Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.09.2018 17:47

m@rek napisał(a):
agata26061 napisał(a):...Moje zdanie jest takie, że mi po prostu szkoda wtedy tego dziecka, bo najzwyczajniej się męczy...

podzielam opinię
pamiętam jak nasza starsza córka miała 11 m-cy i w drodze powrotnej ze Splitu do Marakskiej (2...3 godz. zwiedzania) wymiotowała całą drogę

Dlatego z takimi maleństwami, to jak dla mnie tylko plaża i to najlepiej zacieniona, albo dobry namiot plażowy...
Wiadomo, że dzieciaki co raz starsze i z roku na rok więcej można zobaczyć, czy gdzieś się powłóczyć dłużej, ale jak wakacje, to ma być plażowanie... i koniec kropka ;) :D
Roxi napisał(a):
beatabm napisał(a):Taka własna łodka to zdecydowanie dobry pomysł :wink:

Albo przynajmniej ponton. :mrgreen:

Ponton też byłby dobrą opcją, ale wtedy i tak musielibyśmy chyba przyczepkę jakąś brać ze sobą, bo gdzie byśmy to wszystko upchnęli... Albo busa kupić ;)
m@rek napisał(a):rozmawiałem o tym z Agatą, ona podobno wcześniej Ciebie dopytywała o kwestie patentów, zezwoleń itp....
wszystko za sprawą Waszej wizyty w ID :)
na dzień dzisiejszy odpada z uwagi na "przestrzeń" w samochodzie i takie tam :?

Ja chyba w jakimś ogólnym wątku o pontonach o to pytałam, albo u Roxi w relacjach. Już nie pamiętam w tym momencie, ale póki co nie mielibyśmy nawet gdzie zmieścić takiego pontonu. Nie wspominając o patencie na prowadzenie tego typu maszyn... Mój mąż już od 8 lat się zbiera, żeby go zrobić.... :roll:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 26.09.2018 19:30

Agatko, nadrobiłam część zaległości po powrocie :)

Jeśli chodzi o rodaków na wakacjach, to jakoś udało nam się tym razem rzadko mieć przyjemność :oczko_usmiech: Może dlatego,że po raz pierwszy nie byliśmy na Peljeszcu :idea: :?:
Najwięcej było ich...na Hvarze - w Jelsie , bo popłynęliśmy tam na fishpiknik z Brača :lol: Vrbosce też złożyliśmy sentymentalną wizytę - zatrzymaliśmy się tam na kilka dni w 2013 i chcieliśmy odświeżyć wspomnienia. Niestety, tym razem nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak za pierwszym razem... :roll:

Wypożyczenie łódki w tym roku nie było wykonalne - na Visie jest mało wypożyczalni, a te które istnieją nie dają bez licencji. Pytałam wszystkich - od kelnerów po rybaków, ale kręcili głowami...Bali się licznych patroli policji wodnej, która była wszechobecna i ponoć sprawdzała patenty. Zrekompensowaliśmy to sobie długą wyprawą morską na jachcie ze skiperem i 5- osobową załogą ( w tym my). A potem na Braczu już nam się nie chciało szukać.

Fajne zdjęcia, będę uzupełniać dalej :) :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.09.2018 20:40

Katerina napisał(a):Jeśli chodzi o rodaków na wakacjach, to jakoś udało nam się tym razem rzadko mieć przyjemność :oczko_usmiech: Może dlatego,że po raz pierwszy nie byliśmy na Peljeszcu :idea: :?:
Najwięcej było ich...na Hvarze - w Jelsie , bo popłynęliśmy tam na fishpiknik z Brača :lol: Vrbosce też złożyliśmy sentymentalną wizytę - zatrzymaliśmy się tam na kilka dni w 2013 i chcieliśmy odświeżyć wspomnienia. Niestety, tym razem nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak za pierwszym razem... :roll:

Cześć Kasiu, cieszę się, że tu do mnie jeszcze zaglądasz :)
Na Hvarze było mnóstwo Polaków, ale w sumie dla mnie to bez różnicy. Jedną tylko w tym roku "obciachową" rodzinkę spotkaliśmy na Hvarze, o czym jeszcze będę pisać, ale w sumie jacyś bardzo bardzo straszni też nie byli ;)
Katerina napisał(a):Wypożyczenie łódki w tym roku nie było wykonalne - na Visie jest mało wypożyczalni, a te które istnieją nie dają bez licencji. Pytałam wszystkich - od kelnerów po rybaków, ale kręcili głowami...Bali się licznych patroli policji wodnej, która była wszechobecna i ponoć sprawdzała patenty. Zrekompensowaliśmy to sobie długą wyprawą morską na jachcie ze skiperem i 5- osobową załogą ( w tym my). A potem na Braczu już nam się nie chciało szukać.
:

Oni bez patentu tylko te malutkie "pierdziaweczki" wynajmują i to zazwyczaj chyba musi być jakaś wypożyczalnia oznaczona. Przynajmniej my zawsze z takich korzystaliśmy. Nigdy nie wynajmowaliśmy od miejscowych tylko zawsze z oznaczonej wypożyczalni, więc oni tłumaczą gdzie można pływać. Oczywiście bardzo blisko brzegu.
Jachtowania zazdroszczę. Czekam na Twoją relację :D :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 26.09.2018 21:21

Cześć Kasiu, cieszę się, że tu do mnie jeszcze zaglądasz

No pewnie,że zaglądam, tylko ciężko było w Cro śledzić na bieżąco.

Oni bez patentu tylko te malutkie "pierdziaweczki" wynajmują

Tak, a w Orebiću też motorówki wszelkiej maści (choć trzeba wiedzieć gdzie). Natomiast na Visie maja żelazne zasady...Chyba to wpływ Anglików formalistów, bo ci już zdominowali wyspę :roll:
Ale , gdy wspomnę naszą przygodę fatalną sprzed kilku lat, to myślę,że to nawet dobrze...Niech się ludzie starają i patenty wyrabiają :)
:papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.10.2018 17:27

Katerina napisał(a):Ale , gdy wspomnę naszą przygodę fatalną sprzed kilku lat, to myślę,że to nawet dobrze...Niech się ludzie starają i patenty wyrabiają :)
:papa:

Też tak myślę. Gdyby wszędzie była zupełna samowolka, to byłoby znacznie mniej bezpiecznie na wodach Jadranu. Lepiej niech doświadczeni pływają większymi jednostkami ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.10.2018 19:36

Agata zacięłaś się! No weź się w garść i pisz dalej :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.10.2018 09:54

gusia-s napisał(a):Agata zacięłaś się! No weź się w garść i pisz dalej :)

No właśnie :roll: :roll: :roll:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.10.2018 19:40

beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):Agata zacięłaś się! No weź się w garść i pisz dalej :)

No właśnie :roll: :roll: :roll:

Dziewczyny powiem Wam, że trochę mam lenia co do pisania ostatnio. W tym tygodniu myślę, że ruszę ponownie. A gdzie Wasze relacje? Gusia to jeszcze z jachtowania nie ruszyła, nie wspomnę o Hvarze... :wink: :lol: :smo:
No i Katerinka Twoja, póki jeszcze wszystko na świeżo pamiętasz... :D :smo: :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.10.2018 20:04

Ja jestem kompletnie nieczasowa teraz :( Jeszcze to trochę potrwa. Jak się uwolnię od nadmiaru obowiązków to dla relaksu zabiorę się za relacje :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.10.2018 20:17

gusia-s napisał(a):Ja jestem kompletnie nieczasowa teraz :( Jeszcze to trochę potrwa. Jak się uwolnię od nadmiaru obowiązków to dla relaksu zabiorę się za relacje :)

Trzymam kciuki, żebyś się szybko obrobiła i zaczęła nadawać :D
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 03.10.2018 20:34

A ja trzymam za Was obie i za Kasię też. :smo: A Wy za mnie też możecie :wink: bo ja mam jutro Split do przedstawienia 8) :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.10.2018 20:44

pomorzanka zachodnia napisał(a):A ja trzymam za Was obie i za Kasię też. :smo: A Wy za mnie też możecie :wink: bo ja mam jutro Split do przedstawienia 8) :wink:

To w takim razie również za Ciebie trzymam kciuki. U Ciebie jakoś szybciej leci relacja, ale ja obiecuję, że też się trochę ruszę...
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 03.10.2018 21:38

Kamilce szybko leci, bo to pierwsza ( relacja ):P Chociaż, ... nie ma reguły - vide: moja :lol:
Ja powolutku ogarniam rzeczywistość po powrocie, czytam Wasze, moja dojrzewa :D

Czekamy na Split..Auuu, to tylko 10 dni temuuuu... :( No i na Hvaru , Agatku, czekamo :wink: :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.10.2018 09:30

agata26061 napisał(a):. A gdzie Wasze relacje?

Jak to gdzie ? Na forum :mrgreen: I kolejne dwie w domu gotowe a czwarta się pisze dopóki cokolwiek pamiętam :roll:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 04.10.2018 15:57

beatabm napisał(a):
agata26061 napisał(a):. A gdzie Wasze relacje?

Jak to gdzie ? Na forum :mrgreen: I kolejne dwie w domu gotowe a czwarta się pisze dopóki cokolwiek pamiętam :roll:

Źle zacytowałam post. Ty jesteś usprawiedliwiona, bo akurat u Ciebie relacja cały czas trwa :D ale dziewczyny się opitalają, tak jak ja... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018 - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone