Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże na Północ podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.12.2017 11:18

kulka53 napisał(a):(170,77 m. n.p.m.)

kulka53 napisał(a):172,54 m n.p.m

kulka53 napisał(a):171,73 m

kulka53 napisał(a):171, 41 m

kulka53 napisał(a):170,86 m n.p.m


... troszkę się "zakręciłem" ... :oczko_usmiech: ...

kulka53 napisał(a):Widoczki są całkiem przyjemne


... zdecydowanie - przy tych pojawiających się promieniach słońca ... 8) ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.12.2017 08:17

kmichal napisał(a):... troszkę się "zakręciłem" ... :oczko_usmiech: ...

No tak... trochę to skomplikowane :wink: , myślę, że na miejscu wszystko okaże się zupełnie proste :)

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):Widoczki są całkiem przyjemne

... zdecydowanie - przy tych pojawiających się promieniach słońca ... 8) ....

To była zasłużona myślę nagroda za ten cały pochmurny, ponury dość i lekko deszczowy dzień :roll:
Kolejny też nie był najgorszy... no ale musieliśmy już wracać :(

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 20.12.2017 09:14

kulka53 napisał(a):no ale musieliśmy już wracać


... no właśnie z tymi powrotami to tak już jest, że nie są one ulubioną pozycją każdego wyjazdu ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.12.2017 08:45

21 sierpnia, niedziela

Nie było łatwo znaleźć wczoraj wieczorem miejsce do spania :roll: , ale to raczej głównie z powodu tego, że było już ciemno…wtedy zawsze jest trudniej, dużo trudniej. Ostatecznie wylądowaliśmy dość daleko od naszego pierwszego na dziś celu, pierwszego i ostatniego :( , bo później trzeba już będzie tylko jechać, nasza duńska przygoda definitywnie dobiega końca.

A miejscem tym był spory, wygrodzony plac parkingowy przy plaży Flovt Strand :cool: .

Obrazek

Wieczorem w poszukiwaniu miejsca zajechaliśmy też do miejscowości Årøsund skąd odpływają promy na malutką wysepkę Årø… ale to może innym razem :cool: . Ten parking z jednej strony był fajny, bo pusty (i oczywiście z budynkiem węzła sanitarnego), ale z drugiej strony chyba był tam zakaz spędzania nocy :? , no i widać go było jak na dłoni z osiedla domków letniskowych. Postanowiliśmy jednak zaryzykować o tak późnej porze a rankiem zebrać się jak najszybciej…zresztą i tak czas trochę nas poganiał.

O, tak blisko domków byliśmy :roll: .

Obrazek

Obrazek

Wstaliśmy sporo przed wschodem słońca :) , jeszcze księżyc przyświecał…

Obrazek

Warto było i o tej porze wstać i w ogóle tutaj przyjechać. Bardzo mi się podobała ta okolica a i sama plaża była niebrzydka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.12.2017 08:46

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdy słońce wreszcie się pojawiło, byliśmy już gotowi do startu :idea: :D

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 28.12.2017 09:17

kulka53 napisał(a):miejscowości Årøsund


... po drugiej stronie cieśniny my w tym roku mieliśmy kwaterę ... :wink: ...

kulka53 napisał(a): a i sama plaża była niebrzydka


... a na plaży wszystkie drewniane paliki już zajęte, a i tych w wodzie niewiele pozostało wolnych ... 8) ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.12.2017 08:12

kmichal napisał(a):... po drugiej stronie cieśniny my w tym roku mieliśmy kwaterę ... :wink: ...

O widzisz, nie dotarło do mnie że faktycznie tak było :lol:
kmichal napisał(a):... a na plaży wszystkie drewniane paliki już zajęte, a i tych w wodzie niewiele pozostało wolnych ... 8) ...

E, nie szkodzi... nie mieliśmy zamiaru korzystać :wink: :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.12.2017 10:34

21 sierpnia, niedziela c.d.

Ostatnim punktem tej duńskiej podróży było miasto Haderslev :) . Mimo, że nie leży nad morzem, zachęcająco prezentowało się na internetowych zdjęciach które oglądałem przed wyjazdem i dlatego stało się jednym z miejsc zapisanych na liście do odwiedzenia. Uznałem że damy radę odbyć krótki poranny spacer po Haderslev i jeszcze tego samego dnia pokonać około 800 km dzielące nas od domu…

Haderslev jest jednym z najstarszych miast Danii, założyli je Wikingowie prawdopodobnie jeszcze w XI wieku. Największym zabytkiem miasta jest XIII wieczna katedra, istniał tu również średniowieczny, jeszcze wcześniej zbudowany zamek, a także drugi, który jednak po pożarze w XVII wieku uległ zupełnemu zniszczeniu. Miasto było jednym z pierwszych centrów duńskiej reformacji. Od połowy XIX wieku wraz z całym regionem południowej Jutlandii Haderslev przeszedł w ręce Prus i stał się częścią imperium niemieckiego. Od 1920 roku ponownie należy do Danii. Obecnie mieszka w Haderslev około 20 tys. ludzi.

Jadąc do centrum zauważamy jeden z charakterystycznych punktów miasta, wieżę ciśnień.

Obrazek

Niedzielnym świtem w mieście nie ma praktycznie nikogo :cool: . Zatrzymuję się w samiuteńkim centrum, na sporym placu Gravene.

Kilka fotek z deptakowych uliczek miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.12.2017 10:34

Dochodzimy do katedry.

Obrazek

Obrazek

Gotycka budowla jest niestety zamknięta :roll: , niby nic dziwnego o tej porze, ale dziś jednak niedziela…

Obrazek

Mimo, że chwilkę kręciliśmy się po okolicy i później jeszcze raz sprawdziliśmy katedralne drzwi to nadal nikt ich nie otworzył i nie weszliśmy do środka :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No trudno, może innym razem wstąpimy po drodze :) .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.12.2017 10:35

Spaceru opustoszałymi ulicami zatem ciąg dalszy.

Obrazek

Obrazek

Podobno najstarsze kamienice w mieście pochodzą z roku 1400 8O , może to te?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten placyk najbardziej się nam podobał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedyni mieszkańcy miasta jakich udało się nam zaobserwować :wink: .

Obrazek

Ponownie przechodząc obok katedry idziemy jeszcze nad stawek :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.12.2017 10:36

Tutaj też pusto :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy do auta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prawdę mówiąc nie byłem pewien czy można na tym placu parkować :roll: , duńskie napisy wciąż niewiele mi mówiły :oops: , dlatego trochę przestraszyliśmy się gdy wsiadając do auta zobaczyliśmy zbliżający się policyjny radiowóz 8O . Na szczęście panowie po prostu tylko tamtędy przejeżdżali :cool: .

Haderslev to całkiem ładne miasteczko, choć prawdę mówiąc spodziewałem się jeszcze lepszych wrażeń. Centrum jest ok, ale już poza nim zabudowa jest chaotyczna i niespójna, to nie przypadło mi do gustu. No i pogoda… po porannych przejaśnieniach akurat na czas spaceru niebo było praktycznie całkiem zachmurzone :roll: .

Do granicy pozostało nam przejechać około 60 km. Zatrzymałem się na jednej ze stacji benzynowych by wydać ostatnie korony jakie nam pozostały. Nie było tego wiele, poza tym sądziliśmy że i tak jeszcze tu wrócimy więc będzie okazja je wydać :cool: , ale wydaliśmy na kilkanaście litrów już nie aż tak taniego paliwa.

Ostatnie fotki z Danii, oczywiście przy pięknej pogodzie :cool: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już Niemcy :roll: .

Obrazek

Ruch na niemieckich drogach i autostradach był spory, nawet bardzo spory i obawialiśmy się czy nie utkniemy w jakimś korku, w końcu była to wakacyjna niedziela, dzień powrotów np. znad morza… na szczęście obyło się bez większych spowolnień, a za Berlinem zrobiło się zupełnie pusto. Pusto było także po polskiej stronie, bo nie mając doświadczeń w podróżach w tym kierunku wybraliśmy drogę najkrótszą :? , czyli przez makabryczną A18 która w tę stronę pozostała na etapie poniemieckich płyt. To był prawdziwy horror ta jazda tamtędy, co prawda mijali nas od czasu do czasu kierowcy służbówek :wink: , jednak ja nie jechałem szybciej niż 70. Późnym popołudniem wróciliśmy do domu niesamowicie zadowoleni z tego zaskakująco udanego wyjazdu do kraju, po którym nie spodziewaliśmy się aż tak wspaniałych wrażeń :idea: .

I to już koniec…

Dziękujemy za uwagę :)

:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.12.2017 10:47

kulka53 napisał(a):Ostatnim punktem tej duńskiej podróży było miasto Haderslev


... a to miła niespodzianka ... :D ... miasto naszych duńskich przyjaciół, które zwiedzaliśmy w trakcie pierwszej duńskiej podróży ... 8) ...

kulka53 napisał(a):Gotycka budowla jest niestety zamknięta


... nam też niestety się nie udało - byliśmy za późno ... :roll: ...

kulka53 napisał(a):Podobno najstarsze kamienice w mieście pochodzą z roku 1400 , może to te?


... zgadza się w samym centrum można znaleźć sporo ciekawych kamienic ... :hut: ...

kulka53 napisał(a):idziemy jeszcze nad stawek


... a po tym stawku pływaliśmy rowerkiem wodnym ... :mrgreen: ...

kulka53 napisał(a):I to już koniec…


... bardzo dziękuję za tą duńską relację ... 8) ... życzę Wam szybkiego tam powrotu, a sobie kolejnej Waszej ciekawej relacji z tego małego, ale pięknego kraju ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.12.2017 13:09

kmichal napisał(a):... a to miła niespodzianka ... :D ... miasto naszych duńskich przyjaciół, które zwiedzaliśmy w trakcie pierwszej duńskiej podróży ... 8) ...

Tak, wiem... mi po prostu spodobało się na tyle podczas opracowywania planu, że je w nim umieściłem, a że leży już blisko granicy, uznałem że możemy tam jeszcze na chwilę zajrzeć :)
kmichal napisał(a):... nam też niestety się nie udało - byliśmy za późno ... :roll: ...

My za wcześnie, może następnym razem będziemy o właściwej porze :lol:
kmichal napisał(a):... a po tym stawku pływaliśmy rowerkiem wodnym ... :mrgreen: ...

Pamiętam :)
kmichal napisał(a):... bardzo dziękuję za tą duńską relację ... 8) ... życzę Wam szybkiego tam powrotu, a sobie kolejnej Waszej ciekawej relacji z tego małego, ale pięknego kraju ... :oczko_usmiech: ...

A ja dziękuję za obecność w tym wątku i mobilizację do ukończenia tej relacji... :)
Jeśli tylko pogoda i możliwości pozwolą, na pewno będziemy chcieli jeszcze do Danii wrócić :idea: , ale też inne północne okolice bardzo nas ciągną...

Pozdrawiam :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 31.12.2017 13:18

kulka53 napisał(a):na pewno będziemy chcieli jeszcze do Danii wrócić


... i tego Wam życzę ... 8) ...

kulka53 napisał(a):ale też inne północne okolice bardzo nas ciągną...


... a które :?: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.12.2017 13:29

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):ale też inne północne okolice bardzo nas ciągną...

... a które :?: ...

Oj, każde :idea: .
Na pewno chciałbym jeszcze raz pojechać na Łotwę i do Estonii, to właśnie ten kierunek został odwołany w tym roku na kilka godzin przed już całkowicie przygotowanym startem :roll:
Poza tym oczywiście Szwecja, może z Gotlandią. Także Alandy i południowa Finlandia.
O Norwegii póki co nie myślę, ten kraj wydaje mi się mało przyjazny, z kilku powodów. Ale tak naprawdę największym problemem pozostaje obawa o pogodę :roll: , a także odległość. Latem zupełnie nie mam szans na wyjazd dłuższy niż 2 tygodnie a i taki okres jest raczej mało prawdopodobny. Tydzień, 10 dni, to optymalny czas, na tyle to nawet w ogóle nie ma się co zabierać na Lofoty czy coś w tym stylu. Także albo za parę lat coś się zmieni, albo tam jednak nie dotrzemy.
Ale te pomysły powyżej (nadbałtyckie, południowa Szwecja, Finlandia+Alandy, Dania) i tak na parę lat wystarczą :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże na Północ podróże :-) - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone