Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 02.05.2017 22:10

te kiero napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):Ja przymierzam się do takiej trasy: https://goo.gl/maps/89Hng8Djzgo

ta sama sprawa co w innych wątkach:
tu za granicą PL trasa kieruje Cię na wąską, dziurawą drogę przez Oscadnicę, jak przez dzień to problemu nie widzę, ale w nocy to przez Skalite jedzie się kiepsko, a co dopiero przez Oscadnicę;

za Rajką do wyboru masz przez Janossomorja lub zjazd na 86 przy Gyor, pozostawiam do Twojej decyzji, ja zjechałem pierwszym zjazdem

k. Zalalovo droga nie prowadzi tak jak pokazuje GMaps, zobaczysz na żywo, sam byłem zaskoczony, no chyba że błędnik nad ranem płatał mi figla :roll:


A jak ktoś jedzie z dalsza(Bielsko-Biała)? Lepiej do Cadcy jechać przez Cieszyn ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.05.2017 22:40

ja jeżdże jeszcze z dalsza i nie kombinuję, tylko na Zwardoń; ten odcinek przez Węgierską naprawdę nie jest długi, tym bardziej nie ma z nim problemów jak jedzie się w nocy, można oczywiście przez Cieszyn i dalej na Svircinovec, ale to Twój wybór, żadna to oszczędność, a czasowo kilka min w tą czy w tą
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 02.05.2017 22:52

No ja jeszcze liczę na dotankowanie w Węgierskiej Górce do pełna po normalnej cenie. W zeszłym roku jechałem do przez Cieszyn a wracałem przez Zwardoń i jakoś ten powrót wydawał się szybszy. Po polskiej stronie bajka.
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 03.05.2017 19:14

Witam,
23.06 wyjeżdżam na Korculę i trochę martwią mnie te korki na przejściu Slo/Cro - będę jechał ze Śląska - Czechy - Austria - Słowenia objazdem przez Lenart/Ptuj. Na granicy Slo/Cro będę około 18/19.
Podejrzewam, że o tej porze może być nieciekawie.
Czy ktoś jechał takim objazdem przejścia Gruskovie/Gornji Macelj : objazd?
Czy tam jest jakieś przejście, może tylko dla ruchu lokalnego?
Jak ktoś ma wiadomości w tym temacie to zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.05.2017 19:47

krzyswerm napisał(a):Czy ktoś jechał takim objazdem przejścia Gruskovie/Gornji Macelj : objazd?
Czy tam jest jakieś przejście, może tylko dla ruchu lokalnego?
Jak ktoś ma wiadomości w tym temacie to zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam.


normalne przejście: granični prijelaz Cvetlin – Zgornji Leskovec, przystajesz tylko 1 raz, Policja Słoweńska i Chorwacka mają jeden punkt kontroli
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.05.2017 19:57

krzyswerm napisał(a):Czy ktoś jechał takim objazdem przejścia Gruskovie/Gornji Macelj : objazd?
Czy tam jest jakieś przejście, może tylko dla ruchu lokalnego?
Jak ktoś ma wiadomości w tym temacie to zapraszam do dyskusji.

Tak jak pisze te kiero przejście całodobowe, także dla obywateli UE. O tym przejściu i objeździe już pisaliśmy na forum. Jechałem przez to przejście kilkakrotnie w obie strony. Przejazd był na bieżąco. Wpisz w "szukajkę": Cvetlin i uzyskasz duuuuużo informacji :mrgreen:
Ostatnio edytowano 03.05.2017 20:15 przez endryu, łącznie edytowano 1 raz
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 03.05.2017 20:15

Dzięki za odpowiedź.
jest to chyba jakaś alternatywa, pod warunkiem, że takich jak ja nie będzie zbyt dużo. :wink:
Jeszcze raz pozdrawiam.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.05.2017 20:18

krzyswerm napisał(a):...jest to chyba jakaś alternatywa, pod warunkiem, że takich jak ja nie będzie zbyt dużo. :wink:
Będą to na pewno cromaniacy i atmosfera będzie bdb :D
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 03.05.2017 20:27

To do zobaczenia.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.05.2017 20:38

Możesz jeszcze przejście w Macelj objechać przez Rogatec https://goo.gl/maps/PRCihMQafWn
23.06 pod wieczór raczej wielkich kolejek na granicy nie powinno być.
Ps. Jeśli nie uda mi się wyjechać 23.06 wcześnie rano bo młody będzie musiał być na rozdaniu świadectw i wyjadę ok 11, to też gdzieś koło 19 planuję być na granicy Slo/Hr :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.05.2017 20:49

Wczoraj przeglądałem strony HAK i trafiłem na coś takiego:
do 30.09.2017. godine zbog radova zatvorena je državna cesta DC1 kroz Lučko i Stupnik. FAZA A: do 15.05.2017: zatvoren je dio DC1 od raskrižja s Ventilatorskom ulicom do raskrižja s ulicom Svetog Benedikta (ŽC3067). Obilazak: Ventilatorskom ulicom od raskrižja s DC1 zatim Gospodarskom ulicom te ulicom Svetog Benedikta do spoja s državnom cestom DC1. FAZA B: od 15.05.2017. do 15.08.2017. godine zatvara se dio državne ceste DC1 od raskrižja Gornji Stupnik do raskrižja sa Svetonedjeljskom ulicom (ŽC3061). Obilazak: lokalnom cestom Gornji Stupnik od raskrižja sa Dc1 zatim Kerestinečkom ulicom i Svetonedjeljskom ulicom do spoja sa DC1 u oba smjera. FAZA C: od 15.08.2017. do 30.09.2017. godine zatvara se dio državne ceste DC1 od raskrižja sa Ježdovečkom ulicom do raskrižja sa Svetonedjeljskom ulicom (ŽC3061). Obilazak: Ježdovečkom ulicom od raskrižja sa DC1 zatim Kerestinečkom ulicom i Svetonedjeljskom ulicom do raskrižja sa DC1
Więc jeżeli ktoś planuje objazd bramek w Lučko to trzeba uważać :?
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1383
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 03.05.2017 20:57

dids76 napisał(a):Ps. Jeśli nie uda mi się wyjechać 23.06 wcześnie rano bo młody będzie musiał być na rozdaniu świadectw i wyjadę ok 11, to też gdzieś koło 19 planuję być na granicy Slo/Hr :oczko_usmiech:


Witaj Dids, my też mieliśmy wyruszyć 23.06 po rozdaniu świadectw z Opola przez Racibórz ;).
Plany nieco się zmieniły bo idziemy 23.06 wierczorem na koncert i ostatecznie wyruszymy 24.06. Tym razem jedziemy najpierw do Słowenii. Dlatego do Cro będziemy wjeżdżać ok. 28/29.06 przez przejście w Rupie. Ciekawe jak będzie w tym roku. Dwa lata temu gdy zaczynała się fala uchodźców i dochodziło do pierwszych incydentów we Włoszech i Francji już były wyrywkowe kontrole i trochę tam przez to staliśmy. Jednak więcej czasu straciliśmy na bramkach przy wjeździe na Istarski Ipsilon.
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 03.05.2017 22:20

krzyswerm napisał(a):Witam,
23.06 wyjeżdżam na Korculę i trochę martwią mnie te korki na przejściu Slo/Cro - będę jechał ze Śląska - Czechy - Austria - Słowenia objazdem przez Lenart/Ptuj. Na granicy Slo/Cro będę około 18/19.
Podejrzewam, że o tej porze może być nieciekawie.
Czy ktoś jechał takim objazdem przejścia Gruskovie/Gornji Macelj
Czy tam jest jakieś przejście, może tylko dla ruchu lokalnego?
Jak ktoś ma wiadomości w tym temacie to zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam.

Przejście miód malina. Na Gruskovje ,rok temu jak jechałem 16.07. korek był aż do Ptuja a na Cvetlin 3 auta i przejazd "z marszu". Polecam w przypadku megakorków
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 04.05.2017 07:17

Witam z rana.
dids76 napisał(a):Możesz jeszcze przejście w Macelj objechać przez Rogatec https://goo.gl/maps/PRCihMQafWn
23.06 pod wieczór raczej wielkich kolejek na granicy nie powinno być.
Ps. Jeśli nie uda mi się wyjechać 23.06 wcześnie rano bo młody będzie musiał być na rozdaniu świadectw i wyjadę ok 11, to też gdzieś koło 19 planuję być na granicy Slo/Hr :oczko_usmiech:

Też wyruszam ok 11 ( świadectwa!!!), mam nadzieję, że masz rację z brakiem kolejki na granicy.
Może spotkamy się gdzieś na trasie.
Pozdrawiam.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 04.05.2017 20:15

Widzę, że mój pomysł wyruszyć zaraz o rozdaniu świadectw nie jest jedyny. O 13 ruszamy. Do zobaczenia na trasie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 435
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone