Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypozyczenie skutera-zabezpieczenie

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leszeg
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 13.07.2009
Wypozyczenie skutera-zabezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszeg » 18.07.2009 17:13

Znalazłem na jednej ze stron ofertę wypozyczalni motorówek,skuterów i rowerów. Wydedukowałem ,ze potrzebny jest paszport, dla motorówek licencja (szkoda) i generalnie pisze cos o zabezpieczeniu czy gwarancji w postaci kart VISA itp. Czyli pozyczajac cos z tych pojazdów mam zostawic swoja karte?
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 19.07.2009 12:08

Tak i jeszcze im musisz podać PIN :D :D :D
leszeg
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszeg » 19.07.2009 12:14

no jasne :D moja karta i tak zawsze jest bezwartościowa. Tu link i sami zobaczcie http://www.max-rent.com/boat.htm
Conditions
- Minimum age 18
- Valid maritime license
- Identification card or passport
- Credit card, check or cash deposit
- Price doesn't include fuel expense
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.07.2009 13:06

Chodzi o "slip" czyli "odcisk" karty na in blanco formularzu - czeku, który w razie potrzeby (np. uszkodzeń sprzętu) zostanie wypisany na sumę pokrywającą zobowiązanie; po zwrocie sprzętu i przyjęciu go przez wypożyczalnię, pracownik wypożyczalni niszczy "slip";
innym rodzajem depozytu jest dokument tożsamości klienta.
Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.07.2009 14:10

To skutery nie są ubezpieczone :?: 8O
leszeg
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszeg » 19.07.2009 14:53

czyli jak mi skubna skuterek to tak jakbym go sobie kupił własnie.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.07.2009 15:25

Nie chodzi o kradzieże, ale o uszkodzenia sprzętu, za które to należy ponieść odpowiedzielnosć finasową (dokument lub slip są gwarancją, że klient, który uszkodzi sprzęt odpowidzialnosć tę poniesie); tego typu sprzęt ubezpieczany jest tylko w zakresie podstawowym (o.c.); przeczytaj dokładnie umowę, zanim zdecydujesz się coś wypożyczyć i umowę podpiszesz.
Pozdrawiam
leszeg
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszeg » 19.07.2009 15:29

jesli ta umoa bedzie naszojęzyczna to spoko ale jesli nie to bedzie tak jak z tym zostawianiem karty w zastaw :D zrozumiałem ,ze ho ho :D już mi sie jeździć odechciewa :wink:
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008
Korcula Wypozyczenie skuterow - gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 07.08.2009 17:15

Hey
Orientuje sie kto, gdzie na Korculi najlepiej wypozyczyc skutery, aby pojezdzic po wyspie ?? I jakie ceny sa ?
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 11.08.2009 09:41

leszeg napisał(a):Znalazłem na jednej ze stron ofertę wypozyczalni motorówek,skuterów i rowerów. Wydedukowałem ,ze potrzebny jest paszport, dla motorówek licencja (szkoda) i generalnie pisze cos o zabezpieczeniu czy gwarancji w postaci kart VISA itp. Czyli pozyczajac cos z tych pojazdów mam zostawic swoja karte?


odswiezam temat.

czy jezdzil ktos moze skuterami po Korculi? Ile kosztuje wypozyczenie skutera na Korculi np na pol lub caly dzien? Bede wdzieczny za info.
Gieksa
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gieksa » 01.09.2009 21:14

5 godzin 120 - 150 kun
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2009 21:45

Na Pagu TU ceny w Novalija - Straśko.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 15.09.2009 17:58

a w takiej Makarskiej jest gdzieś mozliwość wypozyczenia rowerów?Jesli tak to jaki jest przybliżony koszt? a przede wszystkim czy jest tam gdzie pojeździć rowerem,w kwestii czy są fajne miejsca w odległości do 10 km od Makarskiej( pojadę z dzieckiem) które warto odwiedzić zobaczyć.?
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 15.09.2009 18:09

no to częściowo sobie sama odpowiem....a może ktos jeszcze skorzysta.....mysle ,że to fajne szlaki
http://makarska-riwiera.pl/makarska.htm

ale nadal aktualne pytanie o ceny wypożyczenia rowerów w Makarskiej.....ich dostępność w tej miejscowości.....i jakość sprzętu -jeśli ktoś korzystał
szablasty
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szablasty » 19.02.2010 11:44

grax napisał(a):
leszeg napisał(a):Znalazłem na jednej ze stron ofertę wypozyczalni motorówek,skuterów i rowerów. Wydedukowałem ,ze potrzebny jest paszport, dla motorówek licencja (szkoda) i generalnie pisze cos o zabezpieczeniu czy gwarancji w postaci kart VISA itp. Czyli pozyczajac cos z tych pojazdów mam zostawic swoja karte?


odswiezam temat.

czy jezdzil ktos moze skuterami po Korculi? Ile kosztuje wypozyczenie skutera na Korculi np na pol lub caly dzien? Bede wdzieczny za info.


Wypożyczyłem na Korculi skuter Piaggio MP3 o pojemności 250ccm za 50 euro na cały dzień. SKuter posiada ubezpieczenie tylko w zakresie OC tak więc trzeba uważać. Umowa po angielsku. Sprawdzają dane z paszportu, żadnych dokumentów nie trzeba zostawiać jak również nie jest konieczny odcisk karty kredytowej. WYmagana jest kaucja w wysokości 100 euro. Po całym dniu oddałem skuter i dostałem bezproblemowo zwrot kaucji. Wypożyczalnia mieści sie przy głównej ulicy obok informacji turystycznej i dużego marketu.
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wypozyczenie skutera-zabezpieczenie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone