Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem motorowki w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyska
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyska » 07.07.2021 18:09

Zasady wg patentu tam mąż ogarniał mniej więcej jak można się oddalać itp. Zapytaliśmy czy możemy płynąc na Hvar a Pan z wypożyczalni chętnie sam nam poopowiadał gdzie warto się wybrać itp. Resztę sobie na ostrożnie sami ogarneliśmy. Był to nasz pierwszy raz samodzielnie za sterem, wiec trochę emocji było pierwsze parkowanie, na koniec tankowanie. Ale lodz była wyposażona w elektronikę od mapy po głębokość i niezle nagłośnienie. Wiec było wiadomo gdzie jaka głębokość by nic przypadkiem nie uszkodzić.
tyska
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyska » 07.07.2021 18:14

A bak był akurat 190L wiec starczyło Nam na ten cały dzień :) W tym roku chętnie ogarniemy inna trasę wiec jeśli ktoś ma jakieś wskazówki to chętnie
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 08.07.2021 09:45

tyska jak macie zdjęcia lub filmy z pływania fajnie byłoby zobaczyć. Co do nawigowania to aparaturą pokładową i bez żadnej aplikacji na telefonie tak ?
Betsy1977
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy1977 » 08.07.2021 21:03

mentos napisał(a):Fajna ale dla mnie za duża ta krypa FOCUS 21 SUNDECK i chyba ze względu na spalanie za mocna, ale widzę teraz się cenią 300EUR, dużo, ale myślę że teraz bez problemu można znegocjować takie ceny sporo. Ja celuję w
y


Taka łódź to już z patentem. My w zeszłym roku pływaliśmy passata na Korculi ale to popierdółka taka, teraz chcemy chociaż 20 km to jeszcze bez licencji. Moje pytanie czy właśnie klikać na click &boat czy negocjować na miejscu? Płyniemy na Hvar więc wielkich lotów chyba nie będzie
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 09.07.2021 10:44

Dlatego robiłem patent ;-). Ja już takimi łupinkami dwa razy na Hvar w najwęższym miejscu a więc z Zivogosców niedaleko Drvenika płynąłem i w sumie 45min buczenia w jedną stronę. Nie wiem czy są takie 20km bez patentu, ja znalazłem taką 8 i mocniejszą 10km i taką mi bez pożyczali. Na Hvar raczej czymś takim na nielegalu ale stwierdziliśmy że ryzykujemy. Ale i tak nam się mega podobało po dzikich zatoczkach Hvaru. A patent warto bo można pożyczać łajby bez limitów mocy i do 12m długości, oraz bez limitów odległości na wewnętrznych wodach jak Cro między wysepkami.
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 12.07.2021 09:23

tyska napisał(a):Zasady wg patentu tam mąż ogarniał mniej więcej jak można się oddalać itp. Zapytaliśmy czy możemy płynąc na Hvar a Pan z wypożyczalni chętnie sam nam poopowiadał gdzie warto się wybrać itp. Resztę sobie na ostrożnie sami ogarneliśmy. Był to nasz pierwszy raz samodzielnie za sterem, wiec trochę emocji było pierwsze parkowanie, na koniec tankowanie. Ale lodz była wyposażona w elektronikę od mapy po głębokość i niezle nagłośnienie. Wiec było wiadomo gdzie jaka głębokość by nic przypadkiem nie uszkodzić.


@tyska, mam pytanko. Wchodziliście do portów na Hvarze, jakie są zasady? I jak z tankowaniem, po powrocie i jak z cenami, stacja w porcie jest dużo droższa?
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 03.09.2021 14:05

dla zainteresowanych - mega sprawa wziąć szybkiego ślizgacza na cały dzień i oblecieć zatoczki, zatrzymać się w jakiejś marinie (nawet tankować) - 12h żonie i córce wydawało się mega długo a zleciało im jak 15min - 130km, 84l wachy ale mega fajna rzecz, polecam zrobić uprawnienia bo takie pływanie ze skiperem to bez sensu jest
Maciety
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciety » 03.09.2021 14:34

mentos napisał(a):dla zainteresowanych - mega sprawa wziąć szybkiego ślizgacza na cały dzień i oblecieć zatoczki, zatrzymać się w jakiejś marinie (nawet tankować) - 12h żonie i córce wydawało się mega długo a zleciało im jak 15min - 130km, 84l wachy ale mega fajna rzecz, polecam zrobić uprawnienia bo takie pływanie ze skiperem to bez sensu jest


Potwierdzam. Choć nie ślizgaczem, ale Ven 501 z 25 KM motorem :mrgreen: 35 litrów paliwa... 8) wycieczka , jak na mój pierwszy raz samodzielnie na morzu za sterem super sprawa. 10 godzin na wodzie. Zwiedzony Pag od strony morza z pięknymi plażami i zatoczkami :lol: Kilka przystanków na kąpiel z plażą. Napotkane delfiny :!: Rodzinka zachwycona :lol: Uprawnienia były wymagane przez wypożyczającego.
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 03.09.2021 19:53

Dla mających patent, polecam ponton zwijany. Niezależność i ekonomia. Oczywiście silnik zaburtowy, spalinowy min. 15KM
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 03.09.2021 20:55

ventus napisał(a):Dla mających patent, polecam ponton zwijany. Niezależność i ekonomia. Oczywiście silnik zaburtowy, spalinowy min. 15KM


W Prizbie można było wypożyczyć bez patentu łodzie do 20KM.
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 04.09.2021 07:49

Inną sprawą jest to, co by było w razie tzw. W. Chodziło mi o to, że masz swoje.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 04.09.2021 09:12

mentos napisał(a):dla zainteresowanych - mega sprawa wziąć szybkiego ślizgacza na cały dzień i oblecieć zatoczki, zatrzymać się w jakiejś marinie (nawet tankować) - 12h żonie i córce wydawało się mega długo a zleciało im jak 15min - 130km, 84l wachy ale mega fajna rzecz, polecam zrobić uprawnienia bo takie pływanie ze skiperem to bez sensu jest


Należy być bardzo ostrożnym i przestrzegać przepisów, ponieważ w Chorwacji często zdarzają się wypadki na morzu, a kary za spowodowanie wypadku są bardzo surowe!
Łodzie motorowe i łodzie odrzutowe (skutery, skutery wodne, łodzie z poduszkami powietrznymi itp.) mogą szybować tylko w odległości większej niż 300 m od brzegu, w obszarze, w którym nie jest to zabronione.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wynajem motorowki w Chorwacji - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone