Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez BiH do Dalmacji

Zaglądnij tu zanim zadasz pytanie. Być może temat był już omawiany i odpowiedź na Twoje pytanie już tu jest.
[W FAQ mogą pisać tylko osoby uprawnione. Jeśli chcesz dołączyć do grupy redaktorów FAQ skontaktuj się z adminem.]
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 28.04.2008 08:23

to i ja dorzuce się z pytaniem.
Jechałam co prawda dwa razy przez BiH ale nie ostatnio. Czy coś się zmieniło? w kwestii autostrady? nie moge na tej ich interaktywnej mapce sie dopatrzec gdzie jest , czy jest , po ile to to? nie ma po angielsku??!!
help
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.04.2008 08:43

Archangel napisał(a):Pytanko do MWN. Czy mógłbyś polecić w BiH na trasie między Banja Luką a Mostarem jakiś lokal w którym można co nieco przekąsić. Zdaje sie widziałem na twoich zdjęciach pieczone jagnię w Jablanicy.Pamiętasz może ile taka przyjemność kosztuje w BiH, Chcę w tym roku jechać właśnie przez BiH.


W zasadzie niemal wszystkie knajpy (wszystkich nie znam) są w porządku i niezbyt drogie, a nawet jak na Chorwację to co najmniej 3-4 razy tańsze. Gdzie wejdziesz - nie zawiedziesz się. Znam Banja Lukę, Mostar, Trebinje i wszystko co po drodze. Nawet takie przydrożne kanjpy nie są do pogardzenia. Jagnięcina była w cenia takiej, że nie zwróciłem uwagi. Najlepiej jednak być w porze obiadowej, bo większy wybór. W centrum Mostaru boiad zjesz za 10 zł.


A co do autostrad, to BiH może się pochwalić ich całkowitym brakiem! Małe odcinki dwupasmówek koło Banja Luki i Sarajeva; może jeszcze gdzieś?
Archangel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Archangel » 28.04.2008 16:57

nie zgodzę się z MWN.Za każdym razem jestem w Mostarze i teraz też będę.I jakoś nie znalazłem obiadu za 10 zł aczkolwiek jest taniej niż w Chorwacji za obiad na dwie osoby zapłaciłem 14 euro. Przed każdym lokalem stoją i zapraszają na obiad za ok 7 euro.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.04.2008 18:57

Będę tam za 35 dni.... to sprawdzę. No, może nieco przesadziłem, ale niewiele.
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 28.04.2008 20:41

MWN napisał(a):Będę tam za 35 dni.... to sprawdzę. No, może nieco przesadziłem, ale niewiele.

przesadziłś hehe - nie ma nic porządnego za mniej niż 10 ..... ale Euro
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 20.05.2008 15:43

Wyjeżdzając z Jablanicy w stronę Mostaru mamy po lewej stronie, nad sama Neretwą dwie świetne knajpy z jagnięciną z rusztu (jagnje ispod saca). Kilogram tej przyjemności kosztuje 10 euro, więc cena atrakcyjna.
Co do Mostaru, to trzeba przyznać, że niestety ceny z roku na rok idą do góry, ale na pewno da się zjeść za mniej niż 10 euro/os. - wszystko zależy od miejsca.
Natomiast tam, gdzie turyści jeszcze nie dotarli jest bardzo tanio. W zeszłym roku w Jajcu w knajpce nad wodospadami za porcję ćevapczici z frytkami i lepinją zapłaciłem 3,5 KM, a w Trebinju w knajpce na rynku (z resztą bardzo pięknym) pleskavica kosztowała 6 KM.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 25.05.2009 21:08

Ostatnio myślę o odświeżeniu wariantu "przejazd przez BiH"
Czy są nowe drogi np M6 na Węgrzech oraz A5 w Chorwacji ?
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 25.05.2009 21:36

noyle napisał(a):Czy są nowe drogi np M6 na Węgrzech oraz A5 w Chorwacji ?

Na M6 jedyną nowością od 2006 r jest to, że jesienią ub. r. zaczęła się budowa kolejnego odcinka z Dunaujvarosz do Szekszard.
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 11.06.2009 23:33

MWN napisał(a):W wariancie BiH dodam wartą przeżycia trasę całkiem na południe aś do Trebinje a stamtąd już 35 km do Dubrovnika. Bardzo malownicza, ogromne góry, piękne widoki na przepaście i jeszcze z wierzchołków w Bosni widać Jadrana.


Zastanawiam się nad przejazdem Stolac - Trebinije - Dubrovnik.
Czy możesz coś napisać o tym odcinku drogi ( w jakim jest stanie ? ).Czy warto jadąc tą droga ominąć Neum.Jak wygląda przejscie graniczne BiH - CRO przy Dubrovniku?
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 12.06.2009 07:10

Odradzałbym jednak stanowczo trasę przez Banja Lukę, jeśli ktoś nie ma autko terenowego.
O wiele lepsza (i znacznie szybsza) jest trasa przez Slavonski Brod - Doboj - Żenica itp.

Przejście BiH-CRO k/ Dubrownika wygląda całkiem przyzwoicie.. :)
przejeżdża się je szybko i bezproblemowo

O wiele gorzej jest na przejściu CRO-MONTENGRO. Jeśli ktoś by się wybierał na wypad do Monte to proszę się nastawić na spędzenie chwilki dłuższej na tym przejściu.
Trochę się rzuca w oczy, że oni nie przepadają za sobą i robią sobie takie przygraniczne psikusy, w postaci upierdliwego sprawdzania itp.. np. nie wiedzieć czemu Chorwaci okropnie "trzepią" Niemców, Francuzów i Włochów. Nas olali. Na szczęście Czarnogórcy są o wiele bardziej życzliwi, tyle że w zeszłym roku 10 euro kasowali za wjazd... he he .. takie przepisy. Ale nic złego nie mogę powiedzieć o ich straży przygranicznej... niestety Chorwaccy pogranicznicy są w tym miejscu na prawdę niezbyt mili....
:( :( :(
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 12.06.2009 08:45

janniko napisał(a):Odradzałbym jednak stanowczo trasę przez Banja Lukę, jeśli ktoś nie ma autko terenowego.
O wiele lepsza (i znacznie szybsza) jest trasa przez Slavonski Brod - Doboj - Żenica itp.


Kurcze, na prawdę aż tak źle, a ja się tam wybieram w tym roku zwykłym autkiem?Będę mieć problemy?
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 12.06.2009 09:16

Witam,
jeżdżę tą trasą od lat (od 1987), z noclegiem w Sarajewie, malutkim autkiem i jest ok.
pozdrawiam.
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 12.06.2009 09:39

[quote="janniko"]Odradzałbym jednak stanowczo trasę przez Banja Lukę, jeśli ktoś nie ma autko terenowego.
O wiele lepsza (i znacznie szybsza) jest trasa przez Slavonski Brod - Doboj - Żenica itp.

Trasę Banja Luka-Jajce-Mostar przejechałem w 2007 roku .
Jechałem zwykłym samochodem osobowym i nie było żadnego problemu.
Wydaje mi się ,że troszkę przesadziłeś z tym autkiem terenowym :D
Nie jest tak żle.
Za inf. na temat przejscia granicznego dziękuje.

Dalej proszę o opinie na temat zjazdu z tej trasy przez Stolac - Trebinje.

Pozdrav :D
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 12.06.2009 20:05

Ja też w tamtym roku wracałem trasą Mostar-Jajce( tu nocleg) - Bania Luka .
Droga w sumie bardzo dobra (mam na myśli nawierzchnię ) i malownicza .
Jedyna niedogodnośc która mnie zaskoczyła to prawie 1,5-2 godziny stracone w kolejce na przejściu w Gradisce , nie wiem może trafiłem na nieodpowiednią porę dnia ? :?
jgarbo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.12.2008
Opłaty w drodze przez BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgarbo » 16.06.2009 11:59

Witam wszystkich serdecznie :D .
Wybieram sie do Cro 3 raz, w tym roku do miejscowości Cavtat.
Zainteresowałem się przejazdem przez BiH, ale mam pytanie odnośnie odcinka na Węgrzech. Z moich wyliczeń i z tego co wszędzie czytam, wyznaczona trasa nie podlega opłacie (e-winieta). Chciałbym potwierdzenia od FACHOWCÓW.
A teraz postaram się wkleić zdjęcie.
Pozdrawiam.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania



cron
Trasa przez BiH do Dalmacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone