Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna - jaką wybrać??

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.08.2014 16:31

SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.08.2014 09:53

Lodóweczka powinna być OK. Niech nie zmyli cię jednak słowo "agregat". Jak i w innych tego typu chłodziarkach, tak i w tej jest ogniwo Peltiera. Jednym z moich priorytetów przy wyborze była możliwość włożenia butelek 2 l. Te na zdjęciu wyglądają na 1,5, ale to jej oczywiście nie wyklucza. Funkcja grzania też kiedyś może się przydać, tylko trzeba uważać, żeby jej czasem nie uruchomić przez przypadek :) Cena dobra.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 19.08.2014 14:27



Ta lodówka wygląda identycznie jak reklamowana na poprzedniej stronie przez dystrybutora lodówka Sapphire.
Mają identyczny panel sterujący, takie same przetłoczenia plastików.
Ja kupiłem Sapphire i używałem jej prawie trzy tygodnie na kempingu w Cro. Byłą non stop podłączona do 220V. Jakoś przeżyła. Pracowałą w trudnych warynkach i coś tam chłodziłą, ale rewalacji nie było. I chyba lepiej być nie mogło, bo temteratura w ciągu dnia w namiocie dochodziła do 35 - 40 C. Oczywiście mimo pudełka z polskimi napisami jest to produkcja chińska.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 19.08.2014 20:51

z_byszek napisał(a):
Vjetar napisał(a):Ja kupiłem Sapphire i używałem jej prawie trzy tygodnie na kempingu w Cro. Byłą non stop podłączona do 220V. Jakoś przeżyła. Pracowałą w trudnych warynkach i coś tam chłodziłą, ale rewalacji nie było. I chyba lepiej być nie mogło, bo temteratura w ciągu dnia w namiocie dochodziła do 35 - 40 C. Oczywiście mimo pudełka z polskimi napisami jest to produkcja chińska.
To nie są "prawdziwe" lodowki więc to naturalne zjawisko i nie powinno Cię dziwić. Moja dzisiaj wróciła z Cro i znajomi są zachwyceni jej działaniem. Ich znajomi mieli taką z wentylatorkiem i mięso poszło do kubła.
Monti
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monti » 19.08.2014 20:56

Vjetar napisał(a):Ktoś ma taką?
...........allegro.pl/turbo-mocny-agregat-lodowka-turystyczna-........l#

coś takiego kupiłem. Jedzenie i napoje do Chorwacji przeżyły (24h) Po wyjęciu nawet zimne.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 20.08.2014 19:04

Miril napisał(a):
z_byszek napisał(a):
Vjetar napisał(a):Ja kupiłem Sapphire i używałem jej prawie trzy tygodnie na kempingu w Cro. Byłą non stop podłączona do 220V. Jakoś przeżyła. Pracowałą w trudnych warynkach i coś tam chłodziłą, ale rewalacji nie było. I chyba lepiej być nie mogło, bo temteratura w ciągu dnia w namiocie dochodziła do 35 - 40 C. Oczywiście mimo pudełka z polskimi napisami jest to produkcja chińska.
To nie są "prawdziwe" lodowki więc to naturalne zjawisko i nie powinno Cię dziwić. Moja dzisiaj wróciła z Cro i znajomi są zachwyceni jej działaniem. Ich znajomi mieli taką z wentylatorkiem i mięso poszło do kubła.

Ja sobie zdawałem sprawę co kupuję i jak to może działać. Chodzi mi raczej o to, iż tego rodzaju sprzęt "lodówkopodobny" niezależnie jakiej produkcji i z jakim logo będzie działał prawie tak samo czyli ochłodzi produkty o kilkanaście stopni w stosunku do temperatury otoczenia i nic więcej.
Bubek74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 09.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubek74 » 21.08.2014 09:38


Mam podobną lodówkę tylko 32l i powiem tak, że na 230V jako tako daje rade ale w samochodzie w drodze do CRO zupełnie się nie sprawdziła. W tym roku nie podłączałem jej w samochodzie pod gniazdo 12V tylko wrzuciłem 8 wkładów lodówkowych i zakleiłem taśmą wloty powietrza i to było superowe. Po 16 godzinach podróży nic w lodówce nie rozmarzło, wszystko było strasznie zimne. Od teraz już nie będę korzystał z zasilania tej lodówki tylko same wkłady zamarzniete. Wg mnie szkoda było kasy na ta lodówkę z tym ogniwem Poltiera trzeba było kupić zwykłą bez tego badziewia. Ale to moje prywatne doświadczenie...
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 21.08.2014 09:47

porządne wkłady i wówczas jest ok
zasilanie nic nie pomoże bez wkładów także taka lodówka taka czy taka jest do bani jedynie pojemność
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 21.08.2014 10:08

Bubek74 napisał(a):

Mam podobną lodówkę tylko 32l i powiem tak, że na 230V jako tako daje rade ale w samochodzie w drodze do CRO zupełnie się nie sprawdziła. W tym roku nie podłączałem jej w samochodzie pod gniazdo 12V tylko wrzuciłem 8 wkładów lodówkowych i zakleiłem taśmą wloty powietrza i to było superowe. Po 16 godzinach podróży nic w lodówce nie rozmarzło, wszystko było strasznie zimne. Od teraz już nie będę korzystał z zasilania tej lodówki tylko same wkłady zamarzniete. Wg mnie szkoda było kasy na ta lodówkę z tym ogniwem Poltiera trzeba było kupić zwykłą bez tego badziewia. Ale to moje prywatne doświadczenie...


Moim zdaniem wkłady zbędne zajmują tylko miejsce :) już lepiej jakiś zamarznięty napój
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 21.08.2014 12:06

leszekpawlikowski napisał(a):porządne wkłady i wówczas jest ok
zasilanie nic nie pomoże bez wkładów także taka lodówka taka czy taka jest do bani jedynie pojemność


A co jeśli dojedziesz na miejsce i wkłady się rozmrożą, a miałbyś np. ochotę na chłodne piwko przy braku dostępu do normalnej lodówki? Właśnie wtedy sprawdzi się ogniwo Peltiera.

Przy zakupie takiej chłodziarki trzeba znać jej możliwości i swoje potrzeby.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.09.2014 22:09

Kemot URZ 3110 super sprawdziła się po raz kolejny, i to również na kampach;
zamiast wkładów, zapakowaliśmy do niej 2x 1,5L zamrożonej mineralnej, dodatkowo z prądu chłodzenie prawie non stop, i lód stopniał całkowicie na 3 dzień; potem lodówka podpięta m.in. 5 dni non stop, nie było z nią żadnych problemów, zadowalające chłodzenie wody oraz żywności
antek23
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek23 » 07.10.2014 17:15

Temat już trochę wygasł, ale, ostatnio uzytkowałem lodówkę LONGBOARD 32 litry poj. kupiłem w feuvert za ok.400 zł. Wiem dużo, ale lodówka spisała się naprawdę dobrze w 40 stopniowym upale. mimo ceny uważam, że warto.
art66x
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) art66x » 16.10.2014 22:12

Coż temat rzeka co do lodówek w CRO -moje doświadczenia początki to lodówki z ogniwami Peltiera później poszedłem dalej sprężarkowe 220V np
http://allegro.pl/lodowka-turystyczna-s ... 70312.html
a zakończyło się na
http://www.ebay.de/itm/WAECO-CoolFreeze ... 1e8695e83e
Już teraz wiem że mam lodówkę ale to moje doświadczenia!!!! :D
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 18.10.2014 00:12

art66x napisał(a):Coż temat rzeka co do lodówek w CRO -moje doświadczenia początki to lodówki z ogniwami Peltiera później poszedłem dalej sprężarkowe 220V np
http://allegro.pl/lodowka-turystyczna-s ... 70312.html
a zakończyło się na
http://www.ebay.de/itm/WAECO-CoolFreeze ... 1e8695e83e
Już teraz wiem że mam lodówkę ale to moje doświadczenia!!!! :D

3x droższa ale czy lepsza też trzykrotnie??? :mrgreen:
art66x
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) art66x » 18.10.2014 18:32

Po siedmiu sezonach w Cro chyba warto :D w każdym razie nie denerwuje się że przy 33 stopniach mam ciepłe piwko :lol: . Reasumując wydatek nie mały ale trzeba chyba do tego dojrzeć :P .Chyba sam caravaning też nie należy do najtańszych form wypoczynku :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Lodówka turystyczna - jaką wybrać?? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone