Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypozyczenie skutera-zabezpieczenie

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 21.02.2010 19:25

hajduczek napisał(a):ale nadal aktualne pytanie o ceny wypożyczenia rowerów w Makarskiej.....ich dostępność w tej miejscowości.....i jakość sprzętu -jeśli ktoś korzystał


W Makarskiej jest duża wypożyczalnia na wjeździe do centrum, zaraz za rondkiem po lewej stronie. Stoją sobie rowery w rządkach. Nie wiem, ile kosztuje wypożyczenie - chyba 150 kun za dzień. O ich jakości nic nie umiem powiedzieć, nawet nie przyglądałam się specjalnie markom tych jednośladów. Oponki jakieś "góralowate" miały ;)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 21.02.2010 19:27

leszeg napisał(a):Znalazłem na jednej ze stron ofertę wypozyczalni motorówek,skuterów i rowerów. Wydedukowałem ,ze potrzebny jest paszport, dla motorówek licencja (szkoda) i generalnie pisze cos o zabezpieczeniu czy gwarancji w postaci kart VISA itp. Czyli pozyczajac cos z tych pojazdów mam zostawic swoja karte?


Tak jest w każdej wypożyczalni samochodów - pobierana jest kaucja po prostu (blokowana kasa na karcie kredytowej albo w żywej gotówce). W Polsce też tak jest, więc niech to nikogo nie dziwi. Zresztą w Grecji, Francji, Turcji czy na Kanarach - dokładnie tak samo. Z tym, że na skuterek wystarczy najczęściej paszport.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 04.03.2010 12:20

A na wyspie Cres i Losinj, można wyporzyczyć skuter? Łodzie można, ale skóterów nigdzie nie widziałem.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.03.2010 14:07

rapez napisał(a):A na wyspie Cres i Losinj, można wyporzyczyć skuter? Łodzie można, ale skóterów nigdzie nie widziałem.


Jestem pewna, że jednak można wypożyczyć skuter...Wrzuć w net hasło "rent a skooter/ skuter" plus nazwa cres lub lošinj....
Pozdrawiam
Grochiczko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grochiczko » 28.04.2012 14:14

Chciałem odświeżyć temat :), i spytać czy przy wypożyczaniu skutera bardzo patrzą na brak kategorii pozwalającej na jazdę skuterem pojemnośći np. 80 cm3 Pytam ponieważ, wydaję mi się że skuter o pojemnosci 50cm3 może być za słaby jak na jazdę we dwie osoby.
Monimoni3
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monimoni3 » 26.01.2015 21:58

Czy w Sumartin (Brac) wypożyczę rower?
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 21.03.2015 11:45

Grochiczko napisał(a):Chciałem odświeżyć temat :), i spytać czy przy wypożyczaniu skutera bardzo patrzą na brak kategorii pozwalającej na jazdę skuterem pojemnośći np. 80 cm3 Pytam ponieważ, wydaję mi się że skuter o pojemnosci 50cm3 może być za słaby jak na jazdę we dwie osoby.

Wbrew pozorom skutery z 50cm3 nie są takie słabe. Ale jeśli trafisz jakiś szrot to z pewnością nie podjedziesz pod stromą górkę.
Na pojemność policja nie zwraca uwagi, zresztą mało kiedy policja ma pretensje do motocyklistów i w zasadzie nie ma kontroli drogowych.
Musisz pamiętać aby nie wjechać tam gdzie nie wolno, aby skuter nie kopcił bo za to cie zatrzymają; nie szarżować na drodze (slalomować), i w razie wypadku może być problem z ubezpieczeniem jeśli nie miałeś prawka na motocykl.
Monimoni3 napisał(a):Czy w Sumartin (Brac) wypożyczę rower?

W centrum nie znalazłem ale tutaj można poszukać:
https://www.google.pl/#q=rent+a+bike+Sumartin+
Poprzednia strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wypozyczenie skutera-zabezpieczenie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone