Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.06.2017 23:16

Dzięki Wiolek.
Jak porównacie ten zjazd do uvali Lucisce ze zjazdem do plaży Extravaganza na Peljes.?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 14.06.2017 23:47

hmm jak kiedyś będę na Peljesacu to będę mogła się odnieść ;) myślę, że oglądając zdjęcia nie ma porównania do rzeczywistości :) mam jakiś filmik nagrany ze zjazdu ale telefonem latającym w ręce i też słabo widać i oglądając go wydaje się spokojniej niż w rzeczywistości ale jeśli chcesz to mogę jutro wstawić :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 15.06.2017 00:11

piekara114 napisał(a):Od razu się przyznaję, że jeszcze wszystkiego w tym wątku nie przeczytałam.... więc nie bijcie jak już było to pytanie... Chcę w pierwszy pełny dzień (8.07) od razu udać się do Brusje, aby zobaczyć to cudo (mam nadzieję, że późniejsza wiosna pozwoli dotrwać kwiatom na moje przybycie) i co potem, a raczej na jaką plażę się udać w okolicy? (będę od Jelsy jechała).
Lubimy plażę z otoczakami i skałkami, może być malutka dla nas tylko, możemy podejść i żeby coś ciekawego było pod wodą. Co tu polecicie?

W Brusje nie ma dużo do roboty :D poza oglądaniem i szabrowaniem lawendy :mrgreen:
można jechać do miasta Hvar a później wrócić nową drogą i zahaczyć o Dubovicę :roll:
....albo całkiem starą do S. Niedieli
:papa:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 15.06.2017 08:21

piekara114 napisał(a):Dzięki Wiolek.
Jak porównacie ten zjazd do uvali Lucisce ze zjazdem do plaży Extravaganza na Peljes.?

do Luičišće nie da się zjechać :) prowadzi tam szutrowa droga, ale całkiem po płaskim, nawierzchnia gorsza niż zjazd do Extravaganzy, zdarzają się większe kamienie (ale i tak wjazd na Nikolę jest gorszy, bo dochodzą jeszcze podjazdy)
do zatoki potem kawałek w dół

z Brusje najlepiej przez Hvar do zatoki Zaraće (polecam małą po prawej stronie), stromy zjazd, ale po asfalcie, trochę wąsko i może być problem z mijankami
lub trochę dalej Dubovica, parkowanie "na górze", potem kilka minut w dół
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 15.06.2017 11:00

Dzięki zdjęciom na poprzedniej stronie wątku, dowiedziałem się, że na Hvarze są dwie zatoki o bardzo podobnej nazwie - Lučišće przy Brusje, oraz Lučišća przy Sv. Nedjelji, człowiek uczy się przez całe życie :P
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.06.2017 11:10

Dzięki. Zarace i Dubovica widzę po zdjęciach, że popularne w sezonie. Dlatego zastanawiam się nad którąś z zatoczek w tym rejonie (1. najb. obstawiam).
Brusje zatoczki.jpg



Bo lawendowe pola to gdzie tu:l to z Selce->V.Grablje-> Brusje i tu gdzieś będą?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 15.06.2017 11:44

Kasia i Krzyś napisał(a):[
do Luičišće nie da się zjechać :)


oj tam dać się da a jakość "drogi" to już inna kwestia :wink:

piekara114 2 to właśnie Lucisce :mrgreen:
a tu nasza droga do i z niej :) jakość beznadziejna i film tak naprawde nie do końca oddaje "trudności" tej drogi no ale coś tam widać :twisted:



najgorsze w tej drodze było to, że jak mąż chciał wrócić to niestety nie było jak i gdzie zawrócić więc nie było wyjścia i trzeba było zjechać na dół :mrgreen:

aaa plaża 1, którą obstawiasz to Stiniva, na forum przewijało się info, że był łańcuch i zakaz wejścia tam :/
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3456
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 15.06.2017 12:10

Droga idealna dla terenowego auta, super widoki.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 15.06.2017 12:15

piekara114 napisał(a):Dzięki. Zarace i Dubovica widzę po zdjęciach, że popularne w sezonie. Dlatego zastanawiam się nad którąś z zatoczek w tym rejonie (1. najb. obstawiam).
Brusje zatoczki.jpg



Bo lawendowe pola to gdzie tu:l to z Selce->V.Grablje-> Brusje i tu gdzieś będą?

może i te zatoki są popularne, ale tłoku nie zaobserwowałam
lawendowych pól tuż przed Brusje (od strony Jelsy) nie sposób przeoczyć, na poboczu sporo miejsca do zatrzymania się


Adis napisał(a):Dzięki zdjęciom na poprzedniej stronie wątku, dowiedziałem się, że na Hvarze są dwie zatoki o bardzo podobnej nazwie - Lučišće przy Brusje, oraz Lučišća przy Sv. Nedjelji, człowiek uczy się przez całe życie :P

na mojej mapie ta przy Dubovicy też kończy się na "a", więc myślałam, że o tę zatokę chodzi :) do tej drugiej nie dotarliśmy

jeśli chodzi o lawendę w lipcu, to w zeszłym roku byliśmy 10-tego i krzaczków było sporo, tylko kolor kwiatków już nieco wyblakły
kilka dni później sporo lawendy już było wyciętej "do gołej ziemi", ale jeszcze coś tam udało się znaleźć :)
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 15.06.2017 19:36

To może ja od siebie...
Drogi nie są przeszkodą tylko ewentualnie wysokość auta i umiejętności kierowcy (nie piszę tego żeby komuś dowalić). Ja akurat jeżdżę terenówką i mam nawyk wjeździć plaskatym tam gdzie nie powinienem ale zawsze wyjadę ;-) Jak ktoś się nie czuje na siłach to lepiej nie próbować nawet tzw "SUVem" bo to trza umić ;-).
Z innej beczki...
Dla tych co jeszcze nie byli na Hvarze, nie nastawiajcie się na pola lawendowe jak na Prowansji... tutaj to inna bajka.
Znajomy w zeszłym roku szukając pól lawendowych na Hvarze zaczepił Chorwatów i pokazał im zdjęcie na komórce pól z Prowansji... pokazali mu oczywiście gdzie takie znajdzie ale mieli przy tym niezły ubaw...
Pozdrav
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 15.06.2017 23:22

piekara114 napisał(a):Dzięki. Zarace i Dubovica widzę po zdjęciach, że popularne w sezonie. Dlatego zastanawiam się nad którąś z zatoczek w tym rejonie (1. najb. obstawiam).
Brusje zatoczki.jpg



Bo lawendowe pola to gdzie tu:l to z Selce->V.Grablje-> Brusje i tu gdzieś będą?


Lawendowe pola w Brusje 8 lipca wyglądają tak, zatoka 1 - Stiniva, w ubiegłym roku wisiał łańcuch, ostatecznie wylądowaliśmy w następnej zatoce po lewej - Sviracina, zjazd w lewo niedaleko po zjeździe z drogi Brusje-Hvar, kilkadziesiąt metrów zniechęcającego do dalszej jazdy szutru, później asfalt. W sumie, razem z nami (7 osób) było może 15osób. Więcej o tej zatoce w tej samej relacji.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 15.06.2017 23:49

A tak wygląda 5 lipca :D
Załączniki:
DSC_4216.JPG
DSC_4214.JPG
DSC_4174.JPG
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 16.06.2017 07:30

Roxi napisał(a):Celujemy w 25 czerwca... albo w 26 czerwca. Zobaczymy jak będzie.

Trochę szkoda, bo myślałem że to Wy nas przywitacie na Lili :( :wink: , a tak to pewnie my będziemy Was witać :)
Tylko nie zróbcie Roxi numeru..., mam nadzieję, że uda Wam się i trzymam kciuki :D
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 16.06.2017 08:58

Tak przy okazji
w tym roku będzie można w Chorwacji zaobserwować całe tłumy ludziów gadajacych przez telefon
od dziś zniesiony jest roaming w Unii
tak więc witajcie ciche i spokojne zakątki :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 16.06.2017 09:52

lotnik czy ty ich czasem nie podkolorowałeś ? :twisted: bo wystarczył nie cały tydzień by 11 lipca wyglądały tak:
P1100006.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 197
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone