Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.08.2023 14:44

yzedef napisał(a):Cześć, znalazłeś jakieś ciekawe miejsce ?.
Mam podobne przemyślenia z tym iż wyjazd na tydzień we wrześniu koło 10tego.
Istrię coś tam liznęliśmy ale pobieżnie... zastanawiam się też nad innym miejscem może wyspa KRK ?

Szukam miejsca aby we wrześniu aby było jakieś życie (czyli ze 2-3 knajpy i jakiś sklep), ale też spokojne puste małe kameralne plaże.
Fajnie tez aby było gdzie połazić bo lubimy robić kilometry pieszo.
Dids jak coś znalazłeś to daj znać 8)

Jeszcze nic konkretnego, ale przemyślenia podobne jak Twoje 8) . Stąd niestety nikt nic nie podesłał :? . Jako ze ma to być wyjazd tylko na tydzień, to szukam czegoś w miarę blisko domu. Interesuje mnie Istria, Krk, okolice Crikveicy no i Rab. Jak na razie najciekawsze oferty mam z Rab, więc może się tam wybiorę. Chociaż z drugiej strony wolałbym stały ląd bo w razie gorszej pogody można więcej pozwiedzać.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 08.08.2023 15:07

dids76 napisał(a):Jeszcze nic konkretnego, ale przemyślenia podobne jak Twoje 8) . Stąd niestety nikt nic nie podesłał :? . Jako ze ma to być wyjazd tylko na tydzień, to szukam czegoś w miarę blisko domu. Interesuje mnie Istria, Krk, okolice Crikveicy no i Rab. Jak na razie najciekawsze oferty mam z Rab, więc może się tam wybiorę. Chociaż z drugiej strony wolałbym stały ląd bo w razie gorszej pogody można więcej pozwiedzać.

Popatrz na booking bo ceny już teraz są bardzo dobre,również z basenem. Nawet zastanawiam się nad wyjazdem w ciemno, ważne aby obrać odpowiedni kierunek. Można coś wyhaczyć na booking itp. ale bez rezerwacji, po dojeździe na miejsce można negocjować, a może coś ciekawszego będzie.
Polecam Tobie Pag jak nie byłeś, naprawdę fajny klimat ale my już w lipcu byliśmy no to dwa razy w jednym roku bez sensu jechać w to samo miejsce. Wyspa z mostem i blisko.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 08.08.2023 15:23

Ja się mogę z Wami podzielić moją tanią miejscówką w Brseč, gdzie na majówce płaciliśmy za nas ( 2+3 ) 50 e za dobę.
Oprócz tego Ingrid ma w domu inne i mniejsze app, w każdym razie my rezerwowaliśmy bezpośrednio u niej, przez maile, i było taniej niż na air.
Jakbyście chcieli filmiki i podejrzeć okolice to zapraszam na mój inmstagram, tam w zapisanych relacjach mam majówkę.
https://www.airbnb.pl/rooms/6593395?sou ... DjCVbEHmpr

Teraz na październik na szybki wypad ( dosłownie 3 noce ) obstawiam właśnie KR, bo podobnie jak w okolice Opatiji mamy najbliżej- 1000 km, a nigdy nie byliśmy.
Zastanawiam się bardzo nad campami valama.r w samym Krk, bo za 50-75 e są fajne domki a i podobno baseny z podgrzewaną wodą powinny jeszcze funkcjonować - to dla młodych, ja tam nie potrzebuję :lol:
Ale opinie są mega skrajne i nie wiem na co się zdecydujemy, tym bardziej, że w życiu nie byliśmy na campie, chociaż w połowie października myślę, że ludny nie będzie :chytry:
1691499989123_copy_600x1067.jpg

1691499948066_copy_600x1067.jpg


edit. wrzucam od razu bezpośrednią stronę do właścicieli z cenami, widzę, że app dla 3 osób w tym terminie to 40 e ;)
Tylko ostrzegam to mała wioska, ale klimatyczna i piękna :hearts: My w ciągu 3 dni zrobiliśmy autem z 400 km, ale jeździliśmy ciągle i do Opatiji, i do Polmina, byliśmy w Bale Vale i sentymentalnie w Rabacu :oczko_usmiech:

https://brumnic-apartments.yolasite.com/
Ostatnio edytowano 08.08.2023 15:34 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.08.2023 15:33

Ja mam jeszcze jeden problem, podróżujemy z piesełem. Czyli jak zaznaczam opcję "zwierzęta dozwolone" to odpada mi jakieś 70% apartamentów. Na pewno pojedziemy, tylko jeszcze nie wiem gdzie :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 08.08.2023 15:36

W tym moim chyba by przyjęli, przynajmniej sami są posiadaczami psiaka, który ciągle do nas latał na głaskanie :P
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 08.08.2023 16:47

Wiolek dzięki, ciekawy namiar. Zastanawiam się tylko czy tam w okolicy jest cokolwiek jakaś restauracja ?, tak aby wieczorem iść z buta na kolację + jakiś sklep. Tak aby te auto porzucić na jakiś czas.
Odległość naprawdę dobra z PL. My mamy dylemat na razie czy cro autem czy jakiś last (trochę nas przerażają hotelowe kołchozy no i autem jestem niezależny co do terminu oraz tego gdzie pojadę i co zobaczę). Patrzę też loty gdziekolwiek ale jak na razie Cro ciągnie jak magnes i wygrywa jako najbardziej ekonomiczna opcja.
Zobaczymy pod koniec sierpnia na czym będziemy stać i wtedy się zdecyduje.
Dids nie wiem jakiego psa Masz ale znajomy ma małego pieska i jedzie z nim w ciemno na kwaterę bez info o tym, twierdzi że nikt nigdy nie robił problemu.
Znam ten ból bo z filtrami na psa też nam zawsze dużo miejsc odpada, mamy westa czyli psiak z włosami i chyba trzeba zacząć robić jak znajomy :), wszak to zwierzę jest bezobsługowe.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 08.08.2023 17:23

Sklepik jest malutki przynajmniej jeden, zaraz koło domu, z takimi podstawowymi produktami :oczko:
Konoba też jest jedna, myślę, że skoro w maju była otwarta to pewnie w połowie września też będą działać, nawet jeśli nie są całoroczni, jednak wrzesień to dalej sezon :mg:
My nie korzystaliśmy, bo byliśmy w Plominie na pizzy neapolitańskiej z truflami, kolejnego dnia też w Plomin tylko " na dole" na mulach i pysznym ramsteku z sosem truflowym, i na super kolacji już w istryjskim interiorze na makaronie z truflami, ravioli i tuńczyku.

Natomiast na spacery to tylko do kościółka i na plażę na dół, można się pokusić na spacer, chociaż my zjeżdżaliśmy autem na dół :usmiechkrzywy: I to by było na tyle, w każde kolejne miejsca trzeba dojechać kawałek autem. Nam nie przeszkadzało, bo i tak zawsze dużo jeździmy :oczko:

Dla nas to była super miejscówka na szybką majówkę, ja bardzo lubię Opatiję, do której mieliśmy niedaleko.
Chociaż poza sezonem Istrię też lubię, w Rabacu mieliśmy najlepszy app w życiu, niestety już nie tani :cfaniak:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.08.2023 17:24

yzedef napisał(a): My mamy dylemat na razie czy cro autem czy jakiś last (trochę nas przerażają hotelowe kołchozy no i autem jestem niezależny co do terminu oraz tego gdzie pojadę i co zobaczę).
Polecę Ci mój patent na jesienne wakacje: last, ale w opcji bez wyżywienia lub ze śniadaniem w małych lokalnych hotelikach. I wynajem samochodu na cały pobyt. Lecisz tam, gdzie masz dość pewne ciepło, przy totalnym laście, kupno 2 dni przed, nawet można kierunek po pogodzie wybrać. Ni masz kołchozu hotelowego i nie jesteś uwiązany.
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010
Istria na przedłużony weekend- prośba o radę

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 20.08.2023 19:08

Mimo, że w Chorwacji bywam od 22 lat, mam prośbę o podpowiedź.
Mam dwoje nastolatków, dla ktorych jestem opiekunem prawnym i z okazji ich 18 urodzin wymyslilam krotki wypad do Chorwacji we wrześniu. To dla nich niespodzianka ( za granica byli tylko ze mną w Berlinie).
Bylam na Istrii 3 razy ale nigdy w okolicy Umag, Poreč. Czy w tamtych okolicach są plaże ogolnodostepne, takie jak w Fażanie? Żwirkowe z lagodnym zejsciem do morza ? ( dziewczyna nie umie pływać). Jeśli są, prosze podpowiedź w jakiej okolicy? A w okolicy Rovinj ? Lubię to miasto ale nigdy tam nie plażowalam.
Przeszlam ludkiem google wzdłuż Istrii i nadal nic nie wiem
Z góry dziękuję.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Istria na przedłużony weekend- prośba o radę

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 20.08.2023 19:27

Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008
Re: Istria na przedłużony weekend- prośba o radę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 20.08.2023 19:37

Wysłałem na Priv .Pozdro
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015
Re: Istria na przedłużony weekend- prośba o radę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 20.08.2023 21:26

https://maps.app.goo.gl/qhnrJBYyfopRdWDs6
Plaża w Rovinj, czysta, z widokiem.

Jedź do Rovinj, my jesteśmy zachwyceni. 4 dni w Rovinj, teraz 7 dni w Primosten. Żona zakochana w Dalmacji teraz zakochała się w Istrii.

Szczerze plecam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Istria na przedłużony weekend- prośba o radę

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.08.2023 21:34

W Rovinj we wrześniu korzystaliśmy z tej plaży. Ale to było 11 lat temu, więc musisz sobie sprawdzić jak obecnie ona wygląda.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 16.01.2024 16:08

Co się dzieje z drogą nr 44 - od Motovun w kierunku Grožnjan? Na google wyświetla się jako zamknięta. Remont?

Wędruję sobie ludzikiem po półwyspie, bo może w lipcu w drodze powrotnej zajrzymy tam na chwilę, bardziej interesuje mnie interior.
Buzet warty jest zobaczenia, jeśli w planach mam odwiedzić dwa powyższe? Hum zwiedziliśmy już dość dokładnie i nie planuję powrotu tym razem :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 16.01.2024 19:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone