Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Małe i duże na Północ podróże :-)

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kmichal
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 7397
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 31.12.2017 13:44

kulka53 napisał(a):Ale te pomysły powyżej (nadbałtyckie, południowa Szwecja, Finlandia+Alandy, Dania) i tak na parę lat wystarczą


... piękne plany - mam nadzieję, że w nowym roku uda się Wam coś z tej listy zrealizować ... :D ...
Pozdrawiam.
kulka53
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 11792
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.01.2018 12:53

Relacja zakończona, czas na parę słów podsumowania :) .

Podczas tego trwającego 9 i pół dnia wyjazdu przejechaliśmy około 4000 km, z czego około 2500 km po kraju docelowym, czyli Danii.

Całkowity koszt wyjazdu to około 1100 zł (w tym równe 1000 koron duńskich i 60 euro), wydane na paliwo (około 1000 zł) i drobne pamiątki oraz bilety wstępu (około 100 zł).

Pokonana (mniej więcej) trasa:

Tam:

d1map.jpg


I z powrotem:

d2map.jpg


To, że byliśmy i jesteśmy nadal zachwyceni Danią, jej krajobrazami i warunkami jakie stwarza dla turystów para-kamperowych :wink: , jest bezdyskusyjne, nieraz o tym wspominałem opisując poszczególne miejsca, które udało się nam zobaczyć. Co prawda na parkingach przy plażach, jak i na samych plażach nocować nie wolno, są wyraźne zakazy, jednak i tak nie ma najmniejszego problemu by znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce gdzie indziej. Powszechne są darmowe, pełne węzły sanitarne nie tylko przy najważniejszych plażach w najchętniej odwiedzanych regionach, ale też w mało znanych miejscach. Poplażować w Danii też na pewno się da, chociaż akurat nam się nie udało :) , ale byliśmy już na sam koniec sezonu letniego, który trwa tam do 15 sierpnia :roll: , zresztą mieliśmy inne priorytety – chcieliśmy jak najwięcej zobaczyć.

Oceniam, że chcąc w miarę dokładnie objechać Danię odwiedzając też kilka najważniejszych większych miast trzeba na to przeznaczyć co najmniej miesiąc. Ale biorąc pod uwagę niezbyt pewną pogodę oraz niezbyt odległe położenie od Polski, spokojnie można ten miesiąc podzielić na kilka krótszych okresów :) .

Większe miasta w Danii jak dla nas nie wydają się zbyt ciekawym celem turystycznym, chociaż oceniam to po wizycie w jedynie jednym z nich – Viborgu. Natomiast zupełnie inaczej prezentują się malutkie, stare, nadmorskie miasteczka, malownicze, ukwiecone, choć pozbawione klimatycznych nadmorskich promenad.

Genialne jest całe zachodnie wybrzeże Danii, wybrzeże Morza Północnego. Przewspaniałe przestrzenne krajobrazy, szerokie i ciągnące się bez końca plaże, wydmy, latarnie morskie, klify… wyspa Rømø, okolice Blåvand, Thorsminde, Klitmøller (Park Narodowy Thy), Bulbjerg, Rubjerg Knude, Skagen(Grenen) – to niewątpliwe największe hity tego wyjazdu. Wewnątrz i po drugiej stronie Jutlandii nie jest już może tak spektakularnie, ale też nam się podobało a nawet bardzo, np. wyspa Mors, okolice Fredrikshavn czy półwysep Djursland.

Podróżując po Danii czuliśmy się swobodnie i komfortowo, czyli dokładnie tak jak chcielibyśmy się czuć… bez ograniczeń zakazami, nakazami, niedostępnymi strefami, płatnymi drogami czy parkingami. Na pewno będziemy chcieli jeszcze tam wrócić :idea: .

Zatem, do zobaczenia w następnej relacji w tym wątku, może jeszcze w tym roku :)

:papa:
kmichal
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 7397
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 07.01.2018 13:02

kulka53 napisał(a):Zatem, do zobaczenia w następnej relacji w tym wątku, może jeszcze w tym roku


... no i tego się trzymajmy ... :mrgreen: ... jeszcze raz wielkie dzięki ... :hut: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???Małe i duże na Północ podróże :-) - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018