Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 11.09.2014 09:32

z góry przepraszam za poniższy tekst, ale proszę o wybaczenie gdyż mam tak słaby internet, że nie jestem w stanie przeglądać forum.
Z różnych przyczyn wracam przez Węgry, i proszę o opinię tej trasy jaką wujaszek Google mi wyznaczył, czy ta trasa jest gorsza od "86" oraz czy potrzeba na niej winiety?
https://goo.gl/maps/aOVGq

jeszcze raz sorki i dzięki za cierpliwość
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 11.09.2014 11:11

Ja ze względu na nocleg nad Balatonem jechałem siłą rzeczy przez Węgry i koszt winietki miesięcznej kupowanej na stacji w Komarom wyniósł mnie 66,18zł. Chciałbym za taką kwotę przejechać Chorwację a węgierska autostrada jakością niczym jej nie ustępuje.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 11.09.2014 18:25

rocker napisał(a):z góry przepraszam za poniższy tekst, ale proszę o wybaczenie gdyż mam tak słaby internet, że nie jestem w stanie przeglądać forum.
Z różnych przyczyn wracam przez Węgry, i proszę o opinię tej trasy jaką wujaszek Google mi wyznaczył, czy ta trasa jest gorsza od "86" oraz czy potrzeba na niej winiety?
https://goo.gl/maps/aOVGq

jeszcze raz sorki i dzięki za cierpliwość


Odpowiem tylko częściowo. Winieta będzie Ci potrzebna na autostradę M7 od granicy do Nagykanizsa. Zjedź na stare przejście i przez Letenye pojedź drogą 7 do Nagykanizsa bez winiety.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.09.2014 22:20

paulr napisał(a):
fizyka jest taka że jak jadę 100 to spalam 6 litrów, ale jak jadę, a jak muszę przyspieszyć to robi się 20 albo i więcej co daje średnią 10. jak nie muszę wyprzedzać tych jadących 70 i nie jadę przez zachodniopomorskie gdzie w każdej miejscowości ograniczenie do 40 i zaraz fotoradar to realnie mam szanse spalić te 8.
ale jadąc autostradą stałą prędkością powiedźmy 120 też palę 8 a dotrę do celu znacznie szybciej bo cały czas jadę 120:)
na autostradzie można spokojnie spalić mniej bo możemy jechać cały czas 90 bez zwalniania wyprzedzania itp a jak jeszcze pojedziemy za busem albo tirem to dopiero spalimy mało....
tylko ... kto jeździ 90 autostradą:)))
stąd się bierze to że dla niektórych nie ma znaczenia jaką drogą jedzie bo i tak pali tyle samo. dynamiczna jazda lokalnymi albo spokojna autostradą:)



Nareszcie ktoś ogarnięty z fizyki!! :D :D
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 11.09.2014 22:28

rocker napisał(a):z góry przepraszam za poniższy tekst, ale proszę o wybaczenie gdyż mam tak słaby internet, że nie jestem w stanie przeglądać forum.
Z różnych przyczyn wracam przez Węgry, i proszę o opinię tej trasy jaką wujaszek Google mi wyznaczył, czy ta trasa jest gorsza od "86" oraz czy potrzeba na niej winiety?
https://goo.gl/maps/aOVGq

jeszcze raz sorki i dzięki za cierpliwość

Dodam tylko że oprócz winiety będziesz się błąkał i zależny będziesz od nawigacji a 86 jedziesz jak po sznurku. Jest świetnie oznaczona.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 11.09.2014 22:45

W ramach małej dyskusji paliwowej, odsyłam do rzetelnych testów spalania w warunkach autostradowych i jazdy drogami krajowymi w dziale testów aut na adac.de. Auto do wyboru i koloru a wyniki niezależnie od marki wskazują w jakich warunkach auto pali mniej.
Ponadto moja uwaga - na autostradzie też przeważnie trzeba przyśpieszyć przy wyprzedzaniu innego samochodu czy ciężarówki nawet jak się chce jechać stale 100 km/h, bo inne auta nie jeżdżą wyłącznie z taką samą prędkością.
Pozdrawiam,
Tomek
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 11.09.2014 22:53

W ramach spalania to moje auta zawsze palą więcej na autostradzie.
Sprawdzone do pojemności 2 litrów.
Ogólnie bez sensu się kłócić o spalanie. Autostrada jest dużo bezpieczniejsza .
lightning3
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lightning3 » 11.09.2014 23:27

rocker napisał(a):z góry przepraszam za poniższy tekst, ale proszę o wybaczenie gdyż mam tak słaby internet, że nie jestem w stanie przeglądać forum.
Z różnych przyczyn wracam przez Węgry, i proszę o opinię tej trasy jaką wujaszek Google mi wyznaczył, czy ta trasa jest gorsza od "86" oraz czy potrzeba na niej winiety?
https://goo.gl/maps/aOVGq

jeszcze raz sorki i dzięki za cierpliwość


żeby jechać tak jak google Ci mówi przez węgry i nie zapłacić za Winietę : https://goo.gl/maps/oOu4u
weź sobie tego małego ludzika pomarańczowego (street View) wrzuć przy ważniejszych skrętach i będziesz widział jak znaki wyglądają.
Natomiast ja bym przez węgry trzymał się 86 i objechał lednavę w słowenii - czyli pojechał tak :
https://goo.gl/maps/yYMhS
objazd słoweńskiej autostrady masz na forum i na trasie którą ci pokazałem
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.09.2014 23:49

TJL napisał(a):Ponadto moja uwaga - na autostradzie też przeważnie trzeba przyśpieszyć przy wyprzedzaniu innego samochodu czy ciężarówki nawet jak się chce jechać stale 100 km/h, bo inne auta nie jeżdżą wyłącznie z taką samą prędkością.
Pozdrawiam,
Tomek


Na autostradzie podczas nocnej jazdy prawie nigdy nie trzeba przyspieszać przy wyprzedzaniu, bo nie trzeba też zwalniać - jest mnóstwo miejsca, żeby odpowiednio wcześniej zjechać na lewy pas. Na przykład trasę Żylina - Bratysława spokojnie da się przejechać bez dotykania wajchy od biegów.

Poza tym porównanie przyspieszania na piątce ze 100 do 130 nijak się ma do przyspieszania z 40 do 100, gdzie po drodze trzeba kilka razy biegami machać! Zwłaszcza mocno załadowanym autem!

A w temacie drogi nr 86 (bo zaczyna mnie korcić) mam pytanie:

Czy do Letenye lepiej dojechać przez Lendawę, przez Lenti czy może w ogóle przez Zalaegerszeg?
pueblo83
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 25.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pueblo83 » 12.09.2014 00:18

Też się zastanawiałem.W sumie najpierw pojechałbym przez Lenti, ale przez Zalaegerszeg też bym się pokusił.Za pierwszym razem jechałem przez Gyor,Veszprem,Siofok hehhehe
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 12.09.2014 07:30

Mnie póki co po obejrzeniu na SV najbardziej podoba się opcja przez Lendavę, bo jednak spory kawałek autostradą.

Ale czekam, aż wypowiedzą się weterani tej trasy.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 12.09.2014 08:02

Hvala wam,
wyjeżdżamy, kierujemy się na standardową drogę 86.

pozdrav i dzięki za wyrozumiałość!!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.09.2014 08:52

lightning3 napisał(a):Natomiast ja bym przez Węgry trzymał się 86 i objechał Lendavę w Słowenii - czyli pojechał tak :
https://goo.gl/maps/yYMhS
objazd słoweńskiej autostrady masz na forum i na trasie którą ci pokazałem

przy tej opcji przez Lendavę, trzeba bardzo uważać, jedna zła decyzja, szczególnie na początku i wjeżdża się na autostradę, pamiętam, że ktoś opisywał przypadek mandatu z tym związany
pueblo83
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 25.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pueblo83 » 12.09.2014 10:09

Dlatego polecam filmik:
Sam korzystałem i bezproblemowo przejechałem obok autostrady.Wcześniej już ktoś go wrzucał na forum, chyba autor.
johhnny
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) johhnny » 12.09.2014 12:01

W najbliższym czasie wybieram się w trasę Kraków-Trpanj: https://goo.gl/maps/n7WYv . Ogólnego zarysu trasy nie chciałbym zmieniać jednak chciałbym Was zapytać czy ostatnio na tej trasie są jakieś większe utrudnienia, związane np. z remontami, które należałoby ominąć. Drugie pytanie to czy przejazd przez Budapeszt w pokazany sposób ma sens i ew. czy jest jakiś inny dużo lepszy wariant. Wyjazd z Krakowa planuje na godzinę 2 w nocy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone