Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem motorowki w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 30.07.2014 15:45

FUX napisał(a):Dlatego napisałem, że juz za daleko. Bliżej także są. Byliście koło hodowli dorad?

A co do temperatury i prędkości, to 3 lata temu skutecznie spaliłem sobie czoło głowę, pomimo tego, że łysy nie jestem.
Podmuch wiatru nie przeszkodził w zgrillowaniu głowy. Czapka ma to do siebie, że spada.
Pozostaje chusta na pirata.


Dokladnie , jest to zdradliwe (też to przerobiłem) :P ja w chuście najczęściej pływam - z tyłu jeszcze kark zasłania- czapeczka kilka razy lądowała w morzu.

Temperatury ponad 30 stopniu w ogóle nie dawały w kość podczas pływania, czuje się je po zacumowaniu i wyjściu w jakimś miasteczku - takie uderzenie ciepła.

FUX , plywales moze w Grecji?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2014 15:47

Nie. Kusi w następnym roku.
W GR jeszcze nie byłem.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 30.07.2014 15:58

Ja na ten rok zacząłem brać pod uwagę przeskok z Chorwacji do Grecji -jeśli w Cro pogoda nie pozwoli popływać- ale w temacie Grecji jestem kompletnie zielony, tylko na radach jednego znajomego mogę polegać.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2014 16:04

baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 30.07.2014 20:59

Dzięki za link , zobaczymy co wymyślę.
wojtaszko
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtaszko » 30.07.2014 21:41

Hej,

Niedługo jadę po raz pierwszy do CRO, dokładnie Pula.
Posiadam uprawnienia młodszego sternika i tak się zastanawiam czy w Puli są miejsca gdzie można sobie wynająć jakiegoś "pyrkacza" i czy w ogóle jest tam co zwiedzać na takim "pyrkaczu"?
Jakby ktoś się orientował w temacie byłoby miło :)
szklasty
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szklasty » 03.08.2014 13:03

Czy na wyposażeniu są kamizelki?U mnie nie wszyscy potrafią pływać... :( .Fajne info o delfinach-postaram się tam dopłynąć.

Edit po pływaniu-dla potomnych :lol: :
Wypożyczenie łódki na cały dzień kosztuje 70-80E.Silniki do wyboru do 15KM bez uprawnień-nam się trafił 10KM.Paliwo w cenie.Z pełnym zbiornikiem i dodatkowo zapasowym paliwa można pływać cały dzień bez obaw że braknie.Na wyposażeniu kamizelki,wiosła,kotwica,mapa z wizytówką i właściciela w razie czego..Sterowanie dość proste:wajcha do przodu-płynie do przodu,wajcha do tyłu to do tyłu,kierownica obraca silnik prawo-lewo.Prędkość wg gps nie przekracza 12 km/h.Pływaliśmy z przerwami na kąpanie w zatoczkach w różnych miejscach 7 godzin,45 km-wystarczyło-silnik dość hałaśliwy.Baldachim nad głową niezbędny-cały dzień na słońcu na wodzie da się odczuć :D.bardzo fajna alternatywa na spędzenie dnia w Chorwacji-dzieciaki bardzo zadowolone.Temat raczej dla umiejących pływać-pływanie w różnych miejscach przy wyspach to gwóźdź programu-polecam!
Załączniki:
cro łodka.jpg
mapka z trasy
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 06.09.2014 20:04

Witam! Jesteśmy w Podgorze, czy ktoś orientuje się ile będzie kosztowało wynajęcie tu łódki na cały dzień? Znalazłam tylko jedno ogłoszenie za 500kn/dzień. Chodzi mi o taką małą łódkę dla 4 osób z daszkiem. Czy będziemy mogli nią popłynąć wzdłuż Hvaru?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.09.2014 20:22

To zależy, jak daleko od brzegu się oddalisz.
arturwaw
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturwaw » 22.06.2015 14:54

Jak to w końcu jest - czy legalnie mogę wypożyczyć jakąkolwiek łódeczkę (najmniejszy "pyrdek" nie wymagający wiosłowania), z silnikiem bez patentu? Chciałbym uniknąć sytuacji, w której łódkę mi wypożyczą bez problemu a potem gdzieś w zatoczce zrobię mandat za brak uprawnień.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 22.06.2015 15:07

arturwaw napisał(a):Jak to w końcu jest - czy legalnie mogę wypożyczyć jakąkolwiek łódeczkę (najmniejszy "pyrdek" nie wymagający wiosłowania), z silnikiem bez patentu? Chciałbym uniknąć sytuacji, w której łódkę mi wypożyczą bez problemu a potem gdzieś w zatoczce zrobię mandat za brak uprawnień.


Morski Pas napisał(a):Zgodnie z chorwackim prawem uprawnienia trzeba mieć na wszystko co ma silnik, ale jeśli Chorwat wypożyczy Ci łódkę z małym silnikiem nie pytając o papiery, to znaczy, że nadal działa niepisana umowa między policją a wypożyczającymi i żadna kontrola na wodzie Ci nie grozi.
arturwaw
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturwaw » 22.06.2015 15:17

@maniust - serdecznie dziękuję :) Pozostaje tylko zbierać informacje i na drugi wyjazd znacznie lepiej się przygotować :)
DamianSz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianSz » 26.06.2015 20:29

Witam,
Jestem już w Cro, dokładnie w Pakostane.
wynają łódkę bez uprawnień można tylko z silnikiem 10 lub 15 KM. Koszt odpowiednio 600 i 700kn, w tym 25 litrów paliwa.
Jutro mam zamiar spróbować swoich sił na morzu.
Napiszę jak było jeśli wrócę :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.06.2015 20:52

Płyń w prawo do Crvenej Luki, Sukosanu.
Sa miejsca do intymnego opalania.
sebagbw
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.06.2014
wypożyczenie motorówki ceny

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebagbw » 25.07.2015 07:30

Witam. Poraz kolejny jadę do cro, ale w tym roku nakręciłem się mocno no wynajęcie jakiejś fajnej motorówki w okolicach dalmacji północnej. Niestety gdy byłem w poprzednich latach nie zwróciłem uwagi na ceny takiej przyjemności. Chodzi o wynajem motorówki dla 4 osób, z silnikiem w przedziale 50-90KM (posiadam patent). Zna ktoś ceny wynajmu w okolicach 15 sierpnia? Duża oferta mocniejszych motorówek, czy raczej większość łódek to takie 4-5KM?
Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wynajem motorowki w Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone