Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 22.09.2017 20:55

artbas napisał(a):
poludnica napisał(a):Pięknie z tym wiatrem!

Och widzę, że różnica między wrześniowym Podobuce, a tym z początku sierpnia jest kolosalna 8O . Plaża wygląda zupełnie inaczej. Czuję, że we wrześniu to mogłabym się zakochać w Podobuce :)

U Farciców też nam się bardzo podobało i smakowało, ale byliśmy tylko raz, bo na rezerwację trzeba było czekać 4 dni. U Zeljka nie byliśmy ani razu (dziecko tylko lody kupowało), bo nie dopchaliśmy się.

Ach jak mi szkoda czasów, kiedy na wakacje jeździliśmy wyłącznie w czerwcu lub we wrześniu. Teraz to dopiero jak dziecko odmówi z nami wyjazdów, albo szkołę skończy.


Na pewno tam kiedyś wrócimy, miejsce ma swój urok, małe niewygody również, ale tych rzeczy in plus zdecydowanie więcej.
U Farcirów przemiła obsługa, ryba kilka godzin wcześniej jeszcze pływała w wodzie. Udało nam się załapać na dzwonki z barracudy - niebo w gębie.
Co mnie zaskoczyło - bardzo mało jaszczurek ( w porównaniu np do Ciovo w zeszłym roku)
Za to kilka razy napotkaliśmy na ścieżce prowadzącej w górę wioski: węże :-|
Ktoś wie, co to mogło być ? osobnik koloru brązowego, ok 1-1,3m długości
Cieszę się, że nie mieliśmy apartamentu przy plaży. W czasie wiatrów, nie dało się spać w nocy. przy otwartym oknie. Odgłos rozbijających się fal o skały oraz kulających się wraz z falą kamyczków mocno uciążliwy.
A " u nas, u góry" 150m od plaży cisza jak makiem zasiał :D


Z tego co się orientuję to są ichnie żmije. Na półwyspie jest trochę tego, a w szczególności na stokach Iliji.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 23.09.2017 16:43

Kochani czy ktoś ma namiary na apartamenty w Zuljanie? Niestety "nasz" apartament jest już zajęty w pasującym nam terminie i zostaliśmy bez noclegu, a w internecie znajdujemy oferty:
1. bez kuchni
2. bez klimy
3. nie dla dwóch osób
4. kosztujące 70e
a one odpadają.
Czy macie może jakieś namiary?
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 24.09.2017 13:19

figusek napisał(a):Kochani czy ktoś ma namiary na apartamenty w Zuljanie? Niestety "nasz" apartament jest już zajęty w pasującym nam terminie i zostaliśmy bez noclegu, a w internecie znajdujemy oferty:
1. bez kuchni
2. bez klimy
3. nie dla dwóch osób
4. kosztujące 70e
a one odpadają.
Czy macie może jakieś namiary?

Przesyłam namiar na priv, o ile jeszcze wolne ;)
roberto1301
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) roberto1301 » 01.10.2017 21:36

Witam, poszukuję noclegu do 14-stu osób w w sierpiniu 2018. Dom lub 3 apartamenty obok siebie. Do tej pory przejrzałem ogrom ofert i wszystko na pośrednikach było a opinie na necie tych firm nie wieksze niż 2/10. Dlatego proszę o pomoc tutejszych Forumowiczów którzy już mają jakieś namiary ze swoich pobytów z poprzednich lat. Mój mail to robert_k1983@o2.pl jeśli ktoś będzie w stanie pomóc to bardzo będę wdzięczny.
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 02.10.2017 20:28

roberto1301 napisał(a):Witam, poszukuję noclegu do 14-stu osób w w sierpiniu 2018. Dom lub 3 apartamenty obok siebie. Do tej pory przejrzałem ogrom ofert i wszystko na pośrednikach było a opinie na necie tych firm nie wieksze niż 2/10. Dlatego proszę o pomoc tutejszych Forumowiczów którzy już mają jakieś namiary ze swoich pobytów z poprzednich lat. Mój mail to robert_k1983@o2.pl jeśli ktoś będzie w stanie pomóc to bardzo będę wdzięczny.


posłałem coś na @
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 02.10.2017 21:22

roberto1301 napisał(a):Witam, poszukuję noclegu do 14-stu osób w w sierpiniu 2018. Dom lub 3 apartamenty obok siebie. Do tej pory przejrzałem ogrom ofert i wszystko na pośrednikach było a opinie na necie tych firm nie wieksze niż 2/10. Dlatego proszę o pomoc tutejszych Forumowiczów którzy już mają jakieś namiary ze swoich pobytów z poprzednich lat. Mój mail to robert_k1983@o2.pl jeśli ktoś będzie w stanie pomóc to bardzo będę wdzięczny.


wysłałem apartamenty na @
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 392
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 25.10.2017 23:04

Witam Forumowiczów
Potrzebuję wsparcia w poszukiwaniu apartamentów na wakacje 2018 miesiąc sierpień.
Nie byliśmy jeszcze na płw.Peljesac więc to kierunek przyszły rok.
Tego lata byliśmy na Korculi w Prigradicy.
Było fajnie,ale nie zajefajnie.Apart.nad brzegiem morza 100m2 za 65euro w sierpniu,tylko,że Prigradica jest smutna.
Tam nic się nie dzieje.
Może ktoś dysponuje namiarami na sympatyczny lokal dla 4+2 .
Jeśli tak,to proszę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Gdyby ktoś był zainteresowany naszym apartmanem,to chętnie udzielę info.
Pozdraw.Marek P.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.10.2017 11:29

I z klubu miłośników zrobiła się tablica ogłoszeniowa...
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 392
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 01.11.2017 01:07

Wnoszę o przekierowanie mnie na właściwe tory
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 19.11.2017 14:51

W tym roku do Cro wzięłam rower, zjechałam nim 299 km. Może warto założyć wątek o "trasach rowerowych" na Peljesacu? Ja wiele tras zrobiłam w ciemno i niekoniecznie okazały się one dobrym wyborem. Mam sporo zdjęć bo lubię się zatrzymać i podziwiać widoki. Chętnie bym dowiedziała się gdzie mnie jeszcze nie było :) punktem startowym moim jest Borek. A może jest taki wątek na forum a ja go nie znalazłam?
20170821_080245_HDR-001.jpg
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 19.11.2017 15:00

Ten drogowskaz co roku jak jadę na wakacje jest najpiekniejdzym widokiem z calej podróży. Piękne zdjęcie. Też się zastanawiam nad rowerem. Nie chce mi się ciągnąć na dachu, a na miejscu nie znalazłem miejsca gdzie można wypożyczyć.
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 19.11.2017 15:03

Ja tacham na dachu, w dodatku wysokiej Mazdy 5, ale warto, naprawdę warto. W tym roku wzięłam rower po raz pierwszy i wiem, że już zawsze będę brała
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 19.11.2017 15:13

U mnie jak mam box to już mam problemy na bramkach automatycznych na autostradzie w Cro czadami liczy jako Bus i muszę prosić obsługę o zmianę kategorii. Z rowerami nie było problemów na autostradzie ?
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 19.11.2017 18:30

Były. Początkowo nie wiedzieliśmy o co chodzi, ale nie wychodził nam "bilet", po kolejnym dopiero naciśnięciu guzika - pojawiał się. Za 3 czy 4 razem zaczęło już nas to zastanawiać i okazało się, że bilet wychodził, ale wysoko, tak jak właśnie dla dużych bardzo samochodów. Więc trzeba było nacisnąć ponownie - bilet wychodził u góry, ale że nikt na rowerze nie siedział to po drugim naciśnięciu bilet się cofał i wychodził już normalne - "u nas" i normalnie liczył jak samochód osobowy. W sumie nie wiem czemu tak to działało - wiele razy jadę z rowerami do Gdyni i nigdy na autostradzie w PL nie miałam tych problemów
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 19.11.2017 18:39

Ja nie zawsze, ake czasami musiałem prosić absługę o zmianę kategorii. Za pierwszym razem nie zauważyłem i zapłaciłem jak za bus a nie za osobowy.
Następnym razem jednak chyba sw odważę i pojadę z rowerami. Trzeba będzie tylko "nieznacznie" wolniej jechać na trasie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 333
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone