Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 08.08.2017 21:07

MirekM napisał(a):Zgadza się. Teraz też doczytałem w necie, że epicentrum było w okolicach Drace.



My zaraz do Drace jedziemy na party więc mam nadzieje, że nie będzie dziś powtórki. Poza tym Dostatecznie dużo wina wyklucza wszystkie trzęsienia ziemi :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.08.2017 21:32

AdamBeata napisał(a):
MirekM napisał(a):Zgadza się. Teraz też doczytałem w necie, że epicentrum było w okolicach Drace.

My zaraz do Drace jedziemy na party więc mam nadzieje, że nie będzie dziś powtórki. Poza tym Dostatecznie dużo wina wyklucza wszystkie trzęsienia ziemi :)
Po przedawkowaniu wina to się trzęsie... duszyczka, przeżyłam... masakra to była 8O nigdy więcej :mrgreen:
griby
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 06.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) griby » 08.08.2017 22:47

Pytanie do wypoczywających w Orebiću po 15 lipca. Czy ktoś z Was bawił się na w lokalu na plaży głównej? Chodzi mi o nocne imprezy taneczne. Niestety przed połową lipca, mimo fajnej muzyki, było tam w sobotę ledwo kilka osób. Może teraz jest inaczej? Pozdrawiam
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 09.08.2017 11:23

gusia-s napisał(a):
AdamBeata napisał(a):
MirekM napisał(a):Zgadza się. Teraz też doczytałem w necie, że epicentrum było w okolicach Drace.

My zaraz do Drace jedziemy na party więc mam nadzieje, że nie będzie dziś powtórki. Poza tym Dostatecznie dużo wina wyklucza wszystkie trzęsienia ziemi :)
Po przedawkowaniu wina to się trzęsie... duszyczka, przeżyłam... masakra to była 8O nigdy więcej :mrgreen:



Nam po przedawkowaniu wina tylko nogi do tańca się ochoczą, a ziemia się ewentualnie trzęsie od skakania. Wczoraj w Draće była fajna impreza z degustacjami win z różnych lokalnych winiarni i małży. Bawiliśmy się do północy - tylko że na parkiecie była tylko jedna para i to nie Chorwaci tylko jacyś z PL..ciekawe kto?? :D :D :D

W czwartek jest kolejna impreza w Trsteniku (już piąta na której będziemy) - takie lokalne wieczorne potańcówki mają swój niepowtarzalny urok.
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 10.08.2017 08:36

Dzisiaj o 8:01 znowu zatrzęsło w Borku.
3.4 w skali Richtera. Epicentrum koło Janina.
Trwało to b krótko około sekundy. Osoby przebywające w domu wyraźnie odczuły. Osoby na zewnątrz nawet nie zauważyły. Może dlatego że wczoraj było dobre winko do kolacji ;)
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 10.08.2017 16:31

MirekM napisał(a):Dzisiaj o 8:01 znowu zatrzęsło w Borku.
3.4 w skali Richtera. Epicentrum koło Janina.
Trwało to b krótko około sekundy. Osoby przebywające w domu wyraźnie odczuły. Osoby na zewnątrz nawet nie zauważyły. Może dlatego że wczoraj było dobre winko do kolacji ;)

Odczuliśmy to krótkie trzęsienie również w Zuljanie, byliśmy w naszej kwaterze akurat i zatrzeslo
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.08.2017 19:20

Właśnie sobie oglądam na TVP Rozrywka Makłowicza w podróży, Peljesac... znajome zakątki :)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 10.08.2017 22:41

Niestety dla mnie tegoroczny pobyt w Orebic się zakończył. Teraz czas na wspomnienia i planowanie przyszłorocznego urlopu :)
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 12.08.2017 14:39

Wczoraj wieczorem dotarliśmy do konoby Panorama w Orebicu . Mieliśmy dwa nieudane podejścia, brak miejsc. Zamówiliśmy sobie stolik i "hobotnice ispod peke". Powiem tylko tyle, niebo w gębie. Pycha. Do tego białe wino plus przepiękne widoki na Korcule. Nie chciało nam się wychodzić stamtąd. Na pewno wrócimy tam w przyszłym roku. Polecamy ☺️ :papa:
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 12.08.2017 21:27

Dziś żegnamy po 2 tygodniach Zuljanę, rano powrót do domu :cry:
I dziś byl jedyny dzień z kiepską pogoda, od rana zachmurzenie, właściwe dopiero koło 16 wyszło słońce ale mocno wiało
Załączniki:
20170812_194842-600x800.jpg
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 12.08.2017 21:29

Chmury dziś
Załączniki:
20170812_125725-800x600.jpg
20170812_135639-800x600.jpg
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 13.08.2017 05:48

Ale są też zalety takiej pogody. W Borku na plaży rezerwacje zostały odwołane ;) Zastanawiam się tylko czy to rezerwujący pozabierali swoje klamoty, czy to przyroda się z nimi rozprawiła? Szkoda tylko, że przy okazji też ten nawieziony żwirek popłynął do morza. Fale były naprawdę spore i woda podchodziła aż do schodów wejściowych na plażę.
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 16.08.2017 12:18

Wróciłam z Podobuče i aż się boję napisać o swoich wrażeniach, nie zlinczujecie mnie? ;)
No dobra, raz kozie śmierć, zgodnie z zasadą, że tylko zdechłe ryby płyną z prądem :D - przyznam się... NIE podobało mi się W Podobuče. Sama wioska podobała mi się bardzo, ale W niej już NIE. Osada jest piękna, urok starych kamiennych domów, nawet nowe domy harmonijnie wpasowane w tradycyjną architekturę. Zatoczka urocza, sam Pelejsac urody stanowczo nachalnej;). Ale dłuższy pobyt - nie. Nie dlatego, że miejscowość jest za spokojna, że brak "zewnętrznych" rozrywek, deptaków, sklepów, konob itd. Wybraliśmy Podobuče właśnie z tych powodów. Owszem sklepów i konob brak (pomijając Farciców, gdzie na rezerwację czeka się 4 dni, a w każdym razie tak było w drugim tygodniu sierpnia), ale miejscowość na pewno nie jest spokojna! Plaża zapchana na maksa (no dobra, może na maksa to na Riwerze Makarskiej, ale nie przypadkiem tam nie jeździmy), zgiełk, tumult, harmider, śmierdzące pierdzące motorówki ciągle przeganiające ludzi, tabuny dzieci jak słoni biegające i wrzeszczące po betonowym molo (moje też biegało i wrzeszczało;), nie czepiam się dzieci). Popływać w spokoju lub podryfować sobie na materacu można tylko na otwartym morzu, poza zatoką; ja nie jestem najgorszym pływakiem, więc z pływaniem ok, ale też nie najlepszym, więc już na materacu na otwartym morzu dość daleko (bo z dala od pomostów z których cały czas ktoś skacze) czułam się trochę niepewnie (może to obsesja, ale nie lubię być dalej niż 100 metrów od brzegu, zdarzyło mi się kiedyś przysnąć na materacu i obudzić się naprawdę daleko). Generalnie dla mnie zatoczka była właściwe nie do użytku, w wodzie człowiek na człowieku i koszmarnie dużo łódek, które co chwila Cię przeganiają, pierdząc w twarz spalinami (poza miejscowymi wodne taksówki, które musiały pasażerów dowieźć na samą plażę). Do tego plaża i zatoczka pełnią rolę miejskiego ryneczku, tu rozgrywa się całe życie, rodzinne, kulinarne, rozrywkowe. Dzieci piszczą (tak - moje też), dorośli od rana tankują (też lubię napić, ale czerwone twarze nie od słońca, ale alkoholu i z tego samego powodu mocno podniesione głosy od rana to dla mnie za dużo), ciągle dymiące grille (od południa), generalnie cały dzień tumult i tłok spory. Mój mąż i syn po przyjeździe spojrzeli na mnie i zapytali "to jest to spokojne miejsce, o którym mówiłaś? 8O ". W ogólnym rozrachunku miałam więc poczucie, że miałam wszystkie wady zadoopi (brak sklepu, konob, stosunkowo trudny dojazd) bez ich zalet (mało ludzi, cisza, poczucie przestrzeni).

No to teraz możecie już do mnie strzelać! ;)

Za to Peljesac - zakochaliśmy się. Na sam półwysep w przyszłym roku wracamy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.08.2017 12:41

Ja nie będę strzelać. Na tym forum brakuje trochę krytyki, zwłaszcza w stosunku do mocno zachwalanych miejsc.
Ja znalazłam swoję receptę na pobyt czy to w Cro, czy IT czy Gr.: nocleg na obrzeżu sporego miasteczka (mam ciszę i spokój, app. obowiązkowy bez bajerów dla dzieci i nie przy trasie na plażę), wieczorem spacerkiem (10-15 min) i jestem w centrum i mam wieczorne atrakcje, a plaże samochodem - dzikie i tylko dla nas. :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.08.2017 13:02

poludnica napisał(a): W ogólnym rozrachunku miałam więc poczucie, że miałam wszystkie wady zadoopi (brak sklepu, konob, stosunkowo trudny dojazd) bez ich zalet (mało ludzi, cisza, poczucie przestrzeni).

Podobne wrażenie miałam kiedyś w czasie pobytu w szczycie sezonu w jednej z ustronnych i ponoć spokojnych zatok na Hvarze... 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 329
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone