Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krk 2018 - Pierwszy taki lodzik w ...życiu.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.08.2018 18:17

shaman72 napisał(a):
Marko66 napisał(a):A gdzie jest zlokalizowana plaża Foxy Bay 8O, - bardzo fajna, zastanawiam się czy można do niej dopłynąć kajakiem zakładając wodowanie pływadła w jakiejś rozsądnej odległości :)
Szczerze powiedziawszy nie za bardzo na to zwróciłem uwagę gdzie leży.Na pewno tak z godzinkę drogi przepłynęliśmy. Szperałem w necie ale nic sensownego nie znalazłem jeśli chodzi o położenie.
Moim skromnym zdaniem Foxy bay jest deczko za Golden beach, do której my dopłyneliśmy z kempingu Skrila kajakiem :) czyli tu Fox Bay
51521, Punat, Chorwacja

https://goo.gl/maps/2xDG2utWZYz
Golden jednak wymiata, najpiękniejsza plaża Krku :hearts:

A Stara Baska to moje rewiry sprzed 2 lat. Jest tam w czym wybierać, szczególnie mając pływadło ale bez niego też :)
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 18.08.2018 21:00

gusia-s napisał(a):
shaman72 napisał(a):
Marko66 napisał(a):A gdzie jest zlokalizowana plaża Foxy Bay 8O, - bardzo fajna, zastanawiam się czy można do niej dopłynąć kajakiem zakładając wodowanie pływadła w jakiejś rozsądnej odległości :)
Szczerze powiedziawszy nie za bardzo na to zwróciłem uwagę gdzie leży.Na pewno tak z godzinkę drogi przepłynęliśmy. Szperałem w necie ale nic sensownego nie znalazłem jeśli chodzi o położenie.
Moim skromnym zdaniem Foxy bay jest deczko za Golden beach, do której my dopłyneliśmy z kempingu Skrila kajakiem :) czyli tu Fox Bay
51521, Punat, Chorwacja

https://goo.gl/maps/2xDG2utWZYz
Golden jednak wymiata, najpiękniejsza plaża Krku :hearts:

A Stara Baska to moje rewiry sprzed 2 lat. Jest tam w czym wybierać, szczególnie mając pływadło ale bez niego też :)

Niestety nie miałem możliwości zobaczenia Golden Beach tak, jak Ty Gusiu... :cry:
Widziałaś na żywo Foxy Bay ??
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.08.2018 21:18

Nie widziałm bo dopłynelismy tylko to Golden, Foxy w zasadzie byla kilka machnieć wiosłem dalej ale już i tak byliśmy daleko od kempingu jak na kajak dmuchany. Trochę długo zabawiliśmy na Golden i obawialiśmy się popołudniowego mistrala, który mogłby nas znosić więc korzystając z dobrego stanu morza wróciliśmy na kemping, co zajęło dobrze ponad godzinę ciągłego wiosłowania.
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 18.08.2018 21:52

gusia-s napisał(a):Nie widziałm bo dopłynelismy tylko to Golden, Foxy w zasadzie byla kilka machnieć wiosłem dalej ale już i tak byliśmy daleko od kempingu jak na kajak dmuchany. Trochę długo zabawiliśmy na Golden i obawialiśmy się popołudniowego mistrala, który mogłby nas znosić więc korzystając z dobrego stanu morza wróciliśmy na kemping, co zajęło dobrze ponad godzinę ciągłego wiosłowania.


Foxy jest piękna.Mimo iż nie widziałem na żywo Golden Beach, to Foxy dużo nie ustępuje, no i jest trochę więcej miejsca :wink: :lol:
Kawał drogi przepłynęliście ;)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.08.2018 10:59

Witam się również ja tutaj u Ciebie. Zawsze wyspa Krk bardzo mnie interesowała jako miejsce na urlop w Cro, ale po 6-ciu razach jeszcze tam nie trafiłam, a zawsze brałam ją pod uwagę. Może za rok się uda...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.08.2018 12:01

Pääkäyttäjä napisał(a):Ojaaaa, wreszcie zagospodarowali ten taras... W zeszłym roku było tu płaskie nic.

Czasami mam wrażenie, że istnieją dwa wymiary.
Nasze wrażenia z tych samych miejsc są totalnie różne :)
Taras restauracji Nada jest zawsze zagospodarowany, jeżeli mamy na myśli stoliki czy krzesełka.
Byłem w 2012r, czytam relacje innych podróżujących i z tego bardzo słynnego miejsca fotki zawsze przedstawiają gotowość do przyjęcia gości na jedzonko lub degustację win.
W tym roku mieszkając we Vrbniku byłem tam kilkukrotnie. Ciężko było tam w ogóle wieczorem usiąść, tyle było turystów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2018 12:46

kaeres napisał(a):Czasami mam wrażenie, że istnieją dwa wymiary.
Nasze wrażenia z tych samych miejsc są totalnie różne :)
Taras restauracji Nada jest zawsze zagospodarowany, jeżeli mamy na myśli stoliki czy krzesełka.
Byłem w 2012r, czytam relacje innych podróżujących i z tego bardzo słynnego miejsca fotki zawsze przedstawiają gotowość do przyjęcia gości na jedzonko lub degustację win.
W tym roku mieszkając we Vrbniku byłem tam kilkukrotnie. Ciężko było tam w ogóle wieczorem usiąść, tyle było turystów.


W zeszłym roku taras stał pusty, była to niedziela przed południem, więc może... choć nie sądzę, żeby się komuś chciało targać co rano stoliki tam i nazad. Muszę poszukać foty, bo sam słyszałem o tym miejscu i mocno się rozczarowaliśmy...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.08.2018 12:46

shaman72 napisał(a):
gusia-s napisał(a):Nie widziałm bo dopłynelismy tylko to Golden, Foxy w zasadzie byla kilka machnieć wiosłem dalej ale już i tak byliśmy daleko od kempingu jak na kajak dmuchany. Trochę długo zabawiliśmy na Golden i obawialiśmy się popołudniowego mistrala, który mogłby nas znosić więc korzystając z dobrego stanu morza wróciliśmy na kemping, co zajęło dobrze ponad godzinę ciągłego wiosłowania.

Foxy jest piękna.Mimo iż nie widziałem na żywo Golden Beach, to Foxy dużo nie ustępuje, no i jest trochę więcej miejsca :wink: :lol:
Kawał drogi przepłynęliście ;)
Czy więcej miejsca na Foxy to bym się sprzeczała ;)
Golden prezentowała się nam tak :hearts:
DSCN6095.JPG
DSCN6100.JPG
DSCN6106.JPG


I jeszcze 2 panoramki :)
DSC_1661.JPG
DSC_1667.JPG


Patrząc od strony kempingu Skrila to przed Golden jest jeszcze jedna zatoczka bardzo przypominająca Foxy, nazywa się Uvala Drenova.
DSCN6078.JPG

DSC_1655.JPG


Wiedziałam o tej Foxy no ale jak już wspomniałam ... nie starczyło czasu. Łącznie zrobiliśmy wtedy ok. 7 km wiosłami. W tamtą stronę płynęliśmy na raty zatrzymując się na kilku plażyczkach i wpływając do groty, spowrotem na jeden strzał ciągłego wiosłowania godzinę. Jadran sam w sobie był w miarę spokojny ale pływało tyle łodzi motorowych, które tworzyły nam niezłe fale, że trochę się trzeba było natrudzić.

Następnym razem postaram się dotrzeć do Foxy ;)
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 20.08.2018 15:19

My niestety nie mieliśmy tak pięknego i bezchmurnego nieba...
Wydaje mi się po prostu ,że Foxy jest szersza:
Obrazek
No i ma więcej krzaczorów a mniej gołych skałek niestety :(
Obrazek
Ale i tak nam się bardzo podobała ;) Może kiedyś uda się zobaczyć Golden.. zobaczymy ;)
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 23.08.2018 10:29

Stara Baśka bardzo nas zachwyciła.Spokojnie można stwierdzić,że jest najpiękniejszą lokacją na wyspie Krk.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Oczywiście tutaj również musieliśmy zajrzeć... kupić i spróbować ;)
ObrazekObrazek
I powrót do widoków...
Obrazek
Obrazek

CDN...
Ostatnio edytowano 23.08.2018 14:11 przez shaman72, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.08.2018 13:34

shaman72 napisał(a):Baśka bardzo nas zachwyciła.Spokojnie można stwierdzić,że jest najpiękniejszą lokacją na wyspie Krk...
Ale Baska czy Stara Baska, którą wrzuciłeś w fotkach? W sumie obie mają niezłe lokalizacje ale Stara jest fajniejsza. Cisza, spokój, piękna okolica i dużo plaż w pobliżu.
Gdzie te winiacze? bo jakoś nie trafiliśmy.
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 23.08.2018 14:14

Stara, stara oczywiście , już poprawione ;) Baśka nie ma startu do Starej ;) Jeśli chodzi o winko, to stały dwa stragany, był jakis dzień własnych wyrobów i dodatkowo stały dwa, może trzy stoiska z winkami, także nie przepuściliśmy takiej okazji :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.08.2018 14:31

@shaman72 byliście na tych plażach za Starą Baśką ?
One się nazywają Zala i Strand.
My byliśmy na Strand i jest przepiękna, a do tego można jeszcze spacerkiem dojść do FKK i innych 4 osobowych zatoczek.
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 23.08.2018 16:40

kaeres napisał(a):@shaman72 byliście na tych plażach za Starą Baśką ?
One się nazywają Zala i Strand.
My byliśmy na Strand i jest przepiękna, a do tego można jeszcze spacerkiem dojść do FKK i innych 4 osobowych zatoczek.


Chwilę byliśmy na tej głównej a potem skryliśmy się w zatoczce... :mrgreen: :smo:
dzixon
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixon » 11.06.2019 18:16

Fajna relacja :) W Baśce jest jakaś staróweczka w której można usiaść wieczorkiem, zjeść coś, napić się?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Krk 2018 - Pierwszy taki lodzik w ...życiu. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone