Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
charlie_
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) charlie_ » 19.07.2013 09:34

Obstawiałbym wartości z drugiej kolumny: "Buying rate for foreign currency" / "Kupovni za devize"

Kupno 1000 HRK za PLN (przy kursie kupna = 1,7348000) daje jakieś 576,435 PLN

Na dole po prawej stronie masz kalkulator, wpisując wpłacaną kwotę w PLN uzyskamy wartość w HRK (Kn).


PS - poprawcie mnie jeśli się mylę.



Pozdrawiam :)
tiger81
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 13.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiger81 » 19.07.2013 16:05

ewuska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuska » 19.07.2013 18:52

Witam ,a może ktoś wie jak wygląda sytuacja w ING ?
artik89
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik89 » 19.07.2013 20:29

ewuska napisał(a):Witam ,a może ktoś wie jak wygląda sytuacja w ING ?

Spójrz na link powyżej Twojego postu. Tam jest ranking który bank jak oblicza w Cro..
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 20.07.2013 17:01

golibroda napisał(a):Można wymienić złotówki w Splitska Banka w BV - ale nie mogę połapać się w ich tabelce:

http://www.splitskabanka.hr/Tecajna-lista/Tecajna-lista

Może ktoś podpowie ? Z której kolumny korzystać przy przeliczaniu ? Ile trzeba zapłacić za 1000 KUN w złotówkach na przykładzie dzisiejszych notowań ?


O ile masz taką możliwość, to lepsze kursy kupna złotówek miał OTP banka. Sprzedając 100 PLN różnica w zależności od dnia wynosiła około 10 kun.
wallander82
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wallander82 » 20.07.2013 18:29

z tej tabelki wynika ze za 1 PLN dostaniemy 1.71 Kuny,

płacił ktoś może kartami Polbanku (dzisiaj Raifaissen) kiedyś mieli najlepsze przeliczniki i bili inne banki, kantory na głowe. ? Ciekawe jak sytuacja wygląda dziś ...
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 20.07.2013 20:47

Dzisiaj dokonałem płatności trzema różnymi kartami i tak:
Mbank Visa kurs 0,58
ING MasterCard 0,565
Inteligo Visa 0,575
wallander82
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wallander82 » 21.07.2013 14:23

piotr62 napisał(a):Dzisiaj dokonałem płatności trzema różnymi kartami i tak:
Mbank Visa kurs 0,58
ING MasterCard 0,565
Inteligo Visa 0,575


wniosek kupowanie kun w polsce bez sensu...

inteligo mastercard przelicznik bedzie jeszcze lepszy bo bez prowizji 2% ktora jest doliczana w przypadku kart Visa, czyli kurs bedzie podobny a nawet lepszy niż w przypadku ING
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.07.2013 12:55

jak wygląda sprawa na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o następujące banki:

Mbank
PKOBP
BPH

Podobno w BPH jest opcja darmowe bankomaty na świecie.

Na infolinii ciężko cokolwiek się dowiedzieć- przełączają z jednej osoby na drugą.

Co mam zrobić by nie płacić prowizji przy wypłatach bankomat / zakupy sklep.
2% prowizji i nie mniej niż 11zł.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 23.07.2013 13:19

wallander82 napisał(a):...
płacił ktoś może kartami Polbanku (dzisiaj Raifaissen) kiedyś mieli najlepsze przeliczniki i bili inne banki, kantory na głowe. ? Ciekawe jak sytuacja wygląda dziś ...


Na wyjeździe, z którego wróciliśmy w sobotę, płaciliśmy kartami:
- Alior (syna, więc nie pamiętam, jaka)
- mBank (MasterCard Debit)
oraz ze dwa razy Polbank (MasterCard Debit)


Podałabym Ci przykład rozliczenia z Polbanku, ale ... mają bardzo słabiutkie info o transakcjach - żadnych szczegółów poza kwotą w złotówkach i informacją ogólnikową "transakcja zakup za granicą", czyli ani gdzie dokonano zakupu ani kwoty w walucie (no, chyba że nie potrafię ich dojrzeć :wink: )


P.s. w Aliorze mam rozpisane dokładnie:gdzie dokonano transakcji, ile wydano -i w jakiej- walucie, jaki to był kurs, ile spadło w złotówkach). Zauważyłam, że kwota "spadająca" ... po zaksięgowaniu wzrastała - czyli to taka ukryta prowizja, która miała być zerowa?

W mBanku za każde wyjęcie pieniędzy "ze ściany" (50, 100, 200, czy 500 kun) pokazało później prowizję 9 zł
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.07.2013 13:26

wikol napisał(a): ... Co mam zrobić by nie płacić prowizji przy wypłatach bankomat / zakupy sklep.
2% prowizji i nie mniej niż 11zł.


Wybierać po 1000kn aby te 11zł nie było większe niż 2% kwoty

Wybierajać po 100kn i tak zapłacisz 11 zeta więc lepiej nie za często a konkretniej :)
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 24.07.2013 07:53

Zwykła karta debetowa Visa z PKO BP. W okresie od 05.07 do 19.07 liczyli po kursach od 0,57 do 0,59 za 1 kunę.

wikol napisał(a):jak wygląda sprawa na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o następujące banki:
Mbank
PKOBP
BPH
Podobno w BPH jest opcja darmowe bankomaty na świecie.
Na infolinii ciężko cokolwiek się dowiedzieć- przełączają z jednej osoby na drugą.
Co mam zrobić by nie płacić prowizji przy wypłatach bankomat / zakupy sklep.
2% prowizji i nie mniej niż 11zł.


W PKO BP jest coś takiego jak konto bez granic (czy jakoś tak). Jeżeli założysz taki rachunek (lub przekształcisz obecnie posiadany) wszystkie operacje kartą będą bez prowizji (tak przynajmniej wynika z oferty).
mariucous
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariucous » 10.08.2013 09:56

to jak w końcu jest z tą kartą w Alior Sync są ukryte opłaty za wypłaty z bankomatów i płacenie kartą? bo rozmawiając z Alior sync twierdzą że nie ma żadnych ukrytych opłat i prowizji jedynie przewalutowanie ?
roverek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) roverek » 10.08.2013 10:58

Przed minutą rozmawiałem na czacie z panią z Alior Sync, bo mam tam drugie konto i Ta dwukrotnie zapewniła mnie, że NIE MA PROWIZJI OD WYPŁAT z bankomatów na całym świecie. Nawet wówczas, jeśli nie masz polecenia przelewu wypłat na to konto. Aż sobie zrobiłem screena tej rozmowy :twisted:

Jednak wiem z doświadczenia, że te konta(mówię o koncie osobistym) mają "dziwny" sposób księgowania transakcji.

Nieraz pobierasz gotówkę czy płacisz w sklepie, na koncie blokuje ci się ta kwota, a w historii pojawia się transakcja dopiero za dwa, trzy dni. Dla mnie - trochę dezorientujące. Zwłaszcza jak używam zbliżeniówki - czasem kilka razy dziennie.
barat
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) barat » 10.08.2013 11:20

Cześć,

Ja jadę już w czwartek i po zrobieniu rekonesansu mam zamiar:

1. Płacić gdzie się da kartą Polbank T-Mobile - nie ma podwójnego przewalutowania (od razu HRK->PLN) i jeszcze jest 1% cashback ;)

2. Wypłacać z bankomatu mam zamiar za pomocą Alior Sync - założyłem konto w środę i mam nadzieję, że do środy karta dojedzie :D

Gotówki w EURO tyle co na "po drodze" i na nocleg może się przydać.

Mam nadzieję, że plan wypali i Alior dośle kartę w tydzień :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone