Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem motorowki w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 10.04.2019 10:53

lukasq@o2.pl napisał(a):Ciągnięcie za sobą motorówki taki kawał drogi to średni pomysł.


Zależy co kto lubi. To po prostu kwestia przyzwyczajenia i nic poza tym.

lukasq@o2.pl napisał(a):Mając uprawnienia wybór motorówek na miejscu jest wielki


I na tym koniec. Zważ, ze właściciele maja swoje łajby mocno spersonalizowane pod swoje potrzeby - duże bimini, lodówka, szeroki sundeck czy swimm platfrom. Znaja ja i w razie drobnej awarii potrafią ja naprawić etc. Tego nie można porównywać. Oczywiście piszemy tutaj o klasie do powiedzmy 25 tyś €.
LemaC
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) LemaC » 10.04.2019 11:08

3. Polecam zrobić sobie kurs. Ja robiłem w Krakowie, kurs 3 dni (pt wieczór, cała sb i cała nd) w cenie około 700zł za wszystko a uprawnienia pozostają na całe życie i można z nich korzytać prawie na całym świecie.



Prośba o info. gdzie robiłeś taki kurs w Krakowie.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 10.04.2019 11:43

Nie wiem gdzie w Krakowie - ale zasadniczo - nie trzeba iść na kurs, żeby podejść do egzaminu - bazy pytań są w necie, książki i kursy interaktywne również. Wystarczy za 50-70zł wynająć na godzinkę łajbę ze sternikiem, która będzie na egzaminie (duża liczba szkół wypożycza swoje łodzie) i zagadać, żeby pokazali co na takim egzaminie się robi. Sam żałuje wydanych pieniędzy - bo poza opływaniem właśnie motorówki, która była na egzaminie - dowiedziałem się dokładnie tyle samo ile z neta zanim na kurs poszedłem. Chociaż fakt, że wcześniej pływałem już swoją łupinką. Ale na kursie byli ludzie, którzy przyjechali tego samego dnia co egzamin - robili 40 minut pływania w 4 osoby przed praktyką, a na teorię przerabiali gotowy zestaw pytań po drodze - zdali wszyscy.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 10.04.2019 13:19

Prośba o info. gdzie robiłeś taki kurs w Krakowie.

kurs zrobiłem w klubie w krakowie a ich strona to charter.edu.pl
szybki i przyjemny ale ilość wiedzy do przyswojenia w ciągu trzech dni jest ogromna. Ale warto :)
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 10.04.2019 13:20

Oczywiście piszemy tutaj o klasie do powiedzmy 25 tyś €.

Zgadzam się ze wszystkim ale ty mówisz o jachtach motorowych a ja o motorówkach ;) to inny temat na forum
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 11.04.2019 00:51

lukasq@o2.pl napisał(a):Krótko:

.......

4. Ciągnięcie za sobą motorówki taki kawał drogi to średni pomysł. Mając uprawnienia wybór motorówek na miejscu jest wielki
- (chyba że ktoś ma naprawdę wynasioną motorówkę z dużym silnikiem i tylko na swojej motorówce lubi/umie pływać)

Dlaczego ciągnięcie motorówki do Chorwacjii to średni pomysł?


lukasq@o2.pl napisał(a):.... Szanse nawet na małą motorówkę bez kierowcy są prawie zerowe

Z kierowcą te szanse wcale nie muszą być większe - za to znacznie wzrastają ze sternikiem :)

lukasq@o2.pl napisał(a):
Oczywiście piszemy tutaj o klasie do powiedzmy 25 tyś €.

Zgadzam się ze wszystkim ale ty mówisz o jachtach motorowych a ja o motorówkach ;) to inny temat na forum

Skąd takie przypuszczenie ?? 8O


A tak nawiązując do kursu na SM...to daje nam uprawnienia, ale pływać to się dopiero trzeba później nauczyć ( szczególnie na morzu), bo tego kurs absolutnie nam nie daje.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.04.2019 07:39

Cze!
...a Ty baunty co...spać nie możesz? :lol:
lukasq@o2.pl napisał(a):Krótko:

1. W Chorwacji NIE MOŻNA wynająć normalnej motorówki bez uprawnień:
- (chyba że jest to mały czarter w małej miejscowości i trochę "na lewo" wypożyczą komuś motorówkę z małym silnikiem)

2. W średnich (np. Podgora, Omiś,), dużych (np. Makarska) i bardzo dużych miejscowościach (np. Split, Trogir, Dubro) każdy jeden czarter będzie wymagał okazania uprawnień. Szanse nawet na małą motorówkę bez kierowcy są prawie zerowe
- (jeżeli komuś się to udało w takich miejscowościach to miał turbo ogromne szczęście albo bardzo ładną żonę ;)

3. Polecam zrobić sobie kurs. Ja robiłem w Krakowie, kurs 3 dni (pt wieczór, cała sb i cała nd) w cenie około 700zł za wszystko a uprawnienia pozostają na całe życie i można z nich korzytać prawie na całym świecie.

4. Ciągnięcie za sobą motorówki taki kawał drogi to średni pomysł. Mając uprawnienia wybór motorówek na miejscu jest wielki
- (chyba że ktoś ma naprawdę wynasioną motorówkę z dużym silnikiem i tylko na swojej motorówce lubi/umie pływać)


...zgadzam się jedynie z pkt.3,
pozdro
fly
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 11.04.2019 08:58

fly napisał(a):Cze!
...a Ty baunty co...spać nie możesz? :lol:


Ano nie mogłem spać :)
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 11.04.2019 10:57

lukasq@o2.pl napisał(a):.... Szanse nawet na małą motorówkę bez kierowcy są prawie zerowe

Z kierowcą te szanse wcale nie muszą być większe - za to znacznie wzrastają ze sternikiem :)

serio ? :)
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 11.04.2019 10:58

4. Ciągnięcie za sobą motorówki taki kawał drogi to średni pomysł. Mając uprawnienia wybór motorówek na miejscu jest wielki
- (chyba że ktoś ma naprawdę wynasioną motorówkę z dużym silnikiem i tylko na swojej motorówce lubi/umie pływać)[/quote]
Dlaczego ciągnięcie motorówki do Chorwacjii to średni pomysł?

Co kto lubi :) to moje zdanie
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 11.04.2019 11:41

Ciągnąłeś łódkę do Chorwacji ?

Trochę drogo takie wypożyczanie wychodzi.
Ja może dużo nie pływam , przeważnie jest to niespełna trzy tygodnie, ale zdarzało się też ponad miesiąc - więc pomnóż sobie 18 razy 250 euro ( cena w sezonie za coś podobnego czym pływam ).



Pływałeś w Chorwacji ( nie piszę tu o pyrkawkach z silnikiem 5KM) , czy dopiero masz zamiar?
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.04.2019 11:52

baunty napisał(a):Ciągnąłeś łódkę do Chorwacji ?

Trochę drogo takie wypożyczanie wychodzi.
Ja może dużo nie pływam , przeważnie jest to niespełna trzy tygodnie, ale zdarzało się też ponad miesiąc - więc pomnóż sobie 18 razy 250 euro ( cena w sezonie za coś podobnego czym pływam ).



Pływałeś w Chorwacji ( nie piszę tu o pyrkawkach z silnikiem 5KM) , czy dopiero masz zamiar?

....i czy masz swoją łódź/ponton?...bym dodał takie pytanie?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 17.04.2019 15:23

fly napisał(a):
baunty napisał(a):Ciągnąłeś łódkę do Chorwacji ?

Trochę drogo takie wypożyczanie wychodzi.
Ja może dużo nie pływam , przeważnie jest to niespełna trzy tygodnie, ale zdarzało się też ponad miesiąc - więc pomnóż sobie 18 razy 250 euro ( cena w sezonie za coś podobnego czym pływam ).



Pływałeś w Chorwacji ( nie piszę tu o pyrkawkach z silnikiem 5KM) , czy dopiero masz zamiar?

....i czy masz swoją łódź/ponton?...bym dodał takie pytanie?

Chyba nie odpowie lukaq@o2.pl - logował się na forum, ale pytania olał.....
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 17.04.2019 15:31

baunty napisał(a):Ciągnąłeś łódkę do Chorwacji ?
Pływałeś w Chorwacji ( nie piszę tu o pyrkawkach z silnikiem 5KM) , czy dopiero masz zamiar?

Sorry za opóźnioną odp.
Nie ciągnąłem motorówki do Cro bo niestety nie stać mnie jeszcze na nią :(
Tak pływałem na motorówkach w Cro i rzeczywiście twoje kalkujację mają sens z tym że ty masz na myśli (z tego co zrozumiałem) pływanie na motorówce codziennie i jako główny sposób spędzania czasu w Cro.
Ja raczej miałem na myśli sporadyczne przepłynięcie się motorówką dla przyjemności jako taki wakacyjny bajer :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 17.04.2019 20:56

...chyba odpowiedz nasuwa się sama...
Nie chodzi tu o jeżdzenie z łódką tylko pływanie na niej, jakbym chciał sobie pojeżdzić z łódką po Europie tobym ją zabrał z Oslo do Chorwacji -bez apelacyjnie :D
pozdro
fly
Ostatnio edytowano 18.04.2019 13:05 przez fly, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wynajem motorowki w Chorwacji - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone