Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem motorowki w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
draggho
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) draggho » 18.08.2016 13:18

Wczoraj cały dzień spędziliśmy na pływaniu, było bosko, z jednym wyjątkiem: na wejściu do zatoki Uvala (Telascica) mandacik za zbyt wielką prędkość za blisko brzegu. Nie znałem tego przepisu, ale 200m od brzegu ponoć max prędkość to 5 węzłów. Mandat 760 kun :(
Co do wypożyczalni, to brałem stąd:
www rentaboatleut com
Dalibor, świetny gość, trochę mówi po angielsku, ale jego córka całkiem nieźle. Stacjonuje w zatoczce Jaz w Bibinje, mają tam też stoiska z wycieczkami na Kornati. Wynajem 180Euro, do tego 250 Euro depozytu. Brałem NuovaJolly Winner 545 z silnikiem Yamahy 80. Na wyposażeniu GPS z niezłymi chartami, kamizelki, kotwica, brak odbojników (o co trochę się bałem, ale nie przydały się). Zbiornik 70l, spaliliśmy przez 10h około 40, ale nie szalałem, raczej prędkość ekonomiczna, 20kn.
Świetna łódka, było dużo zabawy no i spotkaliśmy delfiny. Nie przypadkiem, bo cała trasa przebiegała w pobliżu ich żerowisk
glazimodo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.05.2015
Koszt wypożyczenia deski/paddle board/sup board Dubrovnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) glazimodo » 31.05.2017 12:29

Witam serdecznie ;)
W tym roku zaplanowany jest wyjazd do Kupari w okolicy Dubrovnika. Rok temu podczas pobytu na wyspie Brac widzieliśmy jak ludzie pływają na deskach o których wspomniałem w tytule. W tym roku planujemy coś takiego wypożyczyć. Czy ktoś oriętuje się może jak wygląda cenowo wypożyczenie takiej deski ? Mogą być ceny z okolic ;)

Od razu nie zakładając nowego tematu chciałem zapytać o ceny wypożyczenia małej łódki z silnikiem ok. 5KM, bez uprawnień.
Na forum znalazłem jakieś ceny takich łódek ale informacje były z 2009r.
Jeśli ktoś ma takie informacje odnośnie aktualnych cen lub z niedalekiej przeszłości w tej okolicy to będę bardzo wdzięczny. :D :hut:
DamianSz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 10.07.2013
Re: Koszt wypożyczenia deski/paddle board/sup board Dubrovn

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianSz » 04.07.2017 17:49

glazimodo napisał(a):Witam serdecznie ;)
W tym roku zaplanowany jest wyjazd do Kupari w okolicy Dubrovnika. Rok temu podczas pobytu na wyspie Brac widzieliśmy jak ludzie pływają na deskach o których wspomniałem w tytule. W tym roku planujemy coś takiego wypożyczyć. Czy ktoś oriętuje się może jak wygląda cenowo wypożyczenie takiej deski ? Mogą być ceny z okolic ;)

Od razu nie zakładając nowego tematu chciałem zapytać o ceny wypożyczenia małej łódki z silnikiem ok. 5KM, bez uprawnień.
Na forum znalazłem jakieś ceny takich łódek ale informacje były z 2009r.
Jeśli ktoś ma takie informacje odnośnie aktualnych cen lub z niedalekiej przeszłości w tej okolicy to będę bardzo wdzięczny. :D :hut:

W 2015 przełom czerwca i lipca wypożyczałem łódkę w Pakostane. Taka jakich wiele na Jadranie. 6 osobowa z Bimini, przybudówką-schowkiem na różne szpargały, kotwicą, mapą turystyczną ale bez kompasu i płaciliśmy wtedy 600 kn za 10KM. Była jeszcze opcja 15KM ale za 700kn. Paliwo było oczywiscie w cenie. Plywając od 8:00 do 16:00 nie udało nam się wypływać paliwa ze zbiornika, a jak dobrze kojarze to mieliśmy jeszczw 10 litów zapasu, tyle że byliśmy tylko we dwoje. Przy wiekszej ilości osòb spalanie może być większe, ale głowy nie dam Sobie obciąć....
michalagata
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalagata » 04.07.2017 18:20

Wrzesień 2016 okolice Trogiru, cały dzień wypożyczenie łódki 80 Euro, my wypożyczyliśmy na 3 godziny i zapłaciliśmy w kunach, wyszło 300, bardzo fajna sprawa.
optykroza
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) optykroza » 11.07.2017 11:42

Do jakich odległośći od brzegu pływacie takimi małymi motorówkami?? Chcę z makraskiej wypłynąć i opłynąć Brac i Hvar , wystarczy 10-15KM Czy lepiej mocniejszą i większą motorókę wypożyczyć ??
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 11.07.2017 13:33

10-15koni to w wypożyczalni ciężko znaleźć, od 40 w małych pierdziawkach aż bez ograniczeń. Standard to od 80-140koni a tu ceny zupełnie inne.Oczywiście nie piszę tu o tych maluchach 5koni, lecz tym to Hvaru raczej nie opłyniesz.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 30.12.2017 11:14

Czy ktoś może polecić sprawdzone firmy do wynajmu łódki na Ciovo ?
Interesuje nas taka na 8 osób 4+4
Oczywiście nie za miliony ;)
k3rio12
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) k3rio12 » 19.05.2018 19:03

Hej,

W tym roku pierwszy raz jadę do Chorwacji. Dokładnie Trogir. Między innymi jadę tam z dziewczyną, która ma urodziny podczas pobytu w Chorwacji. Myślałem nad kolacją na morzu. Zna ktoś takie rzeczy? Najlepiej z kierowcą, bo nie potrafię prowadzić motorówki.
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 17.07.2018 21:45

Ja wypożyczyłem w Orebić Riba Lomac 550 z silnikiem 90 kM. Cena 150Euro+ 150 kaucja zwrotna.
lukk555
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukk555 » 26.07.2018 13:05

Cześć,
Czy orientujecie się jak wygląda sprawa wypożyczania łodzi w rejonie Omis, ewentualnie okolice?
Chodzi mi o jakiegoś 4.5-5.5 metrowego RIBa z przynajmniej 50hp silnikiem. Ma ktoś jakieś sprawdzone namiary? Najlepiej tak, aby dało się na pojedyncze dni pożyczać.
Dzięki z góry!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2018 13:15

Google >>>Omis rent a boat
lukk555
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukk555 » 26.07.2018 13:42

Ok, tylko że tam gdzie znalazłem interesujące ogłoszenia to zazwyczaj dopisują minimalny wynajem na tydzień. Więc bardziej chodzi mi o to jak to wygląda w praktyce z tymi minimalnymi tygodniowymi wynajmami, zwłaszcza przed lub po sezonie.
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 26.07.2018 13:57

Mam pytanie do znawców motorówek. Na forum motorowodniaków przeczytałem, że na HR każda łódka z silnikiem wymaga patentu, choć każdy też wie, że tych wypożyczanych łupinek na jakiś wewnętrznych akwenach nikt się nie czepia, a jak już to tylko tych przywożonych, tak by kosić konkurencję dla miejscowych ;-). Znalazłem też na tym forum jednak jakieś nonsensy typu "bez zapasowego silnika się nie wybierać". Dziwne - naprawdę te mocniejsze ślizgacze mają gdzieś pochowane zapasowe silniki? Pewnie trzeba mieć też patent mechanika by go na morzu wymienić ;-))). W każdym razie my osobiście taką mocniejszą łupinką we 4kę z dziećmi z daszkiem płynęliśmy rok temu na Hvar z Zivogosców (obok Igrane a to z kolei jest na Makarska Riviera) i nie było problemu ani z dopłynięciem (jakieś 5km - 45min) ani innych choć policję wodną mijaliśmy ;-). Potem wzdłuż Hvaru od strony lądu po zatoczkach. Zresztą tak jak sam sugerował Chorwat. Super sprawa, polecam nawet łupinką. Więc chyba faktycznie nie chcą zrażać turystów na takich wewnętrznych akwenach i małych wypierdkach. Dwa lata wcześniej płynęliśmy tak samo w górę rzeki w Omisiu, tam nas zapewniali że żadne papiery nie są potrzebne, no ale to była rzeka. Ale teraz pytanie - taką łupinką trochę się płynęło i chcieliśmy wypożyczyć cuś mocniejszego z kierownicą, ale takiego co jeszcze Chorwat bez papierów pożyczy. Pewnie granicą tu jest obowiązkowe ubezpieczenie powyżej 15KW.


I teraz pytanie - czy są w ogóle/znacie takie motorówki do tej mocy 15KW gdzie nie trzeba siedzieć z tyłu przy tym warkocie silnika tylko kieruje się kierownicą bo coś nie mogę znaleźć?

P.S.
poniżej oficjalnie dla łupin podają że nie jest papiur potrzebny, a tak na stronie by się chyba bali, więc sam nie wiem komu wierzyć i nie dziwne że jest zamieszanie z tym faktycznie :x


http://nemo-rentals-charter.com/portfol ... pasara400/

http://nemo-rentals-charter.com/portfol ... 501-k-fly/
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 10.04.2019 11:02

Krótko:

1. W Chorwacji NIE MOŻNA wynająć normalnej motorówki bez uprawnień:
- (chyba że jest to mały czarter w małej miejscowości i trochę "na lewo" wypożyczą komuś motorówkę z małym silnikiem)

2. W średnich (np. Podgora, Omiś,), dużych (np. Makarska) i bardzo dużych miejscowościach (np. Split, Trogir, Dubro) każdy jeden czarter będzie wymagał okazania uprawnień. Szanse nawet na małą motorówkę bez kierowcy są prawie zerowe
- (jeżeli komuś się to udało w takich miejscowościach to miał turbo ogromne szczęście albo bardzo ładną żonę ;)

3. Polecam zrobić sobie kurs. Ja robiłem w Krakowie, kurs 3 dni (pt wieczór, cała sb i cała nd) w cenie około 700zł za wszystko a uprawnienia pozostają na całe życie i można z nich korzytać prawie na całym świecie.

4. Ciągnięcie za sobą motorówki taki kawał drogi to średni pomysł. Mając uprawnienia wybór motorówek na miejscu jest wielki
- (chyba że ktoś ma naprawdę wynasioną motorówkę z dużym silnikiem i tylko na swojej motorówce lubi/umie pływać)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wynajem motorowki w Chorwacji - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone