Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2018 21:06

Dzisiaj Słoweniec wziął paszporty i tylko spojrzal na jeden i w drogę.
Bez skanowania.
Za to Chorwat popatrzyl na wszystkie cztery...
Byc moze dlatego że byliśmy sami na granicy w Macelj
Fela
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 20.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 14.08.2018 21:12

napisał(a) Garo&Justa » 14.08.2018 20:06

Dzisiaj Słoweniec wziął paszporty i tylko spojrzal na jeden i w drogę.
Bez skanowania.
Za to Chorwat popatrzyl na wszystkie cztery...
Byc moze dlatego że byliśmy sami na granicy w Macelj


A o której byłeś na granicy? :)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.08.2018 22:17

Garo&Justa napisał(a):Dzisiaj Słoweniec wziął paszporty i tylko spojrzal na jeden i w drogę.
Bez skanowania.
Za to Chorwat popatrzyl na wszystkie cztery...
Byc moze dlatego że byliśmy sami na granicy w Macelj


Ja bylem dzisiaj w Macelij ok 9 rano. Słoweniec sprawdzil tylko czy ilosc dowodów odpowiada ilosli osob a Chorwat sprawdzil tylko datę ważności dokumentow dzieci. Granica prawie pusta byla.
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 15.08.2018 05:52

Jestem na Krk
Zrezygnowałam z Metliki
Wszystkie znaki wskazywały ze dziś nie ma tłoku na drogach
W Macelj byłam o 10.15
Na granicy SLO byłam sama. Na CRO było po 5 aut w 2 rzędach
Słoweńcy machali aby przejeżdżać
Chorwaci musieli byc dokładniejsi bo szło wolno ale Czechów przepuścili i mnie również po pokazaniu wachlarzyka z dowodów
Od Trakoscianu przez kilka km jechałam sama. Na Lucko cztery bramki, na każdej po 3 auta
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 16.08.2018 08:37

Pytanie do tych co ostatnio jechali przez Czechy z Gorzyczek na Brno. Jak aktualnie wygląda trasa?? Bardzo dużo zwężek??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2018 10:15

tranquilo napisał(a):Pytanie do tych co ostatnio jechali przez Czechy z Gorzyczek na Brno. Jak aktualnie wygląda trasa?? Bardzo dużo zwężek??


Dwie zwężki w stałych miejscach (między miejscowościami Velky Ujezd a Lipnik n/B), w tamtą stronę jedzie się względnie OK, nazad już nie zawsze. Za Ołomuńcem w stronę Prostejova - zwężka do lewego pasa. Tradycyjnie, przed samym Vyskovem kolejna zwężka. Byle nie jechać tędy w poniedziałek i piątek i będzie OK.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 16.08.2018 11:06

Pääkäyttäjä napisał(a):
tranquilo napisał(a):Pytanie do tych co ostatnio jechali przez Czechy z Gorzyczek na Brno. Jak aktualnie wygląda trasa?? Bardzo dużo zwężek??


Dwie zwężki w stałych miejscach (między miejscowościami Velky Ujezd a Lipnik n/B), w tamtą stronę jedzie się względnie OK, nazad już nie zawsze. Za Ołomuńcem w stronę Prostejova - zwężka do lewego pasa. Tradycyjnie, przed samym Vyskovem kolejna zwężka. Byle nie jechać tędy w poniedziałek i piątek i będzie OK.


Jadę tam w następny wtorek, granicę z Czechami przekroczę prawdopodobnie około 17:30-18:00

Najbardziej mnie interesuje droga tam, ponieważ będę tam przed wieczorem.

Wracając w Czechach będziemy gdzieś w środku nocy z soboty na niedzielę więc zakładam że wtedy żadne zwężki nie będą straszne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2018 11:40

O tej porze powinno być zdecydowanie luźniej. Jadąc "tam" nie stałem nigdzie. Jadąc nazad, jeszcze w Austrii dostałem "warning", że w Mikulowie się stoi (ronda + wahadło) a potem dopiero przed zwężką w Lipniku n/B (na tablicy świetlnej była informacja o zatwardzeniu i potencjalnym czasie oczekiwania w korku, którą zignorowałem...). W nocy jedzie się OK i tak samo, jak w dzień, będzie dobrze o ile nikt nie przywali w te słupki albo nie wjedzie jeden w drugiego :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 16.08.2018 12:34

Pääkäyttäjä napisał(a):O tej porze powinno być zdecydowanie luźniej. Jadąc "tam" nie stałem nigdzie. Jadąc nazad, jeszcze w Austrii dostałem "warning", że w Mikulowie się stoi (ronda + wahadło) a potem dopiero przed zwężką w Lipniku n/B (na tablicy świetlnej była informacja o zatwardzeniu i potencjalnym czasie oczekiwania w korku, którą zignorowałem...). W nocy jedzie się OK i tak samo, jak w dzień, będzie dobrze o ile nikt nie przywali w te słupki albo nie wjedzie jeden w drugiego :)


Ja z Brna jadę do Bratysławy, więc omijam Mikulov i Austrię. Najbardziej chodziło mi o ten fragment od granicy PL/CZ do Brna, a reszta to już jakoś poleci.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2018 13:17

Startuje w przyszły czwartek .Kierunek Makarska. Opiszę trasę po dojeździe.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 16.08.2018 14:04

manewr napisał(a):Startuje w przyszły czwartek .Kierunek Makarska. Opiszę trasę po dojeździe.

Jedziesz tą samą trasą co ja?
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 16.08.2018 19:29

Ja również startuję w przyszły czwartek z Gliwic (7:00/8:00) -> Brno -> Graz -> M-L-P -> Zaostrog. Z tego co zaobserwowałem na traffic-u GM i kamerkach, to to że dużo ludzi już wraca. Więc nie powinno być komplikacji w tamtą stronę. Szerokości.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2018 10:45

tranquilo napisał(a):
manewr napisał(a):Startuje w przyszły czwartek .Kierunek Makarska. Opiszę trasę po dojeździe.

Jedziesz tą samą trasą co ja?

Start z powiatu Gorlickiego. Preszów Koszyce Budapeszt Zagrzeb. 7 razy jechałem z pt /sob.
Teraz cz/pt.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.08.2018 11:00

manewr napisał(a): 7 razy jechałem z pt /sob.
Teraz cz/pt.


Oooo, to pewnie podobnie jak my

Od kiedy wyjeżdżamy w czwartek po robocie to jazda na spokojnie, bez stresu i jeszcze z coraz dłuższą kima po drodze aby za szybko w ten piątek nie być na miejscu :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 17.08.2018 11:27

Ja w najbliższy wtorek, też zakładam trasę spokojną, gorzej z powrotem bo ruszamy w sobotę..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 603
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone