Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 04.06.2013 22:54

To i ja się przysiądę i ponotuję w notesie nowe miejsca :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.06.2013 07:08

Myślałem, że Włosi truli oponentów, a tu, popatrz, tylko ich za drzwi wypraszali ;)

kulka53 napisał(a):Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.06.2013 11:52

rysiek_r74 napisał(a):To i ja się przysiądę i ponotuję w notesie nowe miejsca :)

Witaj Rysiek :)
Może znajdziesz coś ciekawego dla siebie, miasteczek kilka jeszcze odwiedzimy, ale będą też miejsca mniej zurbanizowane :cool:

weldon napisał(a):Myślałem, że Włosi truli oponentów, a tu, popatrz, tylko ich za drzwi wypraszali ;)

Jak widać, każdy sposób dobry :lol:
Ten mniej kłopotliwy, nie trzeba było potem dźwigać :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.06.2013 11:55

30 kwietnia, wtorek c.d.

Wchodzimy?

Obrazek

Obrazek

Wewnątrz – bardzo ładny dziedziniec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektórzy to się poświęcają :D

Obrazek

Z normalnej wysokości studnia też przyzwoicie się prezentuje :)

Obrazek

Obrazek

To ujęcie by było widać kto tam stoi :idea: :)

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.06.2013 11:56

W pałacowych wnętrzach mieści się Galeria Narodowa regionu Marche której oglądać nie mieliśmy zamiaru, do bezpłatnego zwiedzania udostępniono część skrzydła, która niegdyś służyła do m.in. magazynowania wody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozostało nam jeszcze zaglądnąć do Katedry. Jak na barokową przeróbkę wnętrza – może być :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.06.2013 11:56

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie mogłoby zabraknąć pomnika tak ważnego obywatela Urbino :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Studenci przed Katedrą :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz która jest godzina? :wink: :)

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.06.2013 11:58

Jeszcze kilka obrazków z Urbino

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejny zlot cyklistów? . Niekoniecznie... z tego co już zdążyliśmy zauważyć, zwiedzanie Włoch na rowerach jest dość popularne :)

Obrazek

Do centrum schodziliśmy, teraz czeka nas prawdziwa wspinaczka 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:D

Obrazek

Wiosna....

Obrazek

Obrazek

Kwiatkami rozpoczęliśmy spotkanie z Urbino, nimi też je zakończyliśmy :) . Bardzo podobało się nam to miasto, spore, ale nie tak ogromne jak niektóre inne, nietrudne do zwiedzania, świetnie zachowane :idea: . Gdyby nie ponura pogoda, pewnie wrażenia mielibyśmy jeszcze lepsze... ale i tak są bardzo dobre. Odwiedziny i spacer po Urbino możemy szczerze polecić :idea: .

c.d.n.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 06.06.2013 06:49

kulka53 napisał(a):Jeszcze kilka obrazków z Urbino

Do centrum schodziliśmy, teraz czeka nas prawdziwa wspinaczka 8O


No i to jest to - raz w górę, raz w dół :oczko_usmiech:

kulka53 napisał(a):Jeszcze kilka obrazków z Urbino
Kwiatkami rozpoczęliśmy spotkanie z Urbino, nimi też je zakończyliśmy :) . Bardzo podobało się nam to miasto, spore, ale nie tak ogromne jak niektóre inne, nietrudne do zwiedzania, świetnie zachowane :idea: . Gdyby nie ponura pogoda, pewnie wrażenia mielibyśmy jeszcze lepsze... ale i tak są bardzo dobre. Odwiedziny i spacer po Urbino możemy szczerze polecić :idea: .

c.d.n.


Zanotowane. Może się kiedyś uda, a na razie pozostaje w sferze marzeń :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.06.2013 07:11

Obrazek
Właściwie, to ja jestem Jerzy Michał, ale że święty Jerzy smoka tylko roztratował,
a święty Michał całemu komunikowi niebieskiemu przewodzi
i tyle już nad piekielnymi chorągwiami odniósł wiktoryj, przeto jego wolę mieć za patrona.
;)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.06.2013 10:49

rysiek_r74 napisał(a):No i to jest to - raz w górę, raz w dół :oczko_usmiech:

Równowaga w przyrodzie zawsze być musi :)
rysiek_r74 napisał(a):Zanotowane. Może się kiedyś uda, a na razie pozostaje w sferze marzeń :)

Marzenia są po to, by tworzyć plany i potem je realizować. :idea:
A i tak najważniejsze są chęci :)

weldon napisał(a):Właściwie, to ja jestem Jerzy Michał, ale że święty Jerzy smoka tylko roztratował, a święty Michał całemu komunikowi niebieskiemu przewodzi i tyle już nad piekielnymi chorągwiami odniósł wiktoryj, przeto jego wolę mieć za patrona. ;)

No tak... wybór jakby słuszny, choć z tym smokiem to też nie tak "tylko" :wink:

Muszę się zastanowić, może wezmę z naszego bohatera przykład... mnie też Michał na drugie :cool: .

:D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.06.2013 10:55

30 kwietnia, wtorek c.d.

Na resztę dnia mieliśmy pewien plan, ale wyszło nam zupełnie inaczej :) . To jest właśnie fajne, to lubimy w naszych podróżach, że oprócz pogody nie jesteśmy właściwie od niczego zależni i możemy dowolnie zmieniać trasę i miejsca tylko pod wpływem nagłego impulsu :) .

Już gdy wyjeżdżaliśmy z Urbino pogoda zaczęła się nieco poprawiać, przejaśniło się. Skierowaliśmy się ku morzu :wink: , od wybrzeża prawie do samego miasta prowadzi wygodna czteropasmówka (o dziwo bez dziur :cool: ) . Zaraz na początku zatrzymaliśmy się na jednym z przydrożnych parkingów by zaspokoić popołudniowy głód , właśnie wtedy zrobiło się bardzo ładnie, przyjemnie i całkiem ciepło :) .

Humory dopisywały, energia nas rozpierała :wink: , dlatego stwierdziliśmy, że damy jeszcze radę zwiedzić coś po drodze. Fano, nadmorskie niezbyt duże miasto o rzymskim rodowodzie, upatrzyłem sobie jako ewentualny cel, gdybyśmy byli w tych okolicach. Jesteśmy, dlatego postanowiliśmy się w nim na parę chwil zatrzymać i poświęcić mu nieco uwagi.

Krótka rundka wokół centrum pozwoliła nam na bezpłatne zaparkowanie auta tuż nad niewielką rzeczką, właściwie przy samych murach miejskich. Średniowiecznych... bo te antyczne zachowały się tylko gdzieniegdzie, ale za to te późniejsze, wybudowane tak, by miasto trochę powiększyć, są dość imponujące.

Obrazek

Weszliśmy do centrum bez jakiegoś konkretnego celu, o tak chcieliśmy sobie pochodzić. Chcieliśmy też zobaczyć morze, ale okazało się, że Stare Miasto Fano leży od niego w pewnej odległości, której nie chciało się nam pokonywać :wink: .

Za to zobaczyliśmy kolumny starego dziedzińca, pewnie jakiegoś Palazzo, wśród nowoczesnej zabudowy.

Obrazek

Szkołę

Obrazek

I Katedrę, która jak się okazało, była zamknięta :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.06.2013 10:56

Sprzed Katedry podeszliśmy do najważniejszego zabytku miasta. Rzymska brama Arco di Augusto wciąż wygląda całkiem całkiem.... mimo, że w 1463 roku pozbawiono ją górnego piętra. Zostało rozebrane na polecenie władcy Urbino Federica da Montefeltro by pozyskać surowiec do budowy pobliskiego kościoła San Michele :? .

Obrazek

Tego malutkiego z boku, po prawej.

Obrazek

Obrazek

Cesarz, którego imieniem nazwano bramę

Obrazek

Brama bramą, kościół kościołem, nawet cesarz cesarzem :wink:... ale czy widzicie jaka jest POGODA :D . Nic dziwnego, że rozpierała nas energia :cool:

Błękitne niebo nad bramą Porta Maggiore, najważniejszą z tych średniowiecznych, z 1227 roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I te cudowne sosny :roll: :idea: , do tej pory widzieliśmy je tylko jak w tv pokazywano jakieś obrazki z Rzymu czy Watykanu. Co prawda nie pachną jak pinie, ale wygląd mają szlachetny :) .

Obrazek

To miejsce z bramami, co prawda przy głównej, dość ruchliwej ulicy, bardzo się nam spodobało.

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.06.2013 10:57

Kościół San Michele

Obrazek

Tuż obok był jakiś stary budynek w którym mieściły się całkiem nowoczesne biura czy urzędy. Zaglądnęliśmy, bo spodobał się nam ten dziedziniec :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja byłem dodatkowo zachwycony, bo natknąłem się na mapkę Fano :cool:

Obrazek

Znajdujemy się w miejscu gdzie nic nie widać :wink: bo coś się na fotce odbiło :lol: . Tory kolejowe oddzielają Stare Miasto od części nadmorskiej.

Zawsze długo i intensywnie przyglądam się napotkanym mapkom :wink:

Obrazek

Budynek z mapką od zewnątrz... trzeba przyznać, że zdjęcie mu się należało :lol:

Obrazek

c.d.n.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.06.2013 11:47

kulka53 napisał(a):
Brama bramą, kościół kościołem, nawet cesarz cesarzem :wink:... ale czy widzicie jaka jest POGODA :D . Nic dziwnego, że rozpierała nas energia :cool:
I te cudowne sosny :roll: :idea: , do tej pory widzieliśmy je tylko jak w tv pokazywano jakieś obrazki z Rzymu czy Watykanu. Co prawda nie pachną jak pinie, ale wygląd mają szlachetny :) .

Obrazek

To jest właśnie to, co uwielbiam :hearts: ,
ten kolor nieba, te sosny i ich zapach :P ,

JA CHCĘ DO ITALII :cry: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.06.2013 12:02

mysza73 napisał(a):To jest właśnie to, co uwielbiam :hearts: ,
ten kolor nieba, te sosny i ich zapach :P ,

JA CHCĘ DO ITALII :cry: .


Zapraszam
Masz jeszcze SZANSĘ 8) :twisted: :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 63
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone