Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W zeszłym roku był jeden Milos, w 2014 kolejnych 10 wysp.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 08.07.2013 11:07

Jesli znajdzie się jeszcze jakieś krzesło to i i ja sie dosiadam :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.07.2013 12:21

No, zachęta zacna, jak tu odmówić takiemu zaproszeniu :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.07.2013 14:13

Jozzy22 napisał(a):...sie dosiadam :D

Aldonka napisał(a):... jak tu odmówić ...


No to ruszamy :) :!:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.07.2013 14:14

5.-6. czerwca, środa, czwartek
W tym roku było inaczej. Nasze chorwackie wakacje zaczynaliśmy zaraz po pracy. Wyruszaliśmy około 17-18 i jechaliśmy gdzieś tak do 2-3 w nocy. Następnie była drzemka w samochodzie i dalszy ciąg jazdy. Na miejsce docieraliśmy w godzinach popołudniowych.
Tym razem przed nami było prawie 2300 km. A potem jeszcze prom. Nie powiem, że w trasę ruszałem bez tremy.
Naczytałem się również o "urokach" poszczególnych przejść granicznych. Szczególną "sławą" cieszy się przejście Węgry-Serbia w Röszke.
Dlatego tym razem postanowiliśmy ruszyć od rana w środę, z nadzieją, że zdołamy dotrzeć gdzieś za Belgrad i pokonać około połowę trasy. W czwartek mieliśmy dotrzeć do Aten, a w piątek z Pireusu odpływał samochodowy prom na Milos.
Tak więc około 7 rano pilotowani aksamitnym barytonkiem niejakiego Krzyśka H. ruszyliśmy na południe. Leszno, Wrocław, Kłodzko, Baboszów. Jechało się ładnie, było widać wiele zalanych pól i łąk ale drogi były przejezdne. Do granicy dojechaliśmy po 5 godzinach, ach te polskie drogi :!: :(
Po czeskiej stronie Olomouc, betonówka do Brna, potem Słowacja i Bratysława. Mżyło, popadywało, wszędzie było widać podtopione pola. Potem kraj niezrozumiałych bilbordów i drogowskazów. :D Budapeszt przejechaliśmy bez problemów. Węgierska autostrada prowadziła wprost pod czarne, pełne rozbłysków chmury. Wycieraczki pracowały z max. prędkością. Najchętniej bym stanął, ale wszyscy jechali a parkingu nie było widać. W końcu najgorsze minęło. Pojawiło się przejście graniczne, przed nami były 2 samochody. Po chwili, mimo cyrylicy, rozumiałem co jest napisane na drogowskazach. 8O :) Siejące zgrozę przejście graniczne pokonaliśmy nie wyłączając silnika.
Byliśmy w Serbii :!: Subotica, Novi Sad, Belgrad. Jechaliśmy przez miasto, było już ciemno, przejechaliśmy bezproblemowo. Powoli zaczęliśmy myśleć o przerwie w podróży. Nie mając wyczucia jak daleko zdołam dojechać w jeden dzień, nie rezerwowałem noclegów. Zakładałem, że dokulamy się do motelu Stari Hrast i albo będą miejsca albo będziemy integrować się z Turkami na parkingu :) Ale zanim pojawił się Stari Hrast, w Velikiej Planie, pojawił się przyautostradowy motel "Balkan Highway". Wolne miejsca były, 32 euraski (ze śniadaniem). Nie było co się zastanawiać. Śpimy w Balkanie.
Rano był omlet (jedyny ciepły posiłek w czasie drogi) jakieś pieczywko, kawka. Ruszamy dalej. Niebo nieśmiało zaczyna się przecierać, ale jakiegoś szaleńczego upału nie ma. Jedziemy, jedziemy, nawet Hołek przysypia. Ta Serbia jednak jest długa. My przysypiać za bardzo nie możemy, bo co jakiś czas na autostradzie bramki, trzeba płacić myto. Za Leskovacem autostrada się kończy. Trzeba zwolnić. W wielu miejscach widać, że autostrada do granicy jest budowana, ale chyba jeszcze sporo lat minie zanim będzie gotowa.
W końcu granica. Na tej granicy (w drodze powrotnej również) tracimy najwięcej czasu. W kolejeczce staliśmy z jakieś pół godziny. :D

Obrazek

Stosując się do wytycznych cromaniackich, samochodowych globetrotterów kupujemy najtańszą na trasie benzynę. Stacja odbiega wystrojem od standartów. Czyżby właściciel był na pielgrzymce w Licheniu :?:

Obrazek

Macedonia nieduża, więc szybko znaleźliśmy się na granicy macedońsko-greckiej.
Po stronie greckiej niby autostrada jest, ale co chwila a to remont, a to dopiero budują drugi pas. :(

Obrazek

I tylko budki do kasowania mają wszystkie gotowe :!: :x Ruch mały.

Obrazek

Zdegustowany opłatami próbuję, w Larissie, zjechać z autostrady. Miałem nadzieję, że Hołek przeliczy szybko trasę i poprowadzi nas boczą drogą. Wszystko wygląda obiecująco do momentu gdy znów wjeżdżamy na autostradę. :?

Obrazek

Pogodzony z losem godzę się na autostradę. :) Widoczki ładne, remontów coraz mniej, jedziemy. Późnym popołudniem docieramy na przedmieścia Aten, zatrzymuję się na stacji BP. Za budynkiem kawiarni sporo wolnych miejsc parkingowch. Kawiarnia jest czynna całą dobę, toalety czyste, jest darmowe Wi Fi. Postanawiam, że nie jedziemy szukać noclegu w Pireusie. Zostaniemy tu, prześpimy się w aucie i dzięki temu "odrobimy" drogą grecką autostradę.

cd niebawem :wink:
Ostatnio edytowano 16.07.2013 18:16 przez longtom, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.07.2013 14:17

Może Hołek dostaje od nich prowizję. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.07.2013 14:20

Jakoś szybko do tej Grecji dojechaliście ;)

Fajnie, że relacja już się zaczyna :D
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 08.07.2013 15:01

To i ja cichaczem dołączę do oglądająco-czytających forumowiczów.



8O
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 08.07.2013 15:16

Świetne zdjęcia zachęcające :!: :)
Droga do Aten w zasadzie wygląda tak jak ...wczoraj :wink:

pozdr
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 08.07.2013 15:27

Chętnie poczytam i pooglądam, po 3x w CRO za rok będzie już Grecja :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 09.07.2013 11:26

Franz napisał(a):Może Hołek dostaje od nich prowizję. ;)


O tym nie pomyślałem. :)

maslinka napisał(a):Jakoś szybko do tej Grecji dojechaliście ;)


Fakt, już trzeciego dnia przed północą, parkowaliśmy na campingowym parkingu. 8O

ARTUR_KOLNICA napisał(a):To i ja cichaczem...


Nie ma sprawy. Nawet, raz po raz, możesz sobie westchnąć. :roll:

janusz.w. napisał(a):Droga do Aten w zasadzie wygląda tak jak ...wczoraj :wink:


I pewnie jeszcze trochę tak będzie. :(

kataryniarz napisał(a):Chętnie poczytam i pooglądam, po 3x w CRO za rok będzie już Grecja :)


Bardzo słuszna koncepcja :!:

pzdr :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 09.07.2013 11:59

Ciasno tu już, ale jakoś się upcham ... :D .
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 09.07.2013 12:04

Nam w tym roku planowana Grecja nie wyszła, więc chętnie poczytam,
i pooglądam Waszą wyprawę.
Znając już z forum Twoje zdjęcia wiem, że będzie na co popatrzeć...
Czekam(y)
Pozdrav
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.07.2013 12:32

Nie może mnie tu nie być. Faktycznie daleko, a droga najeżona "ciekawostkami", o których przeciętny cromaniak może nie wiedzieć. Będzie więcej zdjęć z krajów tranzytowych (Serbia, Macedonia)? Z powrotu może?
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 09.07.2013 16:56

Ahhhh.... :roll:

taka mała próba :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Pełna kamieni dwójka bez sternika, czyli Milos 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 10.07.2013 11:10

Potter napisał(a):... jakoś się upcham ... :D .


Drugi rząd, na środku.
Może być :?: :)

pawelg napisał(a):... będzie na co popatrzeć...


Głównie kamienie i kozy. :)

Marsallah napisał(a):Będzie więcej zdjęć z krajów tranzytowych (Serbia, Macedonia)? Z powrotu może?


Z tym będzie kłopot. Chyba jednak byliśmy spłoszeni odległościami, które mamy do pokonania.
W drodze powrotnej byliśmy w Meteorach i w macedońskiej Bitoli.
Tam robiłem zdjęcia. :roll:

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Ahhhh.... :roll:
:lol:

pzdr :wink: :wink: :wink: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
W zeszłym roku był jeden Milos, w 2014 kolejnych 10 wysp. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone