Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 27.04.2017 13:36

Nemhain napisał(a):Na FB ludzie piszą, że kontroli nie znieśli, mało tego nawet Austriacy kontrolują: https://www.facebook.com/groups/1458588 ... 418757198/



O kontrolach słoweński i austriackich i korkach to wiem też od austriackich kamperowców którzy w kwietniu jechali do Chorwacji.
I co spowodowało takie a nie inne działanie EU.
Jednak na tym forum zostałem zakrzyczany że korków i kontroli nie ma, to się już nie odzywam.
Mam tylko dalej pytanie: jak dojechać najlepiej w takiej sytuacji do Puli na Istrię?

Pozdrawiam
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 27.04.2017 13:40

tamtam napisał(a):Mam tylko dalej pytanie: jak dojechać najlepiej w takiej sytuacji do Puli na Istrię?

Pozdrawiam


Dwa lata temu jak jechaliśmy na Istrię to jechaliśmy na Koper, na granicy pusto było, ale to był poniedziałek ok 15.
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 27.04.2017 17:26

Nemhain napisał(a):
tamtam napisał(a):Mam tylko dalej pytanie: jak dojechać najlepiej w takiej sytuacji do Puli na Istrię?

Pozdrawiam


Dwa lata temu jak jechaliśmy na Istrię to jechaliśmy na Koper, na granicy pusto było, ale to był poniedziałek ok 15.


Jeśli dalej będą kontrole graniczne to Koper będzie zapchany.
Są jeszcze przejscia w Brezovica pri Gradinu i Črnica.
Którymś z nich jechałem w 2004 roku (nie pamiętam dokładnie którym) i bardzo źle wspominam tą drogę. Wąsko, zniszczona droga i bardzo dużo zakrętów.
Może teraz się coś zmieniło na lepsze na tych przejściach i przede wszystkim droga od przejścia na wybrzeże...
Nie wiem co gorsze, stanie w korku w Koper, czy jazda wąska rozpadającą się droga w górach Istrii....
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 27.04.2017 20:26

kamzio napisał(a):
slams napisał(a):Znalazłem ciekawy link z wykazem słoweńskich granic,
można zobaczyć jak faktycznie wyglądają pod względem infrastruktury,
szkoda że nie ma kamer


Kamery ze słoweńskich granic mamy na stronie DARSu, ichniejszego zarządcy dróg.
https://www.dars.si/Vsebina/kamere.aspx


Szukam na stronie http://www.dars.si kamery z (Mursko središče) od strony Słowenii . Jego nazwa to Petišovci. Nie umiem znaleźć. Czy jest jakaś kamera na tym przejściu?
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 27.04.2017 20:57

Proszę bardzo

http://www.dars.si/Vsebina/Mapa.aspx?a=c&id_menu=259

Reszta kamer na mapie :D
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 27.04.2017 21:33

zmasz napisał(a):Proszę bardzo

http://www.dars.si/Vsebina/Mapa.aspx?a=c&id_menu=259

Reszta kamer na mapie :D



Dzięki, ale na mapie niestety nie ma kamery z samego przejścia. Co dziwne na komórce i jednym laptopie mapy nie widać. Jest tylko biały prostokąt. A na tablecie i drugim laptopie mapa jest widoczna. Czyli wychodzi ,że z samego przejścia kamery nie ma.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.04.2017 14:26

D1 na Słowacji w kilku miejscach zwężki, oznakowane jako "zator", w nocy nie uświadczyłem, ale w dzień pewnie tak jest, szczególnie na wysokości Trnavy; podobne zwężki za Lućko (jest kilka), ale jazda już rano szła dość płynnie;

przekraczanie granicy SLO/HR w Mursko Sredisce mimo, że było kilka aut i jeden pas otwarty, trwało 5min
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 29.04.2017 22:48

Dziś w Letenye czekając na wjazd do Cro trzeba było liczyć się z min. 1 godziną czekania w związku z kontrolami. Od strony Węgier nie bardzo jest gdzie ominąć, bo na innych przejściach tak samo kontrolują. Na wyjazd z Cro trzeba było jeszcze dłużej czekać, bo był tylko jeden pas udostępniony.
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 29.04.2017 23:21

W Poniedziałek jadę do Lublany (od strony Austrii) a następnie w Środę do Rovinj, czytając wasze wątki czy muszę wziąć pod uwagę wydłużenie czasu dojazdu na miejsce spowodowane korkami/kontrolami na granicach?
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 30.04.2017 09:48

Rudiok napisał(a):Dziś w Letenye czekając na wjazd do Cro trzeba było liczyć się z min. 1 godziną czekania w związku z kontrolami. Od strony Węgier nie bardzo jest gdzie ominąć, bo na innych przejściach tak samo kontrolują. Na wyjazd z Cro trzeba było jeszcze dłużej czekać, bo był tylko jeden pas udostępniony.

Czy to było przejście autostradowe? Czy stare przejście?
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 30.04.2017 14:14

Michalm2012 napisał(a):
Rudiok napisał(a):Dziś w Letenye czekając na wjazd do Cro trzeba było liczyć się z min. 1 godziną czekania w związku z kontrolami. Od strony Węgier nie bardzo jest gdzie ominąć, bo na innych przejściach tak samo kontrolują. Na wyjazd z Cro trzeba było jeszcze dłużej czekać, bo był tylko jeden pas udostępniony.

Czy to było przejście autostradowe? Czy stare przejście?


Autostradowe. To stare to w ogóle działa?
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 01.05.2017 09:52

Możesz sprawdzić wracając. Jak jechałeś przez Węgry?
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 01.05.2017 22:19

Wszystko autostradą.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 01.05.2017 22:46

Ja przymierzam się do takiej trasy: https://goo.gl/maps/89Hng8Djzgo
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.05.2017 10:17

Michalm2012 napisał(a):Ja przymierzam się do takiej trasy: https://goo.gl/maps/89Hng8Djzgo

ta sama sprawa co w innych wątkach:
tu za granicą PL trasa kieruje Cię na wąską, dziurawą drogę przez Oscadnicę, jak przez dzień to problemu nie widzę, ale w nocy to przez Skalite jedzie się kiepsko, a co dopiero przez Oscadnicę;

za Rajką do wyboru masz przez Janossomorja lub zjazd na 86 przy Gyor, pozostawiam do Twojej decyzji, ja zjechałem pierwszym zjazdem

k. Zalalovo droga nie prowadzi tak jak pokazuje GMaps, zobaczysz na żywo, sam byłem zaskoczony, no chyba że błędnik nad ranem płatał mi figla :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 434
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone