze Makarskiej - Brela, BV, lub Podgora to jeszcze nie sprecyzowane 8) i tak sobie wymyśliłam że promem na Hvar i tam pozwiedzać trochę głównie Hvar i Stary Grad mnie interesuje.
A ten Sucuraj z którym jest połączenie z Dvernika wybrałam tylko ze względu na tanie bilety na prom, ale jak to jest aż 70km - z mapy wynika że jest 49 km z Sucuraj do Jelsy a z Jeslsy do Starego Gradu 9km
to chyba sobie daruję i zapłacę więcej za prom bodajże z Makarskiej do Starego Gradu
a jak ze skuterami w Starym Gradzie ?

Trzeba było tak od razu...
Nie ma promu z Makarskiej na Hvar (są tylko fish pickniki...ale ja bym nie radziła). Z Makarskiej jest na Brač do Sumartinu. Na Hvar tylko Drvenik - Sućuraj lub Split - St.Grad (i katamarany Split- Jelsa po południu i Split - Hvar). Skoro stacjonujesz tak blisko Drvenika, to płyń autem na wyspę. To optymalne rozwiązanie. Cena promu z Drvenika jest niewielka ; wypożyczenie skutera to mniej więcej ten sam koszt, albo i większy, co przeprawa z własnym autem...musisz liczyć lekko 200 kn wypożyczenie (w szczycie sezonu nawet 250kn) plus paliwo, a "wycieczkując" własnym autem nie musisz myśleć, o tym, że wypożyczyłeś sprzęt (i jesteś za niego finansowo odpowiedzialny w wypadku uszkodzeń), że masz w skuterze mały zbiornik paliwa, a i prędkość inna na skuterze.. Masz rację, chyba przesadziłam z tymi kilometrami.. Sućuraj - Jelsa to jakieś 50 kilka...do St.Gradu z Jelsy jakieś 10 (z małym hakiem). A dlaczego to interesuje Cię tylko St.GHrad i Hvar? W tym temacie dałam prozpozycję jednodniowej wycieczki własnym autem na Hvar (to była propozycja z priorytetem - lawenda, ale mozesz to nieco zmodyfikowac i dorzucić St.Grad jakoś na początku wycieczki, poniewaz Tvrdalj jest czynny tylko do 12.30 lub 13.00, podobnie muzem miejskie i muzem przy klaszotrze Ojców Dominikanów)....Z Makarskiej Rivijery nie będziesz przecież jechał do Splitu, by stamtąd płynąć 2 h na wyspę...
Pozdrawiam
zadie
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 23.05.2010 17:28

tak racja prom jest ze Splitu do Starego Gradu a nie z Makarskiej to sensu jechać do Splitu nie ma żadnego

:oops:

Te dwa miasta wybrałam ze względu na czas jaki mogę poświęcić na zwiedzanie czyli tylko jeden dzień
:cry:
i chyba faktycznie wybiorę opcję z własnym autem a czy we wrześniu korki duże na wyspie :?:
Twoja propozycja wycieczki jest super :) szkoda tylko że lawendy już nie będzie :cry:
markinn
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) markinn » 08.06.2010 16:47

zadie napisał(a):Pani Kasiu
mamy zamiar wynająć skuter na dzień w Sucuraj i pojechać nim do Starego Gradu i Hvaru i tak się zastanawiam jaki jest stan dróg w tym rejonie, wąskie i kręte :? i czy duży ruch, dodam że wybieram się we wrześniu :)

No właśnie też mam zbliżony plan do kolegi zadie. Wynająć w skutery w Starim Gradzie i śmignąć do Sucuraju tam i z powrotem. No i nie pozostanie mi nic innego jak wynająć skutery u pani Kasi :-)

I tu pytanie: jakie są ceny w firmie dla której pani pracuje?
Na ile wystarcza paliwa w takim skuterze? A dokładnie czy objedzie taki skuter 2x70km plus coś tam jeszcze na miejscu?
Co robić w przypadku gdy się stanie na drodze? Czy jest jakaś skuterowa pomoc drogowa?
Jakie są formalności potrzebne do wynajmu skutera?

Pozdrawiam,
markinn
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.06.2010 22:16

Ceny zależą od momentu w sezonie (naturalnie w sierpniu czyli w szczycie ceny najwyższe); obecnie cena za 24 h (skuter 50cm3) to 200 kn, pół dnia czyli 6h to koszt 150 kn. W sierpniu najprawdopodobniej 24 h będą kosztować 250 kn.
Paliwa w baku wystarcza na ok 100 km.. naturalnie wszystko zależy od konkretnego egzemplarza, od sposobu jazdy, od tego czy na skuterze jedzie tylko kierowca czy też kierowca wraz z pasażerem (większe obciążenie - większe zużycie paliwa). Co robić w przypadku, kiedy się tanie na drodze.. cóż, kiedy mowa o awarii, dzwoni się do wypożyczalni i zgłasza problem (interwencja w przypadku problemu technicznego naturalnie jest bezpłatna).. kiedy mowa o przypadku, że brakło paliwa, to też można zadzwonić do wypożyczalni, ale należy się liczyć z tym, że dojazd obsługi technicznej w tym wypadku będzie kosztował (ponieważ to sytuacja, w której za "kłopot" ewidentnie winę ponosi użytkownik... każdy skuter ma wskaźnik zużycia paliwa...). Skuterem 50 cm3 nie ma najmniejszej szansy dojechać ze St.Gradu do Sućurja i wrócić na jednym baku paliwa (w Sućurju nie ma stacji benzynowej).
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022