Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 16.06.2017 13:40

wiolek_lp napisał(a):lotnik czy ty ich czasem nie podkolorowałeś ? :twisted:

Tylko trochę , miałem dwa litry farby do celów fotogenicznych :mrgreen: :mrgreen: :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.06.2017 16:34

My tu w domu siedzimy, a na Hvarze lawenda kwitnie. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że w tym roku też sobie bukiecik przywieziemy. :hearts:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 16.06.2017 19:08

pytanie do bywalców Hvaru
czy do plaży Dubowica i Lucisce da się z parkingu czy ulicy dotrzeć z dzieckiem niepełnosprawnym na wózku? czy droga zbyt trudna?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.06.2017 00:18

borsalino4 napisał(a):pytanie do bywalców Hvaru
czy do plaży Dubowica i Lucisce da się z parkingu czy ulicy dotrzeć z dzieckiem niepełnosprawnym na wózku? czy droga zbyt trudna?

O Dubovicy nie wypowiadam się bo na dole nie byłem :roll:
Na Lucisce z wózkiem może być trudno , ja bym się nie odważył :roll:
Aczkolwiek gdzieś w połowie drogi jest mała konoba i właściciel zjeżdżał tam ładą niwą , jak to robił to nie mam zielonego pojęcia :roll:
Ale jeśli to jest dziecko to chyba nie waży dużo , bardziej by chyba można było na barana ( bez wózka) :roll:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.06.2017 15:33

Według mnie zejście do Dubovicy nie nadaje się dla wózka. Łatwiej będzie chyba poszukać w okolicznych mieścinach kogoś, kto podwiezie Was tam łódką.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 17.06.2017 18:15

Roxi napisał(a):Według mnie zejście do Dubovicy nie nadaje się dla wózka. Łatwiej będzie chyba poszukać w okolicznych mieścinach kogoś, kto podwiezie Was tam łódką.

haha
znajoma mowi: a może Roxi podrzuci uninurem?:)
zart oczywiscie
za 2 tygodnie wyjazd do Baśka Voda, potem od 1.07 Ivan Dolac
na razie ustaliliśmy z sasiadami (to trzeba mieć super sąsiadów aby mieszkać razem w rzędzie szeregowcow cały rok a potem razem w 3 rodziny jechać na wakacje, zresztą nie pierwszy raz:) )
ze raczej będziemy przed południem plażowac w naszych rejonach, a wieczorami miasteczka za tunelem. wyjątek to Pokrivenik. no i sprawdzę na miejscu dojście do plaży w Gromin Dolac
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.06.2017 18:20

borsalino4 napisał(a):haha
znajoma mowi: a może Roxi podrzuci uninurem?:)
zart oczywiscie


Hmmm
To wcale nie jest takie głupie!
Tylko nie wiem, czy fizycznie będzie możliwość zmieścić u nas na pontoniku kilka osób i wózek, ale... pogadam z Arturem. Jeżeli wszystko mogłoby się odbyć w bezpieczny sposób, to przecież nie ma problemu. Dubovica to kilkanaście minut płynięcia przy dobrej wodzie.
Wyślę Ci na priv nr telefonu i może coś się uda wykombinować. Nie obiecuję, ale rozeznam temat z kapitanem naszego statku. :)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 17.06.2017 18:28

Dzieki Roxi za chęć pomocy. to chłopak sąsiadów wiec oni muszą się wypowiedzieć czy będą chcieli wyruszyć na te plaże
zobaczymy na miejscu. za nr tel dzięki z góry
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 17.06.2017 22:14

Roxi napisał(a):My tu w domu siedzimy, a na Hvarze lawenda kwitnie. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że w tym roku też sobie bukiecik przywieziemy. :hearts:



Roxi ...u mnie na działce też kwitnie...ale mniej pachnie jak tamta :wink: :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.06.2017 22:30

:D u mnie kwitnie w wokół domu, w ogrodzie, wydziela niesamowity zapach, ale to nie zapach lawendowych pól Hvaru...


p.s.na pewno wiecie, że jest lekiem na różne choroby. Kwiaty lawendy są używane jako przyprawa do wielu potraw, zup i deserów, oraz jako herbata. Nie wspomnę o olejku lawendowym, używanym w aromaterapii.
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 17.06.2017 22:41

W końcu sie zdecydowałam na Hvar. Wyjazd w piątek 23.06 rano i planuje być wieczorem w piątek lub rano w sobotę w Drveniku. Czy kupie tu bilet na prom?jeśli tak to czy w jakiś konkretnych godzinach?pierwsze miejsce na pobyt to Sucuraj, wiem nie każdy poleca to miasto, ale tak wyszło. Jeśli chodzi o drugi tydzień to waham się między Jelsa, a Stari Grad. Co do plaż raczej wolałabym jeździć na bardziej odludne, więc pod tym względem obojętna jest mi miejscowość.Bardziej chodzi o wyjście wieczorem,pójść coś zjeść czy pochodzić po mieście. Jak poczytałam o drogach Hvar to widzę to nie ciekawie zwłaszcza że mam lęk wysokości, a droga z Sucuraj do Jelsa nie wygląda najlepiej.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 17.06.2017 23:46

anksma napisał(a):W końcu sie zdecydowałam na Hvar. Wyjazd w piątek 23.06 rano i planuje być wieczorem w piątek lub rano w sobotę w Drvenikuj.

dobrze Wam. jak ja wyjadę rano z Olsztyna to wieczorem jestem w ...Graz
a gdzie Drvenik?:(
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 17.06.2017 23:51

anksma napisał(a):W końcu sie zdecydowałam na Hvar. Wyjazd w piątek 23.06 rano i planuje być wieczorem w piątek lub rano w sobotę w Drveniku. Czy kupie tu bilet na prom?jeśli tak to czy w jakiś konkretnych godzinach?pierwsze miejsce na pobyt to Sucuraj, wiem nie każdy poleca to miasto, ale tak wyszło. Jeśli chodzi o drugi tydzień to waham się między Jelsa, a Stari Grad. Co do plaż raczej wolałabym jeździć na bardziej odludne, więc pod tym względem obojętna jest mi miejscowość.Bardziej chodzi o wyjście wieczorem,pójść coś zjeść czy pochodzić po mieście. Jak poczytałam o drogach Hvar to widzę to nie ciekawie zwłaszcza że mam lęk wysokości, a droga z Sucuraj do Jelsa nie wygląda najlepiej.



...na spacery polecam Jelse 8)

...godziny rejsów na wyspę :wink:
https://www.chorwackie.pl/dalmacja/tran ... dkowa.html
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 18.06.2017 12:32

Czy bilety kupię w Drveniku na prom??
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.06.2017 12:35

Skoro z tamtąd wypływa prom to tak :wink:
Nie wiem, od której godziny czynna jest kasa ale podejrzewam, że z pół godziny przed odpłynięciem 1 promu na pewno będzie otwarte :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 198
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone