Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem motorowki w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.04.2019 12:31

Janusz Bajcer napisał(a):http://bykom-stop.cba.pl/

BYKOM-STOP napisał(a):Cel akcji
Od razu zaznaczę, że celem akcji nie jest tępienie każdej możliwej literówki. Kilka takich byków zostało znalezionych nawet na tej stronie :) „Errare humanum est” (łac. „mylić się jest rzeczą ludzką”). Celem akcji jest ograniczenie masowego zalewu postów z niezliczoną ilością błędów, które znajdziemy na każdym forum dyskusyjnym. Czym innym jest kilka literówek w dłuższym tekście, a czym innym 10 lub więcej błędów w zaledwie kilkulinijkowych postach…

Świata nie zbawimy, ale namawiając i przekonując użytkowników na naszych stronach, blogach czy forach dyskusyjnych, może uda się nawrócić chociaż kilka osób. Dla ratowania ojczystego języka, dla uświadamiania młodzieży… Jeśli nie macie takich wielkich ambicji, to pomyślcie choćby o naszych oczach, aby nie były kaleczone milionami błędów
Mój komentarz do podkreślonego: to nie jest kaleczenie oczu, to jest gwałt na intelekcie.

Niestety, mądrzy inaczej komentują to zazwyczaj prześmiewczo nie zdając sobie sprawy, że rechoczą z własnej głupoty.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 24.04.2019 16:19

lukasq@o2.pl napisał(a):
Venom555 napisał(a):Wyjeżdżam rano o piątej. Mam 1150 km. do przejechania. Z reguły jestem na 20:00-20:30. najwięcej czasu tracę na granicy Cro-Slo.
Kilka szybkich postoi po kilka minut i jazda dalej. Nie ma tragedii.

Krótrzy dystans niż mój widzę (1,400km zazwyczaj). Zatem z naczepą + łódź lepiej przez Słowenię ?

Jeździłem z przyczepką kilkoma trasami:
1.Przez Barwinek -Koszyce - Miškolc- Budapeszt- Cro
2. Piwniczna - Prešow- Koszyce -Miškolc itd
3. Chyżne -Šahy - Budapeszt itd
4. Zwardoń - Żylina- Bratysława i dalej 68-ką
5. Przez. Czechy - Austrię - Słowenię ( bez objazdów)
6. Raz wracałem z Grecji przez Budapeszt- Bratysławę i na Czechy.

W Chorwcji też różnie zdarzało się nam jeździć.
Czasem autostrada, czasem przez Plitvice.
Na Hvar dwa razy riba ciągnęliśmy - prom z Drvenika.
Poprzednią przyczepkę miałem z osią o szerokości auta , teraz mam oś 2m50cm. - trochę inaczej trzeba brać zakręty, ale jest bardziej stabilna.
Da się przeżyć, oby nie robić sobie założeń czasowych.

Numerem 4 już więcej nie pojadę - przynajmniej z przyczepką .
Najszybciej jedzie się przez Austrię i Słowenię, ale największe korki na granicy i bramkach.
Ostatnio przez Węgry jechaliśmy ( opcja nr 1).
Maki1981
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maki1981 » 17.06.2019 07:37

Witam mam pytanie chce wynająć motorówkę z sternikiem w Split czy ktoś mógłby polecić jakąś stronę internetową z takimi usługami?
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 04.07.2019 09:39

Maki1981 napisał(a):Witam mam pytanie chce wynająć motorówkę z sternikiem w Split czy ktoś mógłby polecić jakąś stronę internetową z takimi usługami?

Na miejscu znajdziesz sporo miejsc gdzie można wynająć motorówkę ze sternikiem praktycznie do wyboru do koloru.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 05.07.2019 11:44

mentos2504 napisał(a):Ja wypożyczyłem w Orebić Riba Lomac 550 z silnikiem 90 kM. Cena 150Euro+ 150 kaucja zwrotna.

Witam 150eur + koszt paliwa ?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 05.07.2019 13:47

lukasq@o2.pl napisał(a):
mentos2504 napisał(a):Ja wypożyczyłem w Orebić Riba Lomac 550 z silnikiem 90 kM. Cena 150Euro+ 150 kaucja zwrotna.

Witam 150eur + koszt paliwa ?

Nikt takiego sprzętu nie wypożycza z wliczonym kosztem paliwa.
Wypożyczasz z pełnym zbiornikiem i z takim oddajesz.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 05.07.2019 13:56

Rok temu pod koniec wakacji chcieliśmy wypożyczyć łódkę (byliśmy na Hvar), jest tak jak baunty pisze 150-200 euro+ koszt paliwa (po powrocie zalewają do pełna i dopłacasz za różnicę). Niestety nam się nie udało bo był jeszcze jeden problem, kaucja w gotówce 500 euro, nie dało się zablokować karty nic, tylko gotówka a wiadomo pod koniec wakacji nikt takiej nie ma zwłaszcza, że większość z nas preferuje płatności bezgotówkowe. Dlatego warto to sprawdzić i się przygotować.
habanero666
zbanowany
Posty: 22
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) habanero666 » 05.07.2019 15:17

boboo napisał(a):Niestety, mądrzy inaczej komentują to zazwyczaj prześmiewczo nie zdając sobie sprawy, że rechoczą z własnej głupoty.

No i mądrego zawsze dobrze i cennie posłuchać. A nie tych innych co rechoczą na forum. Głupków.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.07.2019 21:09

Jak najbardziej. Katarynka i dzwoneczek są twoje. Gdy będziesz szedł do domu, możesz je zabrać.
slayboos
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) slayboos » 08.08.2019 17:06

Cześć,

Wybieram się na Chorwację z rodziną w okolicach połowy września do miejscowości niedaleko Dubrownika. Posiadam patent sternika motorowodnego i zależy mi na wynajmie motorówki / riba na parę dni. Zastanawiam się czy bardziej opłacalny będzie wynajem na miejscu czy przez internet. Nie ukrywam, że na internecie sprawdzałem i po pierwsze wybór nie za duży a dodatkowo kwoty całkiem wysokie (typu 1000 euro za tydzień). Będę wdzięczny jeżeli korzystając z Waszego doświadczenia podacie mi parę wskazówek.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2019 17:07

slayboos napisał(a):Cześć,

Wybieram się na Chorwację ..

Cześć.
Wybieracie się do Chorwacji.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2019 17:51

Janusz Bajcer napisał(a):
slayboos napisał(a):Cześć,

Wybieram się na Chorwację ..

Cześć.
Wybieracie się do Chorwacji.

To jest chyba podyktowane regionem danego użytkownika.
W niektórych dialektach Na i Do mogą znaczyć to samo.
Nie zmienia to faktu, że forum jest ogólne a język polski, jeden.
slayboos
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) slayboos » 26.08.2019 12:09

Panowie,
Dziękuje za uwagę. Cieszy mnie, że forum łączy w sobie zarówno szeroko pojętą wiedzę na temat Chorwacji jak i języka polskiego.
Jednaj wracając do meritum - czy ktoś może mi podać parę wskazówek i wypowiedzieć się na temat zadanego pytania?
Tomek_krot
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_krot » 26.08.2019 12:21

Witam
Tu są ceny w Orebic http://orebic-boat-rent.com/
Na miejscu można się targować i wychodzi taniej niż rezerwacja przez Internet.
jacakam
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacakam » 26.08.2019 13:11

Mam pytanie, na które nie znalazłem jeszcze odpowiedzi i może ktoś mi podpowie tutaj. Czy wynajmując motorówkę macie jakieś ubezpieczenie na wypadek ewentualnego uszkodzenia jej? Przy najmie samochodu takowe wykupuje a jako że jeszcze nie korzystałem z wynajmu motorówki nie wiem czy wypożyczalnie takie oferują.

Wykupuje ubezpieczenie podróżne ale nawet PZU w OWU ubezpieczenia Wojażera ma wpis o tym, że nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia w wynajętych łodziach z silnikiem powyżej 50 km.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wynajem motorowki w Chorwacji - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone