Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.01.2024 20:44

Uff, na szczęście Motovun raczej odpuszczam za parę dni, a już myślałem, że będzie trzeba cos kombinować.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 26.01.2024 22:42

wiolek_lp napisał(a):, w Rabacu mieliśmy najlepszy app w życiu, niestety już nie tani :cfaniak:

Hej,
Wysłałem zapytanie na PW... ;)
Pozdrawiam..
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.01.2024 11:12

yanek37 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):, w Rabacu mieliśmy najlepszy app w życiu, niestety już nie tani :cfaniak:

Hej,
Wysłałem zapytanie na PW... ;)
Pozdrawiam..

Odpisałam ;)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.01.2024 13:02

te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.01.2024 18:22



Pomocne, ale z Kamjenakiem to odlecieli dając zdjęcie Kamen Brela :rotfl:

Natomiast fajne jest zdjęcie w górę na zvonik w Bazylice Poreć, chyba nie byłem czujny :?
coolin
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 28.01.2024 00:06

Mam prośbę do miłośników Istrii. Zawszę jeździliśmy do Dalmacji Południowej ale w tym roku żona nudzi żeby jechać na Istrię ale jakoś nie mogę się "złamać" żeby tam jechać. Proszę o radę i przekonanie mnie żeby tam jechać bo uważam że na południu jest lepiej bo tylko tam bywaliśmy. Jedziemy z synem 7-letnim więc muszą być dla niego atrakcje oraz jaka jest temperatura wody pod koniec lipca w porównaniu z południem ???
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2024 00:52

coolin napisał(a):Mam prośbę do miłośników Istrii. Zawszę jeździliśmy do Dalmacji Południowej ale w tym roku żona nudzi żeby jechać na Istrię ale jakoś nie mogę się "złamać" żeby tam jechać. Proszę o radę i przekonanie mnie żeby tam jechać bo uważam że na południu jest lepiej bo tylko tam bywaliśmy. Jedziemy z synem 7-letnim więc muszą być dla niego atrakcje oraz jaka jest temperatura wody pod koniec lipca w porównaniu z południem ???

Istria warta grzechu :idea: :verryhappy:
Poczytaj kilka relacji - linki na pierwszej stronie wątku.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.01.2024 08:29

coolin napisał(a):Mam prośbę do miłośników Istrii. Zawszę jeździliśmy do Dalmacji Południowej ale w tym roku żona nudzi żeby jechać na Istrię ale jakoś nie mogę się "złamać" żeby tam jechać. Proszę o radę i przekonanie mnie żeby tam jechać bo uważam że na południu jest lepiej bo tylko tam bywaliśmy. Jedziemy z synem 7-letnim więc muszą być dla niego atrakcje oraz jaka jest temperatura wody pod koniec lipca w porównaniu z południem ???


A co lubicie robić? Co robiliście podczas wyjazdów na południe? Jaki preferujecie typ odpoczynku?
Trochu info by się przydało. Ja Ci np napiszę Istralandia, a Ty mi: błe nie lubię takich spendów, itp itd.

Ty możesz przebrnąć przez część wątku i linków.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 28.01.2024 11:19

Proponuję Premantura, spokojne i ciche miejsce na południu Istrii.

https://www.plazainoclegichorwacja.pl/premantura-informacja-turystyczna.html
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.01.2024 11:51

coolin napisał(a): uważam że na południu jest lepiej bo tylko tam bywaliśmy.

:lol: :lol: Jak może być lepiej jak nie masz porównania?

Istria jest fajna, bardzo różnorodna, z dobrą infrastrukturą (pensjonaty, hoteliki, hotele, świetnie wyposażone campy- jest z czego wybierając). Zabytki świetnej klasy, a miasteczka z historią i klimatem (w Dalmacji Południowej aż tak wiele ich nie ma).
coolin
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 28.01.2024 23:52

Można prosić na PW namiary na sprawdzone noclegi ???
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 01.02.2024 21:44

coolin napisał(a):Mam prośbę do miłośników Istrii. Zawszę jeździliśmy do Dalmacji Południowej ale w tym roku żona nudzi żeby jechać na Istrię ale jakoś nie mogę się "złamać" żeby tam jechać. Proszę o radę i przekonanie mnie żeby tam jechać bo uważam że na południu jest lepiej bo tylko tam bywaliśmy. Jedziemy z synem 7-letnim więc muszą być dla niego atrakcje oraz jaka jest temperatura wody pod koniec lipca w porównaniu z południem ???

Z moich własnych doświadczeń to temperatura wody w morzu w tym okresie była najwyższa właśnie na Istrii. W zeszłym roku byłem w lipcu i w sierpniu. Przedział 26 -29. Teoretycznie może być o 2 do 3 dni deszczowych więcej w miesiącu. Na zachodni wybrzeżu nie uświadczysz w tym czasie bory.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 08.03.2024 12:36

Jednak odpuściliśmy Istrię w tym roku nawet na któtki wypad, ale powoli robię rekonesans na 2025 rok, :D
Mąż wspomina o Włoszech, ale mi nie widzą się mocno zagospodarowane plaże i to jednak dalej. Dlatego myślę o Istrii, którą tylko odwiedziliśmy po drodze z Pagu do Wenecji i ciągle czeka na lepsze poznanie.
Najbardziej odpowiadałaby mi Fažana - dotąd dotarliśmy najdalej do Rovinj, chcę objechać Kamenjak, płynąć na Brijuni itp.

Wpadła mi w oko też apartamentowa część Rovinj w okolicach plaży Cuvi, rejon wydaje się odpowiedni dla pobytu z dzieckiem i jako dobry punkt wypadowy (planuję 10 dni na miejscu). Na mapie widzę jednak, że powstała tam oczyszczalnia ścieków. Z polskich doświadczeń nie jest to zbyt dobre sąsiedztwo. Jak to wygląda w Cro w kwestii zapachu czy wzmożonego ruchu beczkowozów ze ściekami?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 08.03.2024 18:50

Polecam Premanture, miejsce niedaleko Puli z pięknymi plażami.
https://www.apartamentychorwacja.pl/apa ... premantura
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 14.03.2024 12:07

Nam wczoraj zaświtał pomysł weekendu majowego.
Pierwsza myśl pojechać nad nasze morze, ale noclegi takie sobie za sporo monet, ludzi pewnie będzie bardzo dużo no i pogoda nigdy nie wiadomo jaka. Może więc to zamienić na Istrie ? My z południa Polski więc to właściwie 3-4h dalej. Dystans to nie problem.
Tam było nasz pierwszy nieudany początek z Chorwacją prawie 20 lat temu, może więc warto dać drugą szanse ?
Patrzyliśmy się na Rovinj. Pewnie byłby jeden dzień odpoczynku w Rovinj, jeden na południe i jeden na północ. Sobota to Postojna i nocleg w Lublanie albo Grazu.

Co ciekawego można zobaczyć oprócz tego co na wszystkich stronach ? Obowiązkowo Pula + wieczorem Porec. Jaskienie sobie na pewno podarujemy.

I czy jest sens płynąć do Park Narodowy Brijuni czy przy tak krótkim pobycie podarować sobie ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone