Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2013 21:04

pawelli napisał(a):A jak w tym roku z Mbankiem ?


Opłaty Panie kolego opłaty za wypłaty z bankomatu.
mariucous
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariucous » 18.06.2013 00:06

korzystał ktos z aliro sync w chorwacji ?
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 18.06.2013 09:03

zebik napisał(a):
pawelli napisał(a):A jak w tym roku z Mbankiem ?


Opłaty Panie kolego opłaty za wypłaty z bankomatu.


chodziło mi o przelicznik - PLN -> kuna
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 18.06.2013 09:32

mariucous napisał(a):korzystał ktos z aliro sync w chorwacji ?

Tu coś na ten temat pisano:
alior-bank-wyplata-z-bankomatu-za-granica-t23536-45.html
:papa:
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 19.06.2013 12:42

W przypadku PeKaO ten z zubrem, byczkiem, jak zwal tak zwal, wg stronki internetowej nie ma prowizji za wyplacanie z bankomatow w Cro zagrebecka banka. Karte mam debetowa ale z wypuklymi literami i cyframi wyglad jak kredytowa ale nia nie jest.

Drugie konto mam w ING - direct, no i tu juz krzycza 3% za wyplate z bankomatu ale 0zl za platnosci karta.
Wolalbym wyplacic te 3000 kun jednorazowo za free i miec spokoj tzn nie czaic czy mi ktos skasuje obiad karta 2 razy a o takich akcjach juz slyszalem.
Kwestia tylko na ktore konto wplacic plny ;-)
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 02.07.2013 22:06

mner napisał(a):Nie jestem w tym momencie w Chorwacji ale mogę podać:
Bank BGŻ, Karta MasterCard Debit,
dzisiejszy kurs kuny w MasterCard - 0.134338 Euro
przeliczenie w BGŻ (wg. ich własnego kursu sprzedaży 1E-4,1227 PLN) - 0.134338x4,1227= 0,5538 zł za jedną wydaną bezgotówkowo kunę. Przy wypłacie z bankomatu gotówki dodatkowo prowizja 3% ale nie mniej niż 8 PLN.
Dla zainteresowanych:
Kurs MasterCard
Kurs BGŻ

Odświeżę post bo warto na dziś płacąc w Cro kartą MasterCard Debit kurs rozliczenia za kunę wynosi.. 0.582398
KTomek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) KTomek » 05.07.2013 11:56

Błagam o trochę cierpliwości. Napiszcie czy dobrze to wszystko liczę z płaceniem kartą w Cro? Mam kartę Visa w ING do rachunku złotówkowego. Za transakcje bezgotówkowe nie ma żadnych opłat.

Płacę w kunach np. 100 HRK
Teraz mamy przewalutowanie, czyli najpierw na Euro: 100 HRK po kursie VISA, czyli na dzisiaj 0,13 to daje 13,3 Euro i dalej Euro na złotówki po kursie w moim banku, czyli 13,3 Euro x 4,4015 PLN = 58,53 PLN, co znowu daje 0,58 PLN za 1 kune, czyli lepiej niż w kantorach (średnio 0,62).

Oszczędność raptem 4 grosze, ale ziarnko do ziarnka i zbierze się na dobry obiad.

A teraz inna sytuacja: płacę kartą w Austrii czyli w Euro, więc przewalutowania nie ma żadnego (tzn. tyko na PLN) i moje konto obciązane jest bezpośrednio po kursach Euro w moim banku,, czyli 1 Euro = 4,4015 PLN. Więc w takiej sytuacji wychodzi niekorzystnie (kantor 1 Euro to średnio 4,34 PLN).

Tak to jest :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2013 11:19

KTomek napisał(a):Błagam o trochę cierpliwości. Napiszcie czy dobrze to wszystko liczę z płaceniem kartą w Cro? Mam kartę Visa w ING do rachunku złotówkowego. Za transakcje bezgotówkowe nie ma żadnych opłat.

Płacę w kunach np. 100 HRK
Teraz mamy przewalutowanie, czyli najpierw na Euro: 100 HRK po kursie VISA, czyli na dzisiaj 0,13 to daje 13,3 Euro i dalej Euro na złotówki po kursie w moim banku, czyli 13,3 Euro x 4,4015 PLN = 58,53 PLN, co znowu daje 0,58 PLN za 1 kune, czyli lepiej niż w kantorach (średnio 0,62).

Oszczędność raptem 4 grosze, ale ziarnko do ziarnka i zbierze się na dobry obiad.

A teraz inna sytuacja: płacę kartą w Austrii czyli w Euro, więc przewalutowania nie ma żadnego (tzn. tyko na PLN) i moje konto obciązane jest bezpośrednio po kursach Euro w moim banku,, czyli 1 Euro = 4,4015 PLN. Więc w takiej sytuacji wychodzi niekorzystnie (kantor 1 Euro to średnio 4,34 PLN).

Tak to jest :)

A może by tak na czas urlopu :roll: wyłączyć ten kalkulatorek :mrgreen:we łbie od tych grosikowych oszczędności wam się poprzewraca :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 06.07.2013 15:28 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
wallander82
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wallander82 » 06.07.2013 11:31

witam to mój pierwszy posta na forum i przed mną pierwsza wycieczka na Bałkany.:)

chciałbym zapytać jaką kartą najlepiej wybierać pieniądze z bankomatów i płacić w sklepach. Będę również kilka dni na Węgrzech i Słowenii. Jednym słowem wypłaty w forintach,euro i kunach. Posiadam Mastercard debit Inteligo (debetowa do konta) i Alior Sync - debetowa do konta Mastercard Debit. którą kartą korzystniej się posługiwać?

dzięki za wszelkie sugestie
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 06.07.2013 12:14

Miejsce: Okrug Gornji - Ciovo
Czas: 02.07.2013
Rodzaj akcji: wypłata gotowizny z bankomatu
Narzędzie akcji: Alior Mastercard Debit
Koszt akcji: wypłata 500 HRK = 302 PLN = 0,604 PLN/ 1 HRK
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2013 12:24

String napisał(a):Miejsce: Okrug Gornji - Ciovo
Czas: 02.07.2013
Rodzaj akcji: wypłata gotowizny z bankomatu
Narzędzie akcji: Alior Mastercard Debit
Koszt akcji: wypłata 500 HRK = 302 PLN = 0,604 PLN/ 1 HRK

PKO BP-1000 kuna-560 pln-0,56 grosika za kuna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
wallander82
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wallander82 » 06.07.2013 12:31

a PKO BP ma te same kursy co Inteligo?
literat
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) literat » 07.07.2013 05:51

Powinien mieć te same bo to ten sam właściciel :)

W Inteligo oraz PKO BP przelicznik taki sam. Czyli przy płatnością kartą oraz przy wypłacie ze ściany płaczu przelicznik 0.580309 :) Sprawdzone dzisiaj podczas podróży. Przy okazji pozdrowienia z Podacy :)
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 07.07.2013 19:02

Różnica w wypłatach z bankomatu jeśli chodzi o PKO BP i Alior dość duża.

Nich ktoś napisze jak przeliczyło mu wypłatę Kun z ING i MBanku.
rafalsroka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalsroka » 07.07.2013 20:12

Byłem na Istrii, koło Puli, w ostatnim tygodniu czerwca. Oto garść konkretów:
Miałem karty: debetową MasterCard GetinBanku, debetową Visa mBanku i kredytową Visa mBanku. Porównywanie samych kursów po których banki nas obciążają jest o tyle trudne, że kursy się zmieniają w czasie. Dlatego po powrocie zestawiłem wyciągi z kont z kursami średnimi NBP z dni transakcji i dni księgowania. Nie znam dokładnie zasad rozliczania płatności walutowych i nie wyszedł mi jednoznaczny wzór typu kurs NBP + x%. Ale pewne tendencje widać.
Oto wyniki:
1. debetowa MasterCard GetinBanku:
przy płatności kunami, wypłacie kun i wypłacie euro: obciążyli mnie ok. 2,5% ponad kursy średnie NBP.
2. debetowa Visa mBanku:
przy płatności kunami i wypłacie kun: obciążyli mnie ok. 6,4% ponad kursy średnie NBP. Dodatkowo od wypłaty z bankomatu zapłaciłem 9zł prowizji.
3. kredytowa Visa mBanku:
przy płatności kunami i koronami: obciążyli mnie ok. 6,2% ponad kursy średnie NBP.
przy płatności euro: obciążyli mnie ok. 3% ponad kursy średnie NBP.
PODSUMOWUJĄC:
MasterCard GetinBanku - tanio, ok. 2,5% - chyba się nie opłaca kombinować z kantorami przed wyjazdem.
Visa mBanku - drogo. Różnica to ok.+35zł na każdym wydanym 1000zł. Tragedia to też nie jest, ale zawsze lepiej byłoby mieć taniej niż drożej.
Nie wiem, czy różnica jest na MasterCard/Visa czy na mBank/GetinBank. Przydałby się ktoś z kartą MasterCard mBanku albo Visa GetinBanku :). Prosimy o info to będziemy wiedzieli od czego to zależy że nas kroją.
Pozdrawiam wszystkich, Rafał
PS. I prośba do wszystkich: podawajcie konkretne dane: jaka karta, jakiego banku, data (koniecznie, bo przecież kurs się zmienia) i rodzaj transakcji i ile wam ostatecznie zeszło z konta (nie podawajcie kwoty blokady!) i jaki to wychodzi kurs.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone