Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 18.08.2017 08:15

Podczas urlopu objechaliśmy wszystkie miejscowości na półwyspie i jedynie dwa miejsca pasują nam na urlop w przyszłości - Zuljana (tu byliśmy 2 tygodnie) i Trpanj :D

Ale wiadomo - o gustach się nie dyskutuje, każdemu pasuje co innego ;)
kornelku
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kornelku » 18.08.2017 10:22

monia1907 napisał(a):Podczas urlopu objechaliśmy wszystkie miejscowości na półwyspie i jedynie dwa miejsca pasują nam na urlop w przyszłości - Zuljana (tu byliśmy 2 tygodnie) i Trpanj :D

Ale wiadomo - o gustach się nie dyskutuje, każdemu pasuje co innego ;)



Monia1907, a co powiesz o miejscowości o wdzięcznej nazwie Sreser?
Mamy tam zarezerwowany nocleg od 30.08 ale w sieci jest mało informacji i opinii...

pozdrawiam!
mirrob
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirrob » 18.08.2017 11:13

Witaj "południco" w klubie. My byliśmy jeden tydzień bez dzieci w drugiej połowie czerwca. Zachwyceni po przyjeździe i z mniejszym zachwytem przy wyjeździe. Było luźno, w miarę spokojnie, chociaż u Nico był jego chyba trzyletni bratanek, który ciągle kłócił się matką i o to co jest jego a co jest ciotecznego rodzeństwa. Generalnie nie było źle, ale pojechaliśmy na drugi tydzień na "nasz" Hvar zatunelowy i doszliśmy do wniosku, że Podobuce były tylko jednorazowe. Pozdrawiam
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 18.08.2017 13:18

artbas napisał(a):poludnica, My jedziemy 02.09 do Podobuce w cztery rodziny, mam nadzieję, że będzie większy spokój, bo właśnie tego szukaliśmy.
Mieliście domek przy plaży czy gdzieś dalej ?


Eee we wrześniu to będzie dużo lepiej, najgorzej jest w drugiej połowie lipca i pierwszej sierpnia. No i nie będzie dzieci w wieku szkolnym (a kilkanaście piszczących sztuk bezustannie skaczących czy w rozbiegu do skoku naprawdę robi różnicę :wink: )
Byliśmy w Mariji (dom przyklejony do tyłka Niksa), brak tarasów (poza wspólnym na dachu) skierowanych na morze okazał się błogosławieństwem, było sporo ciszej. A Wy w którym? Wszystkie domy przy plaży obejrzałam :)
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 18.08.2017 13:32

Sylwetko - plaża w Podobuce jak na trzydzieści parę domów (a w szczycie sezonu w każdym kilka rodzin lub grup) jest naprawdę maleńka. A w Borku luźniej? Bo jak patrzyłam na zdjęciach i mapie, to te dwie główne też wydawały mi się nie za duże...

Aldonko - oczywiście, że Borje widziałam (oliwę pyszną tam kupiłam), nie wiem, ile osób na plaży, ale miejscowość piękna. Teraz będzie dygresja drogowa - zazdrościłam, że Borje ma 3 km bliżej do głównej drogi, bo uważam, że najgorsza trasa to właśnie odcinek między Podobuce a Borje (szczególnie jak jedziesz do Podobuce, czyli od strony urwiska. Hvarskie drogi mają złą sławę, jak dla mnie (cały Hvar przejechałam) odcinek między Borje a Podobuce jest gorszy (no i wisienka na torcie, czyli zjazd na parking). Naprawdę ufam swojemu mężowi, który jest znakomitym kierowcą, ale za każdym razem zastanawiałam się, czy jednak nie zaparkujemy w Jadranie :mrgreen:
mirrob
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirrob » 18.08.2017 13:43

Południco, zapomnij o złych Hvarskich drogach. No może rzeczywiście dojazd do tunelu Pitve jest karkołomny, a tunel klaustrofobiczny, bo długi i ciemny (w porównaniu z dojazdem do Borka). Droga przez Hvar to teraz prawie highway. Tam gdzie przed laty pomiędzy Jelsą a Sucurajem była wąska droga i z jadącym z przeciwka camperem nie można było się minąć zrobili prawdziwą drogę, nawet z poboczami. Jest zrobione z 15 kilometrów najgorszego odcinka i jedzie się komfortowo. My byliśmy u Niksa.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 18.08.2017 14:41

poludnica napisał(a):Sylwetko - plaża w Podobuce jak na trzydzieści parę domów (a w szczycie sezonu w każdym kilka rodzin lub grup) jest naprawdę maleńka. A w Borku luźniej? Bo jak patrzyłam na zdjęciach i mapie, to te dwie główne też wydawały mi się nie za duże...



W Borku "mieszkaliśmy" 6 lat temu, na tej plaży w "środku" to zazwyczaj nie było gdzie "palca" wsadzić , my chodziliśmy na tą na samym końcu i zazwyczaj były na niej może 2- 3 rodziny a bywało że byliśmy sami, w kolejnych latach już jeździliśmy tylko w "odwiedziny" do Borka poplażować , nie powiem, zagęściło się ale nie tak strasznie żeby czuć tłok :)
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 18.08.2017 19:58

20863498_1766983606652695_3484519134781125314_o.jpg
poludnica napisał(a):
artbas napisał(a):poludnica, My jedziemy 02.09 do Podobuce w cztery rodziny, mam nadzieję, że będzie większy spokój, bo właśnie tego szukaliśmy.
Mieliście domek przy plaży czy gdzieś dalej ?


Eee we wrześniu to będzie dużo lepiej, najgorzej jest w drugiej połowie lipca i pierwszej sierpnia. No i nie będzie dzieci w wieku szkolnym (a kilkanaście piszczących sztuk bezustannie skaczących czy w rozbiegu do skoku naprawdę robi różnicę :wink: )
Byliśmy w Mariji (dom przyklejony do tyłka Niksa), brak tarasów (poza wspólnym na dachu) skierowanych na morze okazał się błogosławieństwem, było sporo ciszej. A Wy w którym? Wszystkie domy przy plaży obejrzałam :)


mam zdjęcie plaży z dzisiaj, godz 15,
nasi znajomi będą u Amelii, my ciut wyżej, villa lemon :)
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 19.08.2017 07:36

gusia-s napisał(a):W 2014 też menu było po polsku a najlepsza pozycja w karcie brzmiała "Fried wytapia części" i kto zgadnie co to za danie? i ciekawe czy nadal figuruje w karcie :mrgreen:
Trochę waniało w tej konobie szambem niestety, może tak trafiliśmy.


tak to wygląda w karcie

_DSC0120.JPG



a tak wygląda :)

_DSC0127.JPG


super dodatek do piwka
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 19.08.2017 12:12

artbas napisał(a):
20863498_1766983606652695_3484519134781125314_o.jpg
poludnica napisał(a):
artbas napisał(a):poludnica, My jedziemy 02.09 do Podobuce w cztery rodziny, mam nadzieję, że będzie większy spokój, bo właśnie tego szukaliśmy.
Mieliście domek przy plaży czy gdzieś dalej ?


Eee we wrześniu to będzie dużo lepiej, najgorzej jest w drugiej połowie lipca i pierwszej sierpnia. No i nie będzie dzieci w wieku szkolnym (a kilkanaście piszczących sztuk bezustannie skaczących czy w rozbiegu do skoku naprawdę robi różnicę :wink: )
Byliśmy w Mariji (dom przyklejony do tyłka Niksa), brak tarasów (poza wspólnym na dachu) skierowanych na morze okazał się błogosławieństwem, było sporo ciszej. A Wy w którym? Wszystkie domy przy plaży obejrzałam :)


mam zdjęcie plaży z dzisiaj, godz 15,
nasi znajomi będą u Amelii, my ciut wyżej, villa lemon :)


Może odgrzebię swoje zdjęcia i pokażę, ale zapewniam, że różnica jest spora. Kiedy my byliśmy plaża była o wiele bardziej zatłoczona (i betonowe molo, które na zdjęciu Twoich znajomych jest puste, a gdy ja byłam bezustannie kotłowali się tam ludzie, w większości nastolatki). Cóż potwierdza się przekonanie, że przełom lipca i sierpnia to najgorszy moment. Mam nadzieję, że Wasz pobyt w Podobuce będzie udany :). Wrzuć kilka zdjęć po powrocie.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 20.08.2017 07:43

Ja właśnie siedzę w podobucach i patrząc na to co było 8 lat temu jak byłem tu ostatni raz to sporo się zmieniło.... na gorsze.
Większe tłumy ludzi, piszczące dzieci w zatoce potrafią narobić niezłego hałasu.
Skuter wodny pierdzący co chwilę (na szczęście już pojechali do domu).
Polaków jest zatrzęsienie - kiedyś tego nie był w takiej skali. Widać to na plaży po sączących piwo z puszki - żenada.

Pora szukać nowych , bardziej ustronnych miejsc.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.08.2017 12:14

Pozostaje znaleźć nocleg, a na plazowanie wybierać jakies ustronne miejsca chociażby takie jak malutkie skałki po drodze do Kuciste i Viganj :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.08.2017 14:30

zaciekawiło mnie to Wasze Podobuce (łatwo o przykręcenie tej nazwy :wink: )
nigdy o nim nie myślałem, a wygląda całkiem ciekawie, i są fajne miejscówki dla większej ekipy, jesli tylko znajde 12 osób na jeden termin
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 22.08.2017 21:48

poludnica napisał(a):
artbas napisał(a):
20863498_1766983606652695_3484519134781125314_o.jpg
poludnica napisał(a):
artbas napisał(a):poludnica, My jedziemy 02.09 do Podobuce w cztery rodziny, mam nadzieję, że będzie większy spokój, bo właśnie tego szukaliśmy.
Mieliście domek przy plaży czy gdzieś dalej ?


Eee we wrześniu to będzie dużo lepiej, najgorzej jest w drugiej połowie lipca i pierwszej sierpnia. No i nie będzie dzieci w wieku szkolnym (a kilkanaście piszczących sztuk bezustannie skaczących czy w rozbiegu do skoku naprawdę robi różnicę :wink: )
Byliśmy w Mariji (dom przyklejony do tyłka Niksa), brak tarasów (poza wspólnym na dachu) skierowanych na morze okazał się błogosławieństwem, było sporo ciszej. A Wy w którym? Wszystkie domy przy plaży obejrzałam :)


mam zdjęcie plaży z dzisiaj, godz 15,
nasi znajomi będą u Amelii, my ciut wyżej, villa lemon :)


Może odgrzebię swoje zdjęcia i pokażę, ale zapewniam, że różnica jest spora. Kiedy my byliśmy plaża była o wiele bardziej zatłoczona (i betonowe molo, które na zdjęciu Twoich znajomych jest puste, a gdy ja byłam bezustannie kotłowali się tam ludzie, w większości nastolatki). Cóż potwierdza się przekonanie, że przełom lipca i sierpnia to najgorszy moment. Mam nadzieję, że Wasz pobyt w Podobuce będzie udany :). Wrzuć kilka zdjęć po powrocie.

wrzuć coś
zapytam z ciekawości, jak z zasięgiem gsm i internetu w wiosce/ na plaży ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 331
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone