Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Themichaltv
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Themichaltv » 16.08.2017 09:59

Marko66 napisał(a):Wróciłem z Istrii (Drenje koło Labina). Wyjazd sobota godzina 9:15. Trasa 970 km, 14 godzin, w tym ponad 2 godziny przerwy na trasie . Granica CRO-SLO w Jelsane-Rupa kilka minut oczekiwania na wyjazd. W drugą stronę gorzej. Przed granicą ponad kilometr korek do bramek, za granicą spory ruch ale jazda płynna. Zwężenia pomiędzy Postojną i Lublaną, później Wiedeń małe opóźnienie dalej płynnie mimo kilku remontów.
P.S. Gdyby ktoś jechał do CRO przez Rupę i przed granicą byłby korek, polecam odbić w lewo na przejście Novokracine. My tak zrobiliśmy (3 auta) i byliśmy jedyni na tym przejściu. Policjant był trochę zdziwiony, że ktoś tam się skierował i podniósł bramkę, już ruszyłem, gdy wyskoczył i zamachał ręką, żeby się zatrzymać - pokazaliśmy dowody i dalej w drogę. Zrobiliśmy kilka km zajeło to chyba z 10 minut, a czekania na granicy Rupa było ponad godzinę. Jedna uwaga przejście to jest czynne od 6:00 do 22:00.


Novokracine to chyba w prawo ( na wschód ), bo na lewo to Pasjak ?
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 16.08.2017 12:10

jak myślicie? W tym roku w związku że 1 września jest w piątek, ludzie będą masowo wracać z urlopu 26-27 sierpnia? Wiem, że to trochę gdybanie ale może wieloletni podróżnicy mają jakieś przewidywania :)
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 16.08.2017 12:12

tomi_weber napisał(a):jak myślicie? W tym roku w związku że 1 września jest w piątek, ludzie będą masowo wracać z urlopu 26-27 sierpnia? Wiem, że to trochę gdybanie ale może wieloletni podróżnicy mają jakieś przewidywania :)

Ale rozpoczęcie roku szkolnego jest 4 września - tj poniedziałek :hut:
Także raczej 2/3.09 będzie kocioł
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 16.08.2017 12:14

krzygaj napisał(a):
tomi_weber napisał(a):jak myślicie? W tym roku w związku że 1 września jest w piątek, ludzie będą masowo wracać z urlopu 26-27 sierpnia? Wiem, że to trochę gdybanie ale może wieloletni podróżnicy mają jakieś przewidywania :)

Ale rozpoczęcie roku szkolnego jest 4 września - tj poniedziałek :hut:
Także raczej 2/3.09 będzie kocioł


A to pechowo, nie widziałem...
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 17.08.2017 23:31

tomi_weber napisał(a):jak myślicie? W tym roku w związku że 1 września jest w piątek, ludzie będą masowo wracać z urlopu 26-27 sierpnia? Wiem, że to trochę gdybanie ale może wieloletni podróżnicy mają jakieś przewidywania :)


Będą masowo wracać, mimo, że szkoły w Polsce zaczynają 4.09. 3 albo 4 lata temu wracałem w ostatni weekend sierpnia, ale nie wierzę, że coś z w tym temacie się zmieniło.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 17.08.2017 23:52

krzygaj napisał(a):
tomi_weber napisał(a):jak myślicie? W tym roku w związku że 1 września jest w piątek, ludzie będą masowo wracać z urlopu 26-27 sierpnia? Wiem, że to trochę gdybanie ale może wieloletni podróżnicy mają jakieś przewidywania :)

Ale rozpoczęcie roku szkolnego jest 4 września - tj poniedziałek :hut:
Także raczej 2/3.09 będzie kocioł


Jak dla mnie korki mogą być w tym czasie, tak sie składa ze bede akurat jechał












w przeciwnym kierunku :mrgreen: :twisted:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.08.2017 12:54

Wyjechaliśmy z Wrocławia o 6.30. Bez spinki sobie jedziemy. Pl i Cz pusto. W Wiedniu trochę wolniej bo prace drogowe ale luzik. Cały czas przez Wiedeń 80km/h. Za miastem juz normalnie ale ruch bardzo duży.
Nie spieszymy sie. Spimy w Krapinie
Teraz postój dla dzieci na parkingu w strone Graz

Pozdrawiamy
Ostatnio edytowano 18.08.2017 22:30 przez Garo&Justa, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.08.2017 13:48

Garo&Justa napisał(a):Wyjechaliśmy z Wrocławia o 6.30. Bez spinki sobie jedziemy. Pl i Cz pusto. W Wiedniu trochę wolniej bo prace drogowe ale luzik. Cały czas przez Wiedeń 80km/h. Za miastem juz normalnie ale ruch bardzo duży.
Nie spieszymy sie. Spimy w Krapinie
Teraz postój dla dzieci na parkingu w strone Graz https://maps.app.goo.gl/ltHeUiessqRgUxZe2

Pozdrawiamy


Tak jest panie Marcinie :)
tomek7b
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 28.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek7b » 19.08.2017 09:14

Wracaliśmy 10/08/17 do Polski z Wyspy Pag, wyjazd o 6 rano i wszystko szło super. Bramki na bieżąco, granica CRO-SLO może 15 min dalej Austria już gorze bo były potężne ulewy za Grazem. I zaczęło się przed Wiedniem, korek na 2 godziny stania, fakt wiedeń zazwyczaj przyblokowany popołudniu ale to co było w ten czwartek to był koszmar, po czym, okazało się że to zwężka do jednego pasa. Więc omijajcie Wiedeń popołudniu bo można nieźle utknąć.
W sumie 17h jazdy Pag - Gliwice z przerwami na tankowanie i obiad.
O drodze do CRO nic nie piszę bo jechaliśmy w nocy i w zasadzie ruch był tylko do Wiednia - potem całkiem lightowo.
bykman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 242
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bykman » 19.08.2017 12:09

W tym roku wyruszamy do Cro w sobotę (2 wrzesień) wcześnie rano.
Jedziemy na Budapeszt od strony Miszkolca.
W godzinach popołudniowych będziemy przyjeżdżać przez obwodnicę Budapesztu i dalej na południe Balatonu gdzie zatrzymujemy się na nocleg, czy możemy natrafić na korki?
W dniu następnym czyli w Niedzielę (3 wrzesień) wcześnie rano kontynujemy jazdę prosto do Tucepi, czy duży będzie ruch na autostradzie?

Dziękuję za odpowiedźi
Pozdrawiam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.08.2017 12:11

tomek7b napisał(a): ... zaczęło się przed Wiedniem, korek na 2 godziny stania, fakt wiedeń zazwyczaj przyblokowany popołudniu ale to co było w ten czwartek to był koszmar, po czym, okazało się że to zwężka do jednego pasa. Więc omijajcie Wiedeń popołudniu bo można nieźle utknąć...


Skoro to dla Ciebie była niespodzianka to znak, że nie czytałeś uważnie forum :)
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 19.08.2017 18:46

czy w związku z zaostrzeniem kontroli na granicach UE przejazd przez BiH do Dubrownika jest bardziej utrudniony/zakorkowany? czy raczej po staremu jedzie się płynnie?
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 19.08.2017 19:40

W końcu przyszedł już czs ruszac. lekka zmiana planów ze wzgl. na kontuzję stopy.
Mieliśmy ruszać 21.08 wieczorem do Omiś 1500 km, miałem to wziąść na raz. Ale jedziemy rano 8-9 z noclegiem w Czechach w Hustopece kierunek na Brzeclav. Poniedzialek planuję na Austrię przez Wiedeń , mam nadzieje że bez korków sie obedzie rano, potem zjad na Iłż - Bad rackenbur i Ormoż ominięcie autostrady słoweńskiej i dalej już do Omiś
opisze trasę jak przebiegła jak dotrę do celu
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 19.08.2017 19:52

michu1978 napisał(a):W końcu przyszedł już czs ruszac. lekka zmiana planów ze wzgl. na kontuzję stopy.
Mieliśmy ruszać 21.08 wieczorem do Omiś 1500 km, miałem to wziąść na raz. Ale jedziemy rano 8-9 z noclegiem w Czechach w Hustopece kierunek na Brzeclav. Poniedzialek planuję na Austrię przez Wiedeń , mam nadzieje że bez korków sie obedzie rano, potem zjad na Iłż - Bad rackenbur i Ormoż ominięcie autostrady słoweńskiej i dalej już do Omiś
opisze trasę jak przebiegła jak dotrę do celu

Ja jechalem do w piatek i z w sobote i stalem tylko po ok 20 min ale widzialem w przeciwnym kierunku korki na godz. co najmniej a w Chorwackiej tv nawet na 4 godz stania. W Neum sa swiatla i tam mozna stac dodatkowo 30 min w kork. U nas bez kontroli na granicy ale niektorych trzepali
janusz32
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz32 » 19.08.2017 19:58

cappek napisał(a):czy w związku z zaostrzeniem kontroli na granicach UE przejazd przez BiH do Dubrownika jest bardziej utrudniony/zakorkowany? czy raczej po staremu jedzie się płynnie?

Witam.
Wybrałem się do Kravicy na wodospady 16.08 na granicy w kierunku BiH o godzinie 9 rano stałem w korku ok godziny w przeciwną stronę prawie bez korka,wracając w godzinach 16 szło na bierząco
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 526
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone