Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 07.05.2017 11:40

Oczywiście nie ma co porównywać majówki do pełnego sezonu, ale jadąc do Chorwacji zero korków (na bramkach płaciłem kartą więc szybko przeleciałem).
W drodze powrotnej jedynie 2 razy 1-1,5h postoju w Austrii z powodu korków (wypadek i Wiedeń).
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.05.2017 11:41

1godz stania na przejściu HR->H Gorican/Letenye; kontrola dokumentów osobistych (z pobraniem na skanowanie) oraz dowodów rejestracyjnych + otwarcie bagażnika, zwinięcie rolety itp

jak na naszym pasie było już "tylko" 8 samochodów przed nami, to korek za nami był na ok.300m;
najpierw działał 1pas, potem uruchomili drugi, niestety na naszą niekorzyść nasz pas obsługiwała bardzo "obszerna" Pani, robiła to dosłownie 3x dłużej niż jej kolega na pasie obok; Chorwaccy celnicy tylko sprawdzali ilość osób w samochodach z ilością dokumentów (mówiąc: Poljak może jechać), Węgrzy byli dokładniejsi w swych obowiązkach; niektóre samochody były brane na bok do dokładniejszej kontroli, ale w większości były to samochody spoza Shengen i UE;

mimo wszystko było to nie miłe doświadczenie stać 1godz, jak człowiek przyzwyczaił się do super szybkich przejazdów

20170506_132546(0).jpg


20170506_140400.jpg



btw: na dojeździe do granicy z bardzo dużą prędkością wyprzedziło nas kilkanaście samochodów, potem spotaliśmy się wszyscy w tym korku, a od niektórych byliśmy obsłużeni szybciej, i po co tak gnać?
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 07.05.2017 13:34

My jechaliśmy o 9 rano przez granicę HR-H, były 4 auta w kolejce. Po 5-10 minut na auto, kontrola tak jak wyżej kolega pisze - dokumenty osobowe, pojazdu, prawo jazdy, otwarcie bagażnika. Węgrzy jednego Rumuna na bok odstawili do dokładnej kontroli.

Na Węgrzech zaskoczyły mnie liczne kontrole drogowe i fotoradary, warto uważać.
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 07.05.2017 13:44

Wracałem w piątek też około 9 rano tym samym przejściem, przed nami auto na ukraińskich blachach około 20 min, a my 10 min w tym kontrola dowodu rejestracyjnego przez Węgrów. Ukraińcy wyprzedzili nas także z wielką prędkością kilka kilometrów przed granicą :evil: , mimo tego, że z powodu deszczu było ograniczenie do 100 km/h.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 08.05.2017 16:43

EU zaostrzyła kontrole na granicach Schengen, ale jak zwykle dotyka to głównie turystów i miejscowych, bo migranci nic sobie z tego nie robią i jak płynęli, tak płyną przez morza...

Eh, urzędnikokracja!
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 08.05.2017 21:48

słoń napisał(a):Cvetlin 3 auta i przejazd "z marszu


Pytanie - jaka jest ta droga-ten objazd - chodzi mi o nawierzchnię - jest w porządku ? Czy jest mocno górzysta - chodzi mi o zakręty, podjazdy...? Moge prosić kogoś o 2-3 zdania ?
Dlaczego pytam - ciągnę przyczepę a jak pomyśle ile mam stać na granicy to paraliż mnie łapie :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.05.2017 22:13

Pudelek napisał(a):EU zaostrzyła kontrole na granicach Schengen, ale jak zwykle dotyka to głównie turystów i miejscowych, bo migranci nic sobie z tego nie robią i jak płynęli, tak płyną przez morza...

Eh, urzędnikokracja!


Niestety...i dalej będą płynąć, płynąć..:(. Nie mogę zrozumieć tej "urzędokracji". Za te środki co ładują w nich u nas spokojnie mogli by pomoc ludziom na miejscu. Kilka dni temu czytałem wywiad ambasadora w Francji, który podkreślił że w tym kraju na 6 mln pochodzenia islamskiego (3 pokolenie)pracuje tylko ok 800 tys!
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 08.05.2017 22:22

Venom555 Część drogi po stronie Słoweńskiej możesz podejrzeć na SV https://www.google.pl/maps/@46.2993029, ... 312!8i6656
Nawierzchnia asfaltowa, leciwa, trochę spękań, bez dziur. Troszkę gorsza po stronie słoweńskiej. Po chorwackiej sporo nowego asfaltu. Szeroka na spokojne minięcie się z innymi autami (przejście w Cvetlin do 3,5t). Ciężarówki tam nie jeżdżą. Wzniesienie tylko na przejściu na spokojną jazdę z przyczepą. Łagodne serpentynki z kilkoma zakrętami. Nie ma powodu do stresu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.05.2017 22:35

amatus1 napisał(a):
Pudelek napisał(a):EU zaostrzyła kontrole na granicach Schengen, ale jak zwykle dotyka to głównie turystów i miejscowych, bo migranci nic sobie z tego nie robią i jak płynęli, tak płyną przez morza...

Eh, urzędnikokracja!


Niestety...i dalej będą płynąć, płynąć..:(. Nie mogę zrozumieć tej "urzędokracji". Za te środki co ładują w nich u nas spokojnie mogli by pomoc ludziom na miejscu. Kilka dni temu czytałem wywiad ambasadora w Francji, który podkreślił że w tym kraju na 6 mln pochodzenia islamskiego (3 pokolenie)pracuje tylko ok 800 tys!

I na tym grzecznie proszę, aby nie podejmować dalszej dyskusji w tym wątku na temat uchodźców. :idea:
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 09.05.2017 13:28

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... 12022,4199
Jeśli już ktoś wrzucał tego linka to przepraszam.
Moi znajomi byli na majówce w Breli i potwierdzają, że na granicy HR-SLO mieli szczegółową kontrolę.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 10.05.2017 11:56

To ja mam takie pytanie do tych co byli na Istrii. Bo jakoś ciężko coś znaleźć. Znaczy znalazłem że przejście graniczne w okolicach Koper się korkuje.:)
Ale na mapie są 2 przejścia obok siebie połączone drogą nr. 628. Tego roku jadę tam 2 razy, za tydzień i w sobotę 22-07. I o ile jadąc za tydzień raczej nie spodziewam się jakiś korków itp nawet związanych ze szczegółową kontrolą to w lipcu już nawet bez niej może być kiepsko bo wyjazd planuję w sobotę rano więc granica około 12 w sobotę w szczycie sezonu.
I taraz jak by mi ktoś powiedział jak wyglądają te 2 przejścia w Dragonje i Secovije. Jest tak że np nadmiar samochodów jest kierowany właśnie drogą 628 ran na jedno raz na 2 przejście? czy lepiej od razu jechać na nie wiem wybrzeżem na Secovije, czy ze względu że w Dragonje przejście jest znacznie większe jechać tam.
Za tydzień zobaczę sobie jak to wygląda, choć pewnie porówanie żadne bo ostatnio kamerki na przejściu nie rejestrują w tamtym rejonie żadnego ruchu. A jak Latem?
Aha Jedziemy do Poreć, więc jak by miały być jeszcze jakieś korki na bramkach Chorwackiej autostrady to spokojnie damy radę te niecałe 40 km przejechać lokalnymi:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.05.2017 20:19

na początku września u.r. korek w sobotę w GP Dragonja-Kastel miał 10km, sprawdziłem natężenie na innych drogach i przejściach np. Socerga i było podobnie (na bordowo), więc postałem 1godz, nikt nie kierował ruchem
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.05.2017 23:49

Jakby co, to Słoweńcy osunęli kamery w okolicach przejścia Gruškovje. Nie ma ich na liście, na mapie ani w apce na sprytnofony :(
spamir
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) spamir » 11.05.2017 10:24

Hej,

ktoś może smigał do Zadaru w weekend od strony Villach ?

Myślę o trasie Villach -> Lubljana -> Novo Mesto -> Metlika (przejscie granicznie SLO-CHR) -> a potem juz Zadar.

Wyjazd z Villach będzie w sobotę rano w szczycie sezonu i myslałem aby obrać taką trasę aby:
    - uniknać dużych przejść granicznych (Macelj, Koper)
    - uniknać Lucko

Ogólnie priorytetem są małe korki tylko i wyłącznie (zdaje sobię sprawe, że jakiś i tak będą ), autostrady w SLO mnie nie bolą oraz fakt, że trasa może być trochę dłuższa.

Dajcie znać czy ktoś przerabiał podobną trasę w sezonowy weekend :D Inna opcja to pchać sie przez Maribor oraz Zagrzeb ale jak tak czytam forum to tam zawsze jest masakra :evil:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 11.05.2017 15:36

Czy dobrze rozumiem, żeby uniknąć ew. korków, najlepiej jest minąć jak najwcześniej Lucko i Karlovac (będę jechał od Macelj)? Mam na myśli dłuższy postój w drodze na południe. Może gdzieś pomiędzy Karlovac a Bosiljevo zjechać na odmoriste? Termin: czerwcowa świąteczna niedziela raniutko.
Ostatnio edytowano 11.05.2017 15:50 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 436
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone